Skocz do zawartości

NETykieta


grajek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was zapytać, czy przestrzegacie podczas pisania maili/wiadomości na forum NETykiety. Tzn. zawsze zwracacie się do kogoś z Dużej litery, piszecie "Witam!" "Pozdrawiam" itp.

Osobiście przy dużej ilości maili po prostu nie mam czasu na takie zabawy i piszę prosto bez zbędnych ozdobników. Myślicie, że przy kontakcie z klientem to błąd? Jeśli nie napiszę do niego per pan, lub nazwisko napiszę z małej litery to może jakoś wpłynąć to na wizerunek mój/firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisanie imienia, nazwiska, pan, ty, itp. z małej litery może oznaczać dla klienta brak szacunku, a więc jak najbardziej może wpłynąć na negatywne postrzeganie Ciebie czy ogólnie osoby, która w ten sposób napisze. Dla mnie nie jest to zbędny ozdobnik, poza tym wciśnięcie shifta zajmuje naprawdę niewiele czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grajek- zajmuje się prowadzeniem firmy ale, pomimo sporej ilości maili, nie zauważyłem, by ktoś się tak do mnie zwracał. Skąd Ci to w ogóle przyszło do głowy? Chyba, że masz na myśli rozmowę z kolegą na gg. To co innego!

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten argument z ortografią to jest świetny przykład że detale mają znaczenie podczas pisania maila. Czy ktoś traktuje poważnie kontrahenta który nie potrafi pisać poprawną polszczyzną? Oczywiście że nie. Dlatego trzeba pisać z dużych liter wtedy kiedy trzeba, nie przeklinać i stosować zasady polskiej pisowni. Jeżeli się komuś "nie chce" lub "nie ma czasu" to może się walić na pysk i pisać z błendami ortograficznymi. Klienci bardzo szybko wyłapują takie rzeczy i wpływają one super - negatywnie na obraz piszącego.

Jesteś bezczelny, nieuprzejmy i nie przepuszczasz kobiet w drzwiach? Zapraszam na ulubione24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przy dużej ilości maili po prostu nie mam czasu na takie zabawy i piszę prosto bez zbędnych ozdobników
No stary, to po tym temacie nie masz już innego wyjścia.

Musisz przestrzegać zasad poprawnej polszczyzny - inaczej zostaniesz zlinczowany :)

A tak na poważnie to takie "zagrywki" mają negatywny wpływ na relacje z klientem i Jego postrzeganie zarówno Twojej osoby, jak i całej firmy ;)

Weź się do roboty, i nie ma - że mi się nie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawne pisanie maili to tak samo jak z copywriterem jakimś gadasz na gg a on w opisie ma "Kocham Cie mój skarbie, wróć do mnie!" bo już i takie przypadki miałem :)

E: wlodarski - masz error na blogu.

ff11.jpg

Linki PageRank 1-7 | Bazy linków SEO - więcej asortymentu w naszym sklepie SEO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładem takiej olewki to komunikaty z linuxpl

- bez interpunkcji

- bez ogonków

Kiedyś nawet do któregoś nich odpisałem, pofatygował się również i nadal z błędami

tak jest po dziś dzień, większość oficjalnych komunikatów firmy o pracy serwera, przerw etc. jest tak pisanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej, sam hostuje tam parę witryn. Jednak chciałbym również napomknąć temat, że póki co to mają jedną z najlepszych ofert w Polsce, a pomoc techniczna również nie jest najgorsza, chociaż słyszałem już wiele przykrych historii na ich temat ja osobiście nie spotkałem się z niezadowoleniem z mojej strony. Zawsze jak jest jakiś problem to naprawią a nawet bonus dorzucą. Dostępność serwera również przyciąga uwagę - jeszcze ani razu nie zauważyłem, żeby którakolwiek z witryn była niedostępna dłużej niż minutę i to raz na rok.

Nie staję w obronie linuxpl jak coś tylko wyrażam swoją opinie. Wychodzę z założenia, że jak jakaś firma świadczy porządne usługi z zakresu swojej działalności to można wybaczyć takie mankamenty jak interpunkcja, ogonki itp.

ff11.jpg

Linki PageRank 1-7 | Bazy linków SEO - więcej asortymentu w naszym sklepie SEO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności