Skocz do zawartości

Mam Córę :)


M0drzew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Podzielę się jeszcze kilkoma świeżymi spostrzeżeniami szczególnie dla tych co jeszcze nie mieli wątpliwej przyjemności z naszej wszechniedomagającej służby zdrowia korzystać:

1. Kobietę rodzącą trzyma się na izbie przyjęć 2,5 godziny aby wypełnić ze 20 formularzy zawierające pytania : imię i nazwisko, wiek, waga, adres zamieszkania, zameldowania (na każdym formularzu) wykształcenie, zawód wyuczony (bo przecież jak się nie poda zawodu wyuczonego to za cholerę nie przyjmą porodu!!!) imię , nazwisko, zawód adres ojca, z osiem razy pielęgniarka się pytała jaka kasa chorych, które dziecko, ile ciąż i czy dzisiaj był stolec (to pytanie padło chyba z 4 razy) czy jest na czczo, czy był stolec, czy choroby takie siaki, czy ojciec ma choroby, a czy w rodzinie, a czy dzisiaj był stolec ...

2. Zaświadczenie o posiadanej grupie krwi wydane 10 lat temu przez szpital - nie jest ważne w tym samym szpitalu po upływie takiego okresu czasu !?!

3. Jak kobieta dostaje w szpitalu koszulę na salę porodowa (koszulę.... dobre sobie, szmatę bawełnianą porwaną i spraną - prana tak by nie przesadzić, ale nie więcej niż 8000 razy) to musi swoje ubranie w zastaw im zostawić, żeby nie ukradła tak zacnej szpitalnej koszulki.

Wiec musiałem dymać po buty żony do auta, które to zaniosłem 20 minut wcześniej.

4. Poród miała byc cesarka - bo przy wcześniejszych zawsze były komplikacje - wiec teraz ze wskazań tez cesarka, po wejściu na oddział, badanie, takie, siaki, pierdu pierdu, to może jednak za tydzień, albo za dwa (do terminu 8 dni, a skurcze porodowe się już zaczęły, więc biorąc na moje skromne doświadczenie to do porodu naturalnego zostało kilka- kilkanaście godzin) i jakieś takie dziwne podchody się zaczęły, że może lepiej, żeby naturalny poród był, a może lepiej, żeby poczekać kilka dni... ble ble ble... a może pan ze mną pójdzie do gabinetu na rozmowę, a wie pan, to nie ma co się tak spieszyć, a może pan porozmawia z zoną... ble ble ble...wiec jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o.... pieniążki (od przyjazdu do szpitala już minęło c.a 4 godziny).

Od tego momentu nagle... wszystko potoczyło się błyskawicznie, EKG, znieczulenie, ciecie, szycie - 25 minut i po temacie

... tak.... państwowa bezpłatna służba zdrowia.

5. Prowadzimy z żoną działalność gospodarczą. Dopóki w szpitalu nie pokazałem wydruków zapłaconych składek zdrowotnych to wogóle nie chcieli rozmawiać, tylko jakieś dziwne uniki (pamiętajcie:, przed wyjazdem na poród - mieć aktualnie wydrukowane przelewy zusowskie)

6. po porodzie przytachałem z auta torbę (a'la waliza podróżna) z rzeczami 'niezbędnymi' w szpitalu (pomijam moim zdaniem skrzywienie kobiet w tym kierunku i obecność w torbie artykułów typu szminki, pudry, tusz do rzęs i jeszcze ileś tam rzeczy, których to nie jestem w stanie wymówić, a co dopiero spamiętać - ale to taka natura kobieca i nie neguję tego, ale stanowiło to max 10% objętości torby). Połozna/ salowa/ pielęgniarka (nie wiem - niepotrzebne skreślić) rzuciła na starcie, że nigdzie nie wyjeżdżamy i żeby tą walizkę zabrać, a zostawić "tylko":

podkłady, gaziki, podpaski, papier toaletowy, termometr, kapcie, szlafrok, ręcznik, wodę do picia, ble ble ble i nic więcej. No więc po wyjeciu tego co wymieniono - zostało tylko wspomniane wcześniej 10% kosmetyków. w szpitalu nie mają ani papieru toaletowego, ani termometrów do mierzenia pacjentkom temperatury....

to na razie tyle... dochodzę do wniosku, ze może blog założę ??? takie popularne to teraz i będę miał fanów, jak eks premier kaczor, co ostatnio zajebi*** arty na blogu wali :)) żartowałem, nie będę blogować, tak jak nie będę miał konta na nk i fejsbuku :))

P.S.

A Jej imię to czterdzieści cztery... dla przyjaciół Natalia

EDIT:literówki

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kraju, jak chcesz na kogoś liczyć to licz na siebie.

Pomijam przyjaciół:)

ad.2 - tu bym się nie czepiał, to ważne.

M

Ps.Trochę w końcu normalnej radości na tym forum.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 - tu bym się nie czepiał, to ważne.

tyle, że grupa krwi po 7 roku życia się stabilizuje i nie zmienia do końca życia, więc co?? zaświadczenie ważne 30 dni jak od diagnosty na badanie techniczne pojazdu ???

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 - tu bym się nie czepiał, to ważne.

tyle, że grupa krwi po 7 roku życia się stabilizuje i nie zmienia do końca życia, więc co?? zaświadczenie ważne 30 dni jak od diagnosty na badanie techniczne pojazdu ???

Wiek nie ma znaczenia na bałagan panujący nie tylko w służbie zdrowia.

Nieraz lepiej sprawdzić dwa razy niż raz a źle.

Życie mamy tylko jedno i należy je szanować.

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M0drzew - gratuluję córeczki, przez takich ludzi jak Ty uważam że jest jeszcze szansa dla naszej cywilizacji :)

Swoją drogą moja kobieta nigdy nie rodziła w polskim szpitalu państwowym bo to nie ma sensu. Na każdy poród jeździła do Niemiec i tam rodziła bez zbędnych formalności i z bardzo profesjonalną opieką medyczną ,a tobie też przy następnych porodach polecałbym abyś wybrał się na poród do Niemiec z ukochaną ;)

P.S. 4 dzieci... twoja kobieta jest bohaterką ! moje gratulacje !

Skuteczne i sprawdzone pozycjonowanie stron metodami wyłącznie white seo. Dobrej jakości polski ekogroszek z KWK Juliusz. Klimatyzacja i wentylacja liderseo.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci żebyście jak najszybciej byli wszyscy w domu. Szczególnie po tej szpitalnej traumie.

Fajnie się czyta taki temat- wszystkiego dobrego :)

P.S. MaxPan- nie wierzę, z postów nie wynika- full młody duch ;)

P.S.2 No dobra... ja mam 38 :)

P.S.3 Kolejna ankieta nt. wieku? ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci żebyście jak najszybciej byli wszyscy w domu. Szczególnie po tej szpitalnej traumie.

Fajnie się czyta taki temat- wszystkiego dobrego :)

dzięki ;)

P.S.

spać nie możesz ???

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności