Skocz do zawartości

Nieuczciwa konkurencja w wyszukiwarce google


drukuj24.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu dostałem ostrego maila - okazało się, że moje reklamy adwords pojawiają się na nazwę domeny konkurencji.

Informacja od opiekuna konta z G:

1) prawnie dozwolone (powoływał się na jakiś wyrok z Francji)

2) przyznał mi rację, że technicznie może to się stać bez mojej ingerencji/celowego działania

I teraz kwestia techniczna: mamy słowo kluczowe w swoich AW opony, ktoś wpisuje w G opony.pl, wyświetli się nasza reklama. Do tego może być z tytułem opony pl.

Sprawa zakończyła się bezproblemowo, dodałem wykluczenie na nazwę ich domeny (nigdzie u siebie nie miałem dodanego ich serwisu jako frazy) ale teoretycznie obie strony mogą obstawać przy swoim.

No i jeszcze kwestia taka czy domena jako taka jest znakiem zastrzeżonym ale tu to już w ogóle bardziej skomplikowane sprawy prawne dochodzą. W każdym razie drukuj24.pl != drukuj24 pl.

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności