Skocz do zawartości

Czy tranzakcja jest wiążąca ?


Maximus Marius

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli złożyłem zamówienie na stronie Cortland i wiem że ktoś się pomylił wpisując cenę to taka transakcja jest wiążąca dla sklepu ?

mają wbrew pozorom dużo furtek - najważniejsze jest jednak jak bardzo cena odbiegała od "standardowej".

kupując za 100zł komputer który kosztuje 2000zł raczej nie wygrasz sprawy ... pomyłka sklepu jest widoczna i oczywista a ty ja wykorzystałeś.

kupując za 700zł towar który normalnie kosztował np.: 850 masz prawo wierzyć w okazję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzic w regulaminie sklepu, co oznacza zlozenie zamowienia. Czesto jest tam napisane, ze jest to jedynie zapytanie o towar itp. wlasnie na wypadek roznych takich pomylek. Natomiast jak nic na ten temat nie ma, lub jest napisane, ze jak zaplacisz to juz zawarles umowe to nawet jak kupisz cos za 100zl, a bedzie to warte 2000zl to jest to ich problem, a nie Twoj, bo tranzakcja jest wazna.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadząc po cenie przedmiotu na rynku to cena jest zaniżona blisko 3,9 razy ( kurs euro ) , zresztą zadzwoniłem do sklepu i ich poinformowałem o dziwnych cenach ale

na razie cena się nie zmienia. Różnica pomiędzy cenami jest niebagatelna bo prawie 5kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa,

jak w sklepie stacjonarnym bierzesz produkt za np 2.49zł - cena na półce, a w kasie po przeczytaniu kodu kreskowego jest cena - inna, wyższa kasjer powinien sprawę zweryfikować - i na sztywno policzyć klientowi cenę taką jak widział na półce... :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności