Skocz do zawartości

[inne] oferta pracy dla dzieci jako specjalistów SEO


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

taurus, raz piszesz jedno, innym razem zupełnie co innego. Najpierw wychwalasz pod niebiosa angoli i piszesz, że 16-latek będzie potrafić tyle samo z takim samym stażem co 30 i 40-latek. Później twierdzisz, że 16-latek nie może być specjalistą. Zdecyduj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Po pierwsze to moze zacznijmy od tego, ze specjalista w rozumieniu nazwy stanowiska pracy znaczy, cos zupelnie innego niz w codziennym uzyciu.

Popatrzcie na ogloszenia o prace to zobaczycie, ze np. ktos kto siedzi na infolinii i ma dzwonic do ludzi to juz czesto od razu stanowisko 'specjalista ds. kontaktu z klientami' itp. Zawsze lepiej to wyglada w ogloszeniu, a osoba, ktora pracuje mimo, ze na najnizszym stanowisku to jest bardziej dowartosciowana :P

Kiedys sam tak pracowalem jako niejako 'akwizytor' TP, a w umowie mialem 'specjalista ds. obslugi klientow w terenie ' ;)

Druga kwestia jest taka, ze 16 latek moze naprawde duzo. Jak mialem 14 lat to moj znajomy wciagnal sie w zagadnienia dotyczace hackingu. Znal juz sie co nieco na programowniu i podstawach serwerow. Tak go to wciagnelo, ze nie mowiac rodzicom przestal chodzic do szkoly i siedzial w kafejce internetowej prawie 24h na dobe. Dogadal sie tam z wlascicielem, ze w zamian za konfiguracje windowsa i pilnowanie kafejki bedzie mogl za darmo w niej siedziec. Przez caly czas zglebial tajniki programowania, serwerow itp. Z kumplami w ogole wtedy nie rozumielismy co on robi, bo do kafejki chodzilismy pograc w Quake'a ;)

Jego historia skonczyla sie po 1,5 roku w sadzie, po wczesniejszym aresztowaniu przez policje. Mial wtedy ok. 16 lat i zapewnie wiedzial o kwestii bezpieczenstwa serwerow, wiecej niz 90% uzytkownikow tego forum.

Kolejny przyklad to jak w Lodzi jakis gimnazjalista pasjonat kilka lat temu wykoleil tramwaj. Okazalo sie, ze pasjonuje sie tramwajami i sam przy pomocy pilota i kilku innych sprzetow skonstruowal urzadzenie do zdalnej przekladni torow. Na temat tramwajow wiedzial wszystko.

Problemem moze byc tylko to, ze takie osoby sa nieodpowiedzialne i moze byc tak, ze popracuja przez miesiac, a pozniej im sie znudzi i zostawia kogos na lodzie, bo im i tak zbytnio na pracy nie zalezy, a juz zdazyli otrzymac pierwsza wyplate i kupili sobie nowego kompa. Jest to jednak ryzyko pracodawcy i sam musi sobie z tego zdawac sprawe. Natomiast nie przekresla to kwestii, ze ktos moze sie na SEO znac majac 16 lat.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mm trochę inne pytanie, jaki trzeba mieć staż w SEO, aby móc nazwać się specjalistą ds. SEO ?

Czy 6 miesięcy czynią mnie specjalistą ds. SEO ?

Ps. Pytam z ciekawości.

Pss. To nie jest żart :P

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carnagge - dokładnie. Sądze, że w każdej branży są nawet 14 latkowie, którzy więdzą więcej niż największe tuzy w branży, z wielu powodów.

Ogólnie rzecz biorąc, temat przybrał formę xannowskich przepychanek odnośnie samego tylko doboru słów. Takie nastały czasy, że specjalista do spraw seo - w rozumieniu zajmowanego stanowiska, może być zarówno 16 latkiem odpowiedzialnym za katalogowanie i tworzenie zaplecza, jak i starym wyjadaczem odpowiedzialnym za całe kampanie. To jest przecież ładne marketingowe posunięcie - więcej osób zechce pracować jako specjalista, niż cieć, a różnica jest tylko w słowotwórstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego historia skonczyla sie po 1,5 roku w sadzie, po wczesniejszym aresztowaniu przez policje. Mial wtedy ok. 16 lat i zapewnie wiedzial o kwestii bezpieczenstwa serwerow, wiecej niz 90% uzytkownikow tego forum.

Widocznie jednak za mało aby go nie złapali. Jestem pewien, że teraz zrobiłby to lepiej bo jest starszy i mądrzejszy.

Nie oszukujmy się, po to się zatrudnia młodych aby im mało płacić, a słowo "specjalista" w ogłoszeniu jest dziś synonimem "pracownik" i niczym więcej.

Kolejny przyklad to jak w Lodzi jakis gimnazjalista pasjonat kilka lat temu wykoleil tramwaj. Okazalo sie, ze pasjonuje sie tramwajami i sam przy pomocy pilota i kilku innych sprzetow skonstruowal..

Po Twoich przykładach od razu człowiek chce zatrudnić młodziaka, może mu się uda coś wysadzić albo zrobić z miksera teleporter :P

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Twoich przykładach od razu człowiek chce zatrudnić młodziaka, może mu się uda coś wysadzić albo zrobić z miksera teleporter.
Słuszna uwaga, to napawa optymizmem i daje siłę do działania ;):P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego historia skonczyla sie po 1,5 roku w sadzie, po wczesniejszym aresztowaniu przez policje. Mial wtedy ok. 16 lat i zapewnie wiedzial o kwestii bezpieczenstwa serwerow, wiecej niz 90% uzytkownikow tego forum.

chyba nie był jednak taki dobry jak się dał złapać :good:

Pozycjonowanie stron WWW: SEMstudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wtrącę coś od siebie.

Miałem 15 lat wypozycjonowałem stronę do TOP3 na frazę "Hip Hop Polska" i "Hip Hop". Minął niecały rok i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że moja wiedza wcale nie odbiega od większości użytkowników na tym forum. Może nie jestem seo specem, ale swoje wiem.

W tej ofercie chodzi głównie o marketing. Wiem, że lubicie się kłócić, ale o taką pierdołę? Gdyby napisali "Szukamy gimnazjalistów do katalogowania za grosze" to pewnie nie byłoby takiej kłótni. Ale ktoś nie nazwał rzeczy po imieniu i zamiast "Seo-Murzyn do wszystkiego" napisał "Specjalista seo". A przepraszam ilu z Was daje ludziom "najlepsze strony na świecie" "prawdopodobnie najlepsze hostingi na świecie" "najlepsze pozycjonowanie w Polsce" ? Bo ja takich ofert widziałem już dosyć sporo, a z tego co wiem najlepszym może być tylko jeden :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 15 lat wypozycjonowałem stronę do TOP3 na frazę "Hip Hop Polska" i "Hip Hop". Minął niecały rok i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że moja wiedza wcale nie odbiega od większości użytkowników na tym forum. Może nie jestem seo specem, ale swoje wiem.
Dobrze powiedziane :D

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taurus chyba musisz wytłumaczyć, bo Twój post jest bez sensu.

Własnie to powoduje, że chętnie tutaj zaglądam- sporo gości (kobiet pewnie też) którzy posiedli umiejętność czytania ze zrozumieniem. Nie zrozumiała zdolność w tych zabawnych czasach ;)

Taurus, nic osobistego- pozdrawiam!

Mion... mam wrażenie, że zachowałeś swoje zdanie z początku założonego tematu? Jeśli zechcesz odpowiedzieć.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności