Skocz do zawartości

Nadmiar czy brak fachowców podczas rekrutacji?


Eldoka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ciekawi mnie taka rzecz u osób, które prężnie rozwijają swoje agencje interaktywne oferujące pozycjonowanie.

1) Czy podczas rekrutacji spotykacie się z fachowcami czy pieprzycie całą rekrutację i podkupujecie pracowników z innych firm oferując im dogodniejsze warunki?

2) Jakich pracowników znaleźć najtrudniej a jakich najłatwiej w branży usług interaktywnych/SEO/SEM itp.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przyłączę z jednym pytaniem ;)

3. Czy zatrudniacie kogoś kto piszę wam teksty na strony? Nie precle, a normalne artykuły na serwisy, wortale. Takiego dziennikarza? Ile taka osoba sobie życzy za pracę? A może tą kwestie rozwiązuje się jakoś inaczej, jak?

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy zatrudniacie kogoś kto piszę wam teksty na strony? Nie precle, a normalne artykuły na serwisy, wortale. Takiego dziennikarza? Ile taka osoba sobie życzy za pracę?

Owszem, wbrew pozorom zatrudniają. Wysokość wynagrodzenia jest kwestia bardzo indywidualną, zależy między innymi od tego: co piszesz, czy podpisujesz tzw. lojalkę itp.

@-->->----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, fajny temat. Ogólnie są też osoby, które chcą za wszelką cenę pozyskać doświadczenie zawodowe nawet za głodowe stawki, odwalając kupę czarnej i żmudnej roboty (stawianie zaplecza, pisanie artów itd itp). Właśnie ja do nich należę, bo jeszcze nie pracowałem w żadnej poważniejszej firmie, a udało mi się dostać na staż w jednej firmie. Dlatego uważam, że ten temat jest dość względny i zależy od człowieka co chce uzyskać :D

Najogólniej powiem tak, że jeśli skończy mi się staż, to za 1500 zł na rękę to mi się z łóżka nie będzie chciało wstać :)

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lords, nie zgodzę się z tobą. Teraz, kiedy konkurencją dla "kogoś z doświadczeniem" jest gimnazjalista/licealista piszący za >1 zł /1000 zzs cieplutki etacik jest idealną formą zatrudnienia. Nie tylko z powodu pieniędzy, ale przede wszystkim ze względu na warunki pracy.

Inną kwestią jest własnie doświadczenie, dziś "doświadczenie" to:

a) kilka lat doświadczenia, czyli zazwyczaj: 1000 precli, kilka tekstów napisanych do portfolio, lub 2-3 pozytywne komentarze, które tak naprawdę są dowodem tylko i wyłącznie tego, że ktoś jest w stanie napisać 30 precli w przeciągu 2 dni. Pytanie - czy taka osoba będzie w stanie pisać systematycznie? Przecież tak naprawdę NIGDY nie miała do czynienia z pisaniem na czas.

:D ponad x lata pracy w agencji reklamowej, bynajmniej nie na stanowisku "cośtamwrajter", plus różnie udokumentowane próbki umiejętności pisarskich

c) kilka miesięcy, a nawet lat, systematycznego piania wszelkiego rodzaju treści, czyli portfolio dłuższe niż 20.000 zzs

d) ukończona filologia polska ...

Co jak co, ale tworzenie "ciekawego" CV to często jedyny "dowód" umiejętności pisarskich.

Ale, powiedzmy to głośno:

prawda jest taka, że większość "zleceniodawców" nie oczekuje niczego poza "Kali jeść donice drewniane, bo on tez chcieć być jak stal nierdzewna". Dość systematycznie dostaję "oferte współpracy, która na pewno bendzie pani zainteresowana". Czy ktoś taki jest w stanie odróżnić wartościowy artykuł, od precla?

@-->->----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak zatrudniona, bo jeśli na godzinę, albo na pensję stałą to wydajność jest strasznie niska

w porównaniu z tekstami na ilość. A jakość mimo wszystko podobna.

Sam bym popracował na umowę:D Jeśli ktoś chce zatrudnić w Poznaniu osobę która napisze przez miesiąc

ponad 1000 artykułów dobrej jakości to zapraszam na PW;) Cena jakieś 1000-1300 na rękę:)

Chętnie wziąłbym taką prace ponieważ wtedy jest mobilizacja do pracy, a przy takich zleceniach gdzie jest praca

zdalna nie zawsze się każdemu chce...

Pizzeria Mrągowo to idealny sposób na wyśmienitą kolację.

Potrzebujesz tłumacza? Sprawdź najnowsze tłumaczenia symultaniczne

Powinien zainteresować Cię także najlepszy sklep bramkarski w polskiej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wynika to firmy poszukują wyłącznie:

1. Osoby do pisania tekstów w dużyych ilościach

2. Jak to określa się na forum Pakistańczyków katalogujących, robiących zaplecze i dodawających do precli

3. Osoby z wieloletnim doświadczeniem, które w całości zajmą się działem pozycjonowania w firmie aby reszta nic nie robiła

A gdzie tu miejsce dla młodych pozycjonerów chcących zdobyć troszkę wiedzy i doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności