Skocz do zawartości

kolejny artykuł


lordbart

Rekomendowane odpowiedzi

Pozycjonowanie na frazy = klamstewko

To zalezy jakby do tego podejsc.

W wypadku serwisow typu Cityinfo nalezy zakladac tylko zbiory słów kluczowych i zmienić całkowicie podejście do pozycjonowania.

To są 2 różne sprawy - pozycjonowanie na wyznaczone słowa kluczowe daje dość ograniczony ruch i jest skuteczne w wypadku małych i średnich serwisów.

W dużych serwisach dużo uwagi należy poświęcić optymalizacji, pozycjonowaniu dość często kilku tysięcy tematycznych słów.

Oczywiście można śmiało powiedzieć że z 20 tys fraz na pierwszej stronie wyników znajdzie się 5 tys - ale te 5 tys fraz jest wstanie wygenerować naprawdę spory ruch.

Gdyby zdobyty ruch przeliczać na klika kosztującego średnio 0,20 gr

To ta forma pozycjonowania pozwala zaoszczędzić dość dużo pieniędzy względem reklamy internetowej.

Zakładając że dzięki takiemu pozycjonowaniu zdobywamy dodatkowo 5000 unikalnych użytkowników dziennie to oszczędność w stosunku do boksów reklamowych wszlekiej maści wynosi 1000 zł dziennie.

Bo tyle musielibyśmy zapłacić za 5000 kliknięć.

Duża częśc osób skupiła się na pozycjonowaniu tylko i wyłącznie kilku słów kluczowych zapominając o tym że dane słowo może być wpisywane z 50 innymi.

Tak więc tego typu serwisy jak cityinfo muszą poza pozycjonowaniem się na podstawowe słowa kluczowe zadbać o ruch z wyszukiwarek a ten mogą uzyskać tylko i wyłącznie dzięki dobrej optymalizacji.

Ja nie mówię że optymalizacja to wstawienie h1 czy dopasowanie słów kluczowych.

Na optymalizacje składa się naprawdę setek elementów powiazanych z budową serwisu czyli jego strukturą, budową kodu, przyjaznością dla wyszukiwarki ale także dla użytkownika, odpowiednie dopasowanie serwera który daje zapas, optymalizacja grafiki i najwazniejsze w tym wszystkim to sprawić by choć częśc tych uzytkownikow do nas wróciła.

Więc można powiedzieć że pozycjonowanie nie zawsze jest skuteczne - a jezeli jest to praktycznie w 80% nie potrafią ludzie go naprawde wykorzystać.

Ruch jest ale idzie w puste.

Jak wiele osob zajmujacych sie pozycjonowaniem zajmuje sie takze analizowaniem ruchu.

Analizowanie ruchu to nie tylko statystyka ale i odpowiednie ulozenie statystyk.

Np.

Moge wstawic kod statystyk i juz - super mam 5000 unikalnych ale frajda.

Hm ale mogę także wstawic 2 kody statystyk

1 zliczajacy wizyty a drugi kod na finalnej czesci zakupow czyli w momencie kiedy został dokonany zakup

Taka forma badania pozwala mi stwierdzic jakie hasła, jakie wyszukiwarki spowodowały ze wejscie było trafne czyli zakonczone zakupem.

Tak czy tak o pozycjowaniu mozna pisac wiele, mozna przeczytac wiele ale nie znam osob ktore wiedza juz wszystko.

To ze cityinfo kasuje 400 zl to fajnie - maja racje chlopaki szanuja siebie i swoja prace, a gdy ktos sie tam doda ma pewnosc ze nie bedzie mial jako sasiada firmy z domena na bezplatnym aliasie ktory uzna sie za jego konkurneta.

Tak czy tak nie uwazam by zrobili jakis blad.

Czy to cenowy czy marketingowy.

A teraz juz naprawde znikam.

Do uslyszenia za 2 dzionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, no to wszystko co mówicie o art. okey, ale mnie chodziło o te liczby:

84 umowy na pozycjonowanie

30 000 przychodzy miesięczne

300 - 1000 pozycjonowanie - zakładam, ze chodzi o frazę.

Pomijam fakt, iż 84 klientów to baaardzo duużo.

Ale zakladając, że nawet duza większość to klienci na jedną frazę ( prawdziwa rzadkość) za najniższą stawkę - powiedzmy 70 klientów*300 PLN = 21 000, do tego pozostali: po dwie frazy po najniższej stawce, lub po jednej frazie, ale po 600 PLN = 8400. to gdzie dochody z własnych sklepów, wpisów do cityinfo ?? gdzie klienci po 1000 za frazę ? gdzie klienci z większą ilościa fraz ??

coś tu się nie zgadza :)

ot tak sie czepiłem bez sensu ;)

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie same dane o firmie można umieścić w webwweb i to zupełnie za darmo

W Katalogu RotMistrz również można i również za darmo. Tyle w ramach promocji ;-)

To, co z tego artykułu warto sobie wziąć do serca, to dywersyfikacja źródeł przychodów - w powiązaniu z głębokim zróżnicowaniem branż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm jeszcze wpadłem.

Lord wg wyliczen to wszystko moze sie zgadzac.

Chlopaki nie podali ze 30 tys dochodu to dochody tylko z Pozycjonowania.

W tabelce wymienili takze: posiadanie wlasnych sklepow i sprzedaz gotowych rozwiazan w formie sklepow internetowych. Wiec ich moc sprzedazy jest znacznie wyzsza niz podali.

10 sklepow po 3000 zl = 30 tys zl (sprzedaz serwisow)

10 sklepow - zysk ktore generuja prowadzone sklepy - na poziomie min 15 000

pozycjonowanie - 15 - 25 tys

i wszystko się zgadza,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadza :)

albo zawyżyli liczbę klientów na pozycjonwoanie

albo zaniżyli przychody

zresztą mało istotne

liczba 84 umowy dla dwóch osób przez 15 miesiecy, stała obsługa.

prawie 6 umów miesiecznie

respect

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skomentowałbym to jednym cytatem znajomego barmana ( mistrz riposty :) )

" I Herkules kiedy ludzi kupa ... "

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

84 umowy na pozycjonowanie

30 000  przychodzy miesięczne

104435[/snapback]

Też pierwsze co, to zwróciłem uwagę na brak korelacji z cennikiem

Myślę, że to jakiś błąd w druku. Nie mówiąc o 60 tys obrotów i 30 tys przychodów - tu musi być błąd. No ale cóż, szook myli przychody z dochodami więc czemu taki PB nie miałby się walnąć. No i nie chwaliłbym się linkowaniem do klientów ze stron innych klientów (o ile dobrze zrozumiałem), bo to akurat nie jest powód do dumy.

A poza tym to tylko pogratulować wytrwałości i życzyć sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie chwaliłbym się linkowaniem do klientów ze stron innych klientów (o ile dobrze zrozumiałem), bo to akurat nie jest powód do dumy.

Robi tak trohę naszej konkurencji osłabiają przy okazji strony swoich klientów - na dodatek to SPAM w stylu NOframes :-). Ale nie to jest najistotniejsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzo o pozycjonowaniu to tu nie ma ... jakos nawet mnie nei zainteresowal ... :/

Tam jest przede wszystkim o pozycjonowaniu. Poczytaj uważnie. Tam jest też o biznesie (czyli nie tylko o pozycjonowaniu)... poczytaj "między wierszami"... Nie patrzcie na pozycjonowanie jako na biznes prze małe 'p' tylko jak na biznes przez ogromne 'P'.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myle pojecia Dochodu z Przychodem

Obrot - Koszty = Dochody - Podatki = Przychody

I umiem liczyc

Sumy ktore podali sam jak najbardziej prawdopodobne

Podpisali 84 umowy na pozycjonowanie od poczatku istnienia z czego nie wszystkie musza byc w kontynuacji umawa nie musiala byc po 300 ani po 1000.

Poza podpisanymi umowami prowadza sklepy internetowe ktorych obroty moga byc bardzo rozne.

Prowadza takze sprzedaz oprogramowania do prowadzenia sprzedazy.

Wiec na przelomie kilku miesiecy ich dochody mogly osiagnac 30 tys.

A zysk latwo wyliczyc

Obrot 60 tys z vat - Dochody 30 tys z vat -

Zysk

30 tys - 22%(z 30tys bo na 30 tys maja kosztow) czyli 24,40 minus 19% podatku dochodowego = okolo 19 tys z groszami zysku netto po zaplaceniu podatkow.

Tak wiec ja w tabelce nie widze zadnych nie mozliwych sum i zadnych niezgodnosci.

Bo nigdzie nie jest napisane nic dokladniejest tylko ogolnikowo ze firma od poczatku dzialalnosci zrobila tyle i tyle sprzedala tyle i tyle i jej obroty miesiecznie wynasza tyle i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności