Skocz do zawartości

[MySql] Wyświetlanie wyników na stronie www


kondi

Rekomendowane odpowiedzi

Ye ye ye  B)  ;)

...dziekuje...

Kondi, to co podał Mion po poprawieniu tez powinno dzialać bez problemu z małym ale...
Zapewniam Cię że mój kod działa i "robi" dokładnie to co chcesz czyli wyświetla wyniki w tabeli z 4 celami. Nie wiem z czym dalej masz tam problem.  :D

Byc moze nie dostrzegł Twej wypowiedzi z poprawką i dlatego wyszło jak wyszło.

Mała uwaga do Ciebie Mion - w przypadku gdy ilosc odpwiedzi z bazy jest niepodzielna przez 4 nalezalo dla dobra sprawy uzupelnic <table> 'pustymi' <td></td> do 'pełnej czwórki'.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga do Ciebie Mion - w przypadku gdy ilosc odpwiedzi z bazy jest niepodzielna przez 4 nalezalo dla dobra sprawy uzupelnic <table> 'pustymi' <td></td> do 'pełnej czwórki'.
Tak Erbit, masz rację - jest to słuszna uwaga... Ma to zwłaszcza znaczenie jeśli kolory celi tabeli są inne niż kolory tła, albo mają obramowanie B)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze 'gadasz' Kondi. Tam są conajmniej 2 błędy składniowe i na pewno nie jest to z Twojego skryptu... smile.gif

Erbi gdzie tam są błędy bo ja i mój parser jesteśmy ślepi i nie zwracamy żadnych Fatal Errorów B)

 for ($i=0; $i<$znalezionych; $i++){
  $wiersz= mysql_fetch_array($wynik);
  if (intval($i/4)==($i/4)) {
   echo "</tr><tr>";
  }

Nie uwarzasz że użycie mysql_fetch_array w pętli nie jest optymalne?

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa. Znów nie wyświetla mi strony :( Wklejam poniżej kod, z pliku. Może gdzies coś zamieszałem ? Może coś zgubiłem ?
Zapewniam Cię że mój kod działa i "robi" dokładnie to co chcesz czyli wyświetla wyniki w tabeli z 4 celami. Nie wiem z czym dalej masz tam problem. ;)

104291[/snapback]

OKi, mnie nie działał, dopiero modyfikacje Erbita pozwoliły zadziałać...Dziekuje Mion za dobre chęci :) Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi, mnie nie działa]

OKi tylko, tyle że u Ciebie nie działał bo kod jest na 100% działający. Pewnie nie wiedziałeś co dalej z tym fantem [kodem zrobić]...To jest jak z samochodem, bez kierowcy nie pojedzie...

:)

Zresztą nie ważne, ważne że twój problem został rozwiazany...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbi gdzie tam są błędy bo ja i mój parser jesteśmy ślepi i nie zwracamy żadnych Fatal Errorów :)

MMP z całym szacunkiem. Kup sobie takie oczy jak mam ja na avatarze, gdybys popatrzył na swoj post (6) to jest tam:
<?php

while($wiersz[] = mysql_fetch_array($wynik));

echo "<table width=100%><tr>";

for ($i=0; $i<$znalezionych; $i++)

{

    echo "<td valign=top width=125 align=left><span id=f>".$wiersz[$i]["foto"]."</td>";

    if( !($i%4) )

    {

        echo '</tr><tr>';

    }

}

echo "</tr></table>";

?>

103740[/snapback]

...To jest jak z samochodem, bez kierowcy nie pojedzie...

Prawdopodobnie Mion masz rację ;)

p.s.

MMP, Mion - znam Was juz troche i wiem, ze o PHP macie nieco lepsze pojecie ode mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszczescie ta linijka którą zaznaczyłeś nie jest w żaden sposób błędem. Jest to zwykła pętla tyle że bez nawiasów klamrowych a przez to jest zakończona ';'.

Tworzy ona poprostu tablice z wynikami zwróconymi przez mysql_fetch_array dla np. pętli for.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszczescie ta linijka którą zaznaczyłeś nie jest w żaden sposób błędem. Jest to zwykła pętla tyle że bez nawiasów klamrowych a przez to jest zakończona ';'.

Tworzy ona poprostu tablice z wynikami zwróconymi przez mysql_fetch_array dla np. pętli for.

Jednak takie rozwiązanie nie jest optymalne ponieważ niepotrzebnie używamy dwa razy pętli.

1) Tworząc tablice while($wiersz[] = mysql_fetch_array($wynik));

2) petla for

Wystarczy jedna pętla :

while($wiersz= mysql_fetch_array($wynik))
{    
   $wiersz['nazwa_kolumny']; // dla tablicy asocjacyjnej
   lub: 
   $wiersz[1]; //nr kolumny dla tablicy numerycznej 
}

Tak na marginesie pobieranie liczny rekordów w tabeli za pomocą zapytania i funkcji mysql_num_rows($wynik); jest bardzo złym rozwiązaniem zwłaszcza dla tabel o dużej liczbie rekordów. Do tego celu służy zapytanie z funkcją agregującą count(*)

SELECT count(*)  FROM tabela;

Ponieważ funkcja COUNT(*) pozwala bazie danych na skorzystanie z wewnętrznych informacji na temat tabeli, bez potrzeby przeglądania danych w niej zapisanych.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi tylko, tyle że u Ciebie nie działał bo kod jest na 100% działający. Pewnie nie wiedziałeś co dalej z tym fantem [kodem zrobić]

Pewnie nie wiedziałem, i pewnie też dlatego usiłowałem się Ciebie zapytać drogą Forum ;-)

Si, ważne, że problem został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wiedziałem, i pewnie też dlatego usiłowałem się Ciebie zapytać drogą Forum ;-)
Z całym szacunkiem, ale uważam, że ten cynizm jest zbyteczny :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie wiedziałem, i pewnie też dlatego usiłowałem się Ciebie zapytać drogą Forum ;-)
Z całym szacunkiem, ale uważam, że ten cynizm jest zbyteczny :)

104495[/snapback]

Daj spokoj...jaki cynizm ? nie przesadzajmy ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności