Skocz do zawartości

Link "pozycjonowanie"


aniec2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

MaxPan, już pisałem, że jeżeli klient wyraża zgodę to OK, ale... zdarzają się niejednokrotnie przypadki, że klient jest informowany o tym, że wstawianie linków do innych stron na podstronie własnego serwisu zwiększa pozycję strony tego klienta, daje dodatkowy ruch itd. Różne kity są w tym temacie wciskane, wystarczy przypomnieć niedawny wątek o wyższości linków nofollow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to czy klient wyraża zgodę czy też nie to i tak to jest ładowanie go w balona. Bo wiadomo że każdy link wychodzący "osłabia" stronę. W rzeczywistości jest tak że klienci to laicy i firma pozycjonerska często wciska klientowi ze to np. pomoże w odniesieniu wyższych pozycji a tak na prawdę to pomoże sobie.

Zgadzam się z @Aniec2 to mało profesjonalne

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu,zgadzam się, ale czasami klijentu, na pzryklad właścicielu warsztatu samochodowego ciężko wytłumaczyć co to takie link i td. Zazwyczaj jego interesuje tylko i wyłącznie TOP1 na "autoserwis Kielce". Jeżeli w umówię ma że za umieszczenie mojego linka ma 5 % rabatu, to chyba rozumie ze to służę mi, a nie jemu, bo rabatu nie dawałem by za jego korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to czy klient wyraża zgodę czy też nie to i tak to jest ładowanie go w balona. Bo wiadomo że każdy link wychodzący "osłabia" stronę.

ale brednie wypisujesz

1. czy dodając jeden link(w stopce) pozycje pozycjonowanej strony polecą w dół?

2. czy strony na darmowych templatkach(linki do autorów) nie mogą być przez nie na wysokich pozycjach?

3. czy sklepy na takich skryptach jak shoper nie mają racji bytu dlatego, że mają linka do autorów skryptu?

a na koniec najciekawsze, jeśli tak bardzo firma, która "uprawia" takie cuda zaszkodzi jednym linkiem stronie to nie zarobi na kliencie(:))

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekk nie napisałem że nie osiągniesz wysokich pozycji lub spadniesz jak sugerujesz chyba że nie wiem co pisze :)

Moim zdaniem jeżeli zdobywa się linki to chociaż w moralny sposób. Jeżeli chodzi o skrypty typu shoper nie wiem jak tam jest ale być może link w stopce musi być bo taka jest licencja użytkowania oprogramowania :)

Poza tym @wojtekk temat jest o tym czy to jest profesjonalne a nie czy linki w stopkach szkodzą ;)

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umowa z klientem nie jest swego rodzaju "licencją"?

jeśli dwie strony się z tym godzą to możemy sobie gaworzyć o tym czy jest to etyczne bardziej czy mniej a nie o tym czy osłabi to stronę-bo to wg mnie nonsens

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy klient świadomy (znający choć trochę SEO) chciałby żeby jakiekolwiek linki były wyświetlane na jego stronie w stopce czy gdziekolwiek indziej.

Zdobywasz linki to rób to w profesjonalny sposób jeżeli uważasz się za profesjonalistę - takie jest moje zdanie.

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ktoś dobrowolnie się na to decyduje dostając przy tym rabat(bo o tym rozmawiamy), ma top1 to w jaki sposób jest wykorzystany bo dalej nie kapuje

dla jasności sam nigdy tak nie robiłem ale jeśli 2 strony to akceptują to nie ma w tym nic złego, możesz mówić, że to nie jest profesjonalne a ktoś inny Ci powie, że swl nie jest profesjonalny albo, że kiepskie zaplecze to spam i też z profesjonalizmem nie ma nic wspólnego-wszystko kwiestia gustu a o gustach się nie dyskutuje

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ktoś dobrowolnie się na to decyduje dostając przy tym rabat(bo o tym rozmawiamy), ma top1 to w jaki sposób jest wykorzystany bo dalej nie kapuje

taki że dana firma choć pobiera kasę za pozycjonowanie to jeszcze dodatkowo zdobywa dla siebie linki, czyli maksymalne wydojenie klienta.

Tak samo jak nasrać komuś na wycieraczkę, zapukać i poprosić bezczelnie o papier :)

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności