Skocz do zawartości

Własna Agencja Reklamy


ITSeO

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobny dylemat 2 lata temu. Miałem niewielką sieć klientów stałych i stałą ciepłą posadkę. Ale postanowiłem spróbować - z tym że zupełnie bez pomysłu. Inna sprawa że na dzień dobry skusił mnie dość lukratywny kontrakt długoterminowy z dużą firmą która jednak straciła płynność finansową i po dwóch miesiącach sprawa umarła śmiercią naturalną. Zostałem świeży i goły na rynku o którym faktycznie nie miałem pojęcia. Dodatkowo złożyło się na to kilka innych sytuacji o których piszą koledzy wyżej. Brak płynności finansowej ( sytuacje typu - jedziesz do klienta po kasę - temat uzgodniony przez telefon a on na miejscu wypłaca ci połowę śmiejąc się w twarz że reszty nie ma ) ograniczył moje wydatki na reklamę tak więc i rozwój dalszy rozwój firmy.

Nie wpadłem na to że rozpoczynając działalność stałe dochody się kończą i nie odłożyłem większej sumy gotówki na sytuacje bez wyjścia. A było takich sporo i gdyby nie znajomi to pewnie już po pół roku bym się w tym wszystkim utopił.

Dodatkowo na moją niekorzyść działał fakt że w moim regionie pierwszym pytaniem klienta - i zarazem kluczowym jest cena. Tu nie robi się stron za 5-10, 20 tysięcy - chyba że dla Państwowych Urzędów ale tam musisz mieć dojścia. Sytuacja jest taka że że roboty masz do groma. Tylko że 2-3 zlecenia w miesiącu pozwalają Ci w zasadzie jedynie opłacić rachunki i "egzystować". Mnie ratuje sytuacja że mniej lub bardziej potrafię robić zdjęcia. Dwa śluby w miesiącu i nie martwię się o rachunki, ale zimą fajnie nie jest.

Przez te przeszło 2 lata zdobyłem sporo doświadczenia, a sytuacja w której się znalazłem wymusiła na mnie naukę rzeczy, których normalnie bym się nie nauczył - ale podsumowując:

Jeśli nie masz koncepcję na rozwój firmy, załóż ją. Ale wpierw oszacuj rynek i koszty. Przygotuj się do tego. Pomyśl o reklamie już dużo wcześniej. Zorientuj się które kierunki będą właściwe i czego oczekują dziś klienci. ZUS i koszty aktywnego prowadzenia działalności są stosunkowo duże. Jeśli natomiast w twoje głowie istnieje przewaga pytań: -"czy opłaca się założyć agencje" - odpuść sobie bo nie wiem czy na pewnym etapie spotkasz tak życzliwych przyjaciół jak ja :shout:

Fotografia ślubna Lublin - zapraszam na stronkę.

Poczytaj: ślub, wesele, fotografia ślubna, oraz inne elementy związane z organizacją przyjęcia weselnego.

Stary blog, nowe zdjęcia ślubne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma koncepcji, to sie nie wchodzi w DG. DG to nie miejsce na eksperymenty i podejście może sie uda. Masz koszty takie jak ZUS, które będziesz musiał płacić niezaleznie czy będziesz miał Klienta, czy nie. Jak zaczniesz zaciągac kredyty, to najpierw bedą banki, potem jak Ci będzie mało, zacznie sie lichwa i jesteś udupiony. Oczywiście jest to czarny scenariusz, ale ktos bez pomysłu może liczyć albo na taki własnie obrót, albo na cuda, które czasem sie zdarzają, tylko nie każdemu jest dane tego doświadczyć. Jeżeli masz natomiast pomysł, masz trochę uciułane na boku, nie będziesz uzależnial swojego sukcesu od jednej rzeczy to przy dobrym wietrze powinno sie udać. Zastanów sie tylko czy obecny okres jest najlepszym na start DG :shout:

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że ktoś chce sprzedać teksty copywriterowi :)

Co do wspomnianego ZUSU to jest na to sposób, zwłaszcza teraz po wejściu do UE. Firma nie musi przecież działać w Polsce, a wiadomo, że w niektórych krajach Unii stawki są o wiele niższe.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności