Skocz do zawartości

Nieuczciwa konkurencja w wyszukiwarce google


drukuj24.pl

Rekomendowane odpowiedzi

tak mi się wydaje, że chociaż różne dane firmowe i personalne mogłes ukryć w tym pdf;/

Osobiscie zaprzestałbym tych działan i tyle.. musicie dobrze zarabiac, ze macie czas na takie spory :) mnie by sie nie chcialo... no ale nie wyskakiwalbym tez z pozycjonowaniem sie na frazy konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przeczytalem pozew i zalaczniki. Jak dla mnie raczej na pewno przegrasz te sprawe. Twoim gwozdziem do trumny jest jeszcze Twoj arogancki mail jaki zostal tam zalaczony.

Lepiej sie wez chlopie ogarnij i zaprzestan o tym pisac na lewo i prawo i jeszcze udostepniasz takie dokumenty jak pozew w calosi z danymi osobowymi. Lepiej to pokasuj, bo bedziesz mial dodatkowe klopoty. I radze Ci zainwestowac w dobrego prawnika i lepiej samemu nie pisac odpowiedzi na ten pozew, bo nie dasz rady.

[edit] I jeszcze na flakrze piszesz jak to polski ecommerce siedzi w piwnicy. Wlasnie przez takich ludzi jak Ty to bym powiedzial, ze siedzi w jaskini. Zyjemy w panstwie prawa, a Ty chcesz sobie robic, co Ci pasuje. Twoj konkurent ma zastrzezona nazwe, a Ty sobie uzywasz jej do woli bez jego pozowlenia. Tak nie moze byc. Jakby kazdy tak robil to by byl niezly bajzel. Sa pewne granice ktorych w zdrowej i uczciwej konkurencji przekraczac nie wolno.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluore - pod pozwem masz zalaczniki - jest tam mail od gotlinka. W skrocie - powod napisal do gotlinka, zeby zablokowal slowa kluczowe, ktore sa nazwa ich firmy i gotlink napisal, ze faktycznie ktos ich uzywa (autor tego tematu dla swojej strony) i zablokowal te slowa w sytstemie.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że jeżeli chodzi tylko o pozycjonowanie na nazwę konkurencji i wyświetlanie swoich reklam w AW na ich nazwę to nic złego. Dla mnie wyrok skazujący byłby chory. To nie jest żadna nieuczciwa konkurencja.

EDIT

Nie rozumiem tylk otego sporu o domenę drukuj24.com, czy wy najpierw założyliście sklep na drukuj24.pl a potem konkurencja wykupiła drukuj24.com ? W tym też nic złego nie widzę, chyba że tu o coś innego chodzi.

Usati.pl - włoska odzież używana od bezpośredniego importera. Największa w Polsce hurtownia odzieży używanej z Włoch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylk otego sporu o domenę drukuj24.com, czy wy najpierw założyliście sklep na drukuj24.pl a potem konkurencja wykupiła drukuj24.com ? W tym też nic złego nie widzę, chyba że tu o coś innego chodzi.

dokładnie tak

https://flaker.pl/f/6829542-ecommercezostal...ez-kuba-st-o-to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na moje sytuacja powinna zostać tak jak jest: Oni mają prawa do domeny i robią z nią co chcą, a wy możecie sobie wyświetlać adwordsy na ich nazwę bo to moim zdaniem nic złego (chociaż prawnik ze mnie marny)

Usati.pl - włoska odzież używana od bezpośredniego importera. Największa w Polsce hurtownia odzieży używanej z Włoch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie tego flakera i dwie ciekawe rzeczy wpadły mi w oko:D

1. Kuba kupił domenę drukuj24.com. Zaproponował, że mi ją sprzeda, ale nie chciał tylko pieniędzy. Jednym z warunków sprzedaży tej domeny było, że nigdy nie będę się wypowiadał na blogu ekomercyjnie.pl. -> rozumiem, że masz na to korespondencję?

2. poza tym my odpaliliśmy jeszcze jednego adwords, który był wyświetlany nad jego, o treści "jakby co to ci niżej mają drożej". -> pomysł fajny a jak ma się to z polityką google (pomijam tu juz waszą sprawę) ciekawi mnie ogolnie czy takie chwyty są stosowane przez firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. poza tym my odpaliliśmy jeszcze jednego adwords, który był wyświetlany nad jego, o treści "jakby co to ci niżej mają drożej". -> pomysł fajny a jak ma się to z polityką google (pomijam tu juz waszą sprawę) ciekawi mnie ogolnie czy takie chwyty są stosowane przez firmy?

Też mi się to spodobało. Za inwencję należy się + :D

Usati.pl - włoska odzież używana od bezpośredniego importera. Największa w Polsce hurtownia odzieży używanej z Włoch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyrok (nie mówię precedens, bo w Polsce nie obowiązuje prawo precedensowe) w związku z pozycjonowaniem na nazwę konkurencji miał miejsce 7 lat temu:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...c=2594&st=0

Jeżeli tylko powód nie poprowadzi tego źle od strony proceduralnej, to przegracie sprawę. Pomijając fakt, że czerpanie z czyjejś pracy włożonej w zbudowanie marki, by wyciągnąć pieniądze z jego kieszeni, jest nieetyczne.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylk otego sporu o domenę drukuj24.com, czy wy najpierw założyliście sklep na drukuj24.pl a potem konkurencja wykupiła drukuj24.com ? W tym też nic złego nie widzę, chyba że tu o coś innego chodzi.

jest sporo takich przypadków i zawsze wygrywa osoba prowadząca pod określoną nazwą działalność gospodarczą, polecam lekturę orzecznictwa Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych: https://www.piit.org.pl/piit2/index.jsp?pla...68&layout=2

oraz ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji: https://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19930470211 a tutaj w skrócie: https://www.eit-centrum.waw.pl/ustawa-o-nie...-interpretacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do domeny to tak jak mowi Lenny mimo, ze nie mieliscie zastrzezonej nazwy to daloby sie to wygrac. Tylko, ze teraz ta domena jest nieistotna, bo zostales pozwany o cos zupelnie innego.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cytat Pawła Polcyn:

Odpowiedź na pozew wysłana do sądu.

W tym procesie zapadnie wyrok w sprawie tego, czy reklama w systemie AdWords, w której używa się zastrzeżonej nazwy nie w treści wyświetlanej userowi, ale jako słowa kluczowego, jest zgodna z prawem.

W pozwie powód sugeruje, że jest to działanie nieuczciwej konkurencji, ja uważam i takie stanowisko przedstawiłem sądowi, że nie może być tutaj mowy o działaniu nieuczciwej konkurencji, ponieważ reklamy AdWords są wyraźnie oznaczone słowem REKLAMA i nie ma mowy o wprowadzaniu w błąd internautów co do oznaczenia przedsiębiorstwa.

Oczywiście ostatnie zdanie należy do sądu. Jak tylko sąd się wypowie, powiem wam jak się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności