Skocz do zawartości

[inne] oferta pracy dla dzieci jako specjalistów SEO


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam, oj tam :)

Firma pracuje na swoją reputację. Jeśli swoich pracowników nazywa specjalistami a mają marną wiedzę, to prędzej czy później takie coś wychodzi w taki czy inny sposób. Taka sama sytuacja będzie z tanim seo za 9 zł - prędzej czy później to wyjdzie. To kwestia tego ile jest cukru w cukrze :D

Wg mnie oba podobne problemy wynikają właśnie z tego, że sama branża jest młoda. Klienci nie mają świadomości za co płacą ale to się zmienia, a odpowiedzialność za taki stan rzeczy leży też po stronie firm.

Reputacja dobrych firm rośnie, słabe znikają i pojawiają się, ale po jakimś czasie ci najlepsi zarobią (zresztą już zarabiają) najlepszą forsę bo właśnie tej reputacji nie da się zrobić w ciągu jednego czy 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wystarczyło w ogłoszeniu uniknąć sformułowania "specjalista",

w agencji seo nie pracują tylko specjaliści namiętnie parających się katalogowaniem itp., do wielu mniej wymagających wiedzy działań do której jak wyżej powiedziano dochodzi się banami, filtrami i wniosków zeń wyciągniętych na przestrzeni czasu wystarczy pomocnik i być może o niego chodziło w ogłoszeniu, ale tak jak z przedstawicielem handlowym, będącym w rzeczywistości znienawidzonym akwizytorem pewnych określeń się nie używa zastępując je górnolotnymi :D

Znalazł się obolały frustrat :) , którego świeżo po czterdziestce szybko jakaś andropauza :D dopadła, zabiadolił na forum

Firma gościa z ogłoszenia zatrudnia kogo chce, nikomu nic do tego ewentualnie klient który płaci za usługę oceni, aczkolwiek podejrzewam że większości z nich płacąc za tańszą usługę zależy na efekcie płynącym ze zlecenia, nie zaś czy robił niespecjalista Stefan czy specjalista Józek, zwłaszcza że "budżetowych" klientów co chcą opony w top 3 za 100 zł/msc nie brakuje.

Oferta firmy z 16-latkami w jej szeregach w sam raz dla nich, nie ma się co spodziewać iż tyle płacąc będą ich podejmować specjaliści, uczniaki ot co, być może firma skraja ofertę pod takich "budżetowych" właśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja ciągle nie wiem co umie wykonać specjalista a czego nie mógłby wykonać taki 16-latek :-) Czekam może autor tematu się wypowie, w końcu sam zapewne uważa się za specjalistę :-) Jest okazja do pochwalenia się :-)

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, przyznaję, jakie są obecnie przepisy dotyczące zatrudniania młodocianych. Kiedyś można było zatrudnić osoby w wieku 15 lat (praktyki zawodowe). Czyli jedna kwestia to przepisy. O ile zatrudnia się kogoś "na legalu". Myślę, że bardzo duża część ludzi w tej brany pracuje na czarno. Tak myślę, może nie mam racji. Na czarno, teoretycznie, można zatrudnić nawet 14 latków.

Druga sprawa to kwestie merytoryczne. Czy w wieku 15, 16 lat można być użytecznym w tej branży? Mogę to sobie spokojnie wyobrazić. Jak również to, że trzydziestolatek może nic nie wiedzieć na temat SEO.

Uznać więc można, że pracodawca decyduje. Czym się kieruje? Etyką? A jak jest z etyką w branży SEO?

P.S.

Max, znakomite powiedzenie ale jest raczej pochodzenia indyjskiego- tam są karawany :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to kwestie merytoryczne. Czy w wieku 15, 16 lat można być użytecznym w tej branży? Mogę to sobie spokojnie wyobrazić. Jak również to, że trzydziestolatek może nic nie wiedzieć na temat SEO.

Ej Co to ma za znaczenie ile ktoś ma lat? Moim zdaniem o tym czy ktoś jest przydatny czy nie decyduje staż w danym fachu i chęci, a nie biadolenie w sobotnie popołudnie!!

Jeśli 16 latek interesuje się tematem od 2-3 lat to będzie ogarniał sporo spraw z zakresu SEO, podobnie jak 30 czy 40 latek z takim samym stażem!!

W Anglii można legalnie zatrudniać nawet 13 latków tylko otrzymują niższe stawki, nawet jak pracują równie ciężko jak 21 latkowie. Chociaż to jest mało prawdopodobne , ale się zdarza.

Angole słusznie wyszyli z założenia, że jak nastolatek się nudzi to może sobie dorobić lub jeśli musi się nie chce uczyć to lepiej, żeby poszedł do łopaty i nie terroryzował uczniów i nauczycieli!! Jednakże w każdym momencie może wrócić do nauki!

CENIĘ ANGOLI ZA ICH PRAKTYCZNOŚĆ!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa ta branża pozycjonowania skoro 2-3 lata wystarczą, aby zostać specjalistą w tej dziedzinie. A Mion'owi w pierwszym poście chyba nie chodziło o problem zatrudniania 16 letniej osoby do pomocy, tylko szukanie SPECJALISTY i podawanie minimalnego wieku 16 lat w tym samym zapytaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa ta branża pozycjonowania skoro 2-3 lata wystarczą, aby zostać specjalistą.
Nonsens, a kto Ci powiedział że wystarczą dwa lata - człowiek uczy się przez całe życie.

Czy uważasz że osoby które mają np. 40 lat są głupsze od 16 latka.

Tacy ludzie siedzą w tym biznesie latami, mają na swoim koncie ogromny bagaż doświadczeń - czy naprawdę można ich porównywać z tymi 16-letnimi, a tym bardziej nazywać specjalistami ;)

Jak dla mnie to nieporozumienie ;)

[Edycja:]

Niemniej jednak uważam że młodzi ludzie również mogą pokazać co potrafią - tylko takie porównywanie ich z dużo starszymi kolegami, jest po prostu głupie i bezpodstawne :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie kwestia jest inna. W seo nie ma tajemnej i nieosiągalnej wiedzy. 99% to bardzo prosty schemat, którego może nauczyć się każdy w dosyć szybkim czasie. Problem polega jednak na sumienności i odpowiedzialności młodszych ludzi. Sam jestem dobrym przykładem, że termin zrobić, to dla mnie nie lada sztuka, mimo że nie jestem już nastolatkiem. Jednak już w takiej firmie, gdzie jest człowiek z batem, czemu nie?

E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję uczestniczyć w procesie rekrutacji "specjalistów ds. SEO". Większość młodych ludzi odpadała bardzo szybko. Nie ze względu na brak umiejętność technicznych. Zdecydowana większość młodych ludzi nie potrafiła napisać maila, który byłby: 1. pozbawiony błędów ortograficznych 2. zrozumiały i logiczny.

Młodzi nadają się do prostych prac: 1. pisanie tekstów do precli/katalogów 2. stawianie zaplecza 3. generowania linków - czyli prostych czynności, do realizacji których nie jest potrzebny specjalista. Jak się "wyrobią", to idą dalej.

Treningi WattUp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież trzeba patrzeć na efekty. Kto powiedział, że ogarnięty szesnastolatek nie poradzi sobie z tym zadaniem? Jeśli dysponuje odpowiednią wiedzą i ma trochę oleju w głowie to czemu nie?

Jeśli chodzi o spamowanie to tak, ale reszta odpada z bardzo prostego powodu . Nawet jak ma jakąś wiedzę , pomysły , to niestety brak kasy na domeny , serwery doprowadza do tego , że musi się rozdrabniać i dorabiać katalogowaniem czy preclowaniem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności