Skocz do zawartości

Nadmiar czy brak fachowców podczas rekrutacji?


Eldoka

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiedziawszy to raczej jak firma zatrudnia kilku dobrych SEO magików to raczej nie będzie zmieniała kształtu załogi bo to tak samo jak pozycjonowanie tej samej strony przez 3 różne firmy. Największy przesiew jest właśnie w osobach które piszą teksty z racji tego że często firmy mają kilku dobrych copywriter'ów a reszta to siedzi na stażach czy jacyś studenci zarabiający na imprezę ;)

Ale jak kiedyś na PiO widziałem ogłoszenie na staż, gdzie szukali osoby ze znajomością ang i php to trochę mnie to zdziwiło że taka kasa :P sam miałem złożyć cv :P

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie troszkę od innej strony. Czy jako pracodawca szukający osoby do działu reklamy/pozycjonowania zwracacie uwagę czy osoba starająca się o posadę może pochwalić się jakimiś certyfikatami np. Google Analytics Individual Qualification? Czy są jakieś inne certyfikaty oprócz Google, które polecacie? Rozumiem, że wielu uważa to za bezwartościowe papierki ale widziałem, że wiele firm chciałoby zatrudnić kogoś kto takie papierki posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie każdy papier robiony na własną rękę to duży plus. Samo to, że ktoś wie gdzie i jak zrobić GAIQ :) świadczy o tym, że trochę zajmował się na własną rękę analizą tego co się dzieje na stronach. Warto też zapytać, czy pozycjonował dla siebie jakikolwiek serwis, bo taki ktoś nawet jak będzie na początku stawiał zaplecze to będzie wiedział po co to robi.

Ogromna część osób które nigdy nie zajmowały się promocją jakiejkolwiek strony przyjdą do pracy zrobić swoje bez w wnikania po co, jak i dlaczego, i pytanie tylko jak długo wytrzymają taką robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że ktoś śledzi branżę SEO odkąd Szook zaszokował wszystkich i pomimo, że ma jakieś start upy szuka pracy aby nabrać doświadczenie, podpatrzeć jak inni pracują, nauczyć się pracy w grupie i wielu innych rzeczy ale wiadomo nie robić za Pakistańczyka. Jednak jak taka osoba ma się odnaleźć w gromie osób. Podobno na jedno stanowisko Junior Pozycjoner a nawet Senior w Krakowie zgłasza się 200-300 kandydatów z portalów typu praca.pl itp.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak taka osoba ma się odnaleźć w gromie osób.

Pokaż że coś potrafisz - najlepiej jakieś portfolio tego co pozycjonujesz. Warto też zakręcić się jako podwykonawca koło większej firmy.

Teraz pytanie ile z tych osób zna się choć troszkę na tym i ma jakieś osiągnięcia.

I ile firm szuka kogoś, kto nie tylko będzie stawiał zaplecza i katalogował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności