Skocz do zawartości

Rozłożenie dużego ruchu na kilka maszyn


papieros

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może polecić dobrą lekturę (angielski, polski) na temat jak w tytule postu?

Chodzi mi o profesjonalne rozwiązania jak to się robi i jeśli ktoś chciałby oprócz lektury podzielić się swoimi uwagami, to proszę aby to byli doświadczeni w tym temacie użytkownicy. Za teksty typu "wydaje mi się, że to można zrobić ... tak, a tak", z całym szacunkiem, z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto wiedzieć że load balancing i cluster to nie to samo - spotkasz się z obydwoma określeniami przy okazji czytania o load balancingu, ale one nie są tożsame. Szczególnie, że prawdopodobnie load balancing Cię będzie interesować a tworzenie klastra - nie.

Temat jest dość szeroki, więc polecam ogólnie czytanie jak najwięcej na ten temat na anglojęzycznych stronach.

Jedno o czym warto wspomnieć - możesz sobie rozłożyć ruch na kilka serwerów w sensie rozłożenia sesji, rozłożenia wykonywania aplikacji (np. skryptów PHP), jednak najczęściej wąskim gardłem jest baza danych / serwer bazy danych, i load balancing taki jak wyżej to za mało.

Rozłożenie obciążenia *bazy danych* na wiele maszyn to już inna, o wiele trudniejsza bajka - generalnie słowo kluczowe pod tytułem "replikacja", lub zastosowanie zamiast popularnego MySQL rozwiązań NoSQL. Jednak NoSQL oznacza utratę korzyści wynikających z relacyjnej bazy danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności