Skocz do zawartości

Szkolenie seo - 12-13.04.2011


it_management

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Certyfikat ma jakąś wartość tylko wtedy gdy osoba, która go wydaje dokładnie sprawdzi stan wiedzy osoby ubiegającej się o niego. Teoretycznie rzecz biorąc - jeśli IT dobrze by to rozplanował taki certyfikat od takiego gracza wartość samą w sobie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat ma jakąś wartość tylko wtedy gdy osoba, która go wydaje dokładnie sprawdzi stan wiedzy osoby ubiegającej się o niego. Teoretycznie rzecz biorąc - jeśli IT dobrze by to rozplanował taki certyfikat od takiego gracza wartość samą w sobie ma :)

wiele firm wydaje certyfikat ktory mozna sobie ... powiesić na ścianie i tyle. to nie ma nic do planowania. jak chcesz mozesz stanąc i rozdawac swoj :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś niezdecydowany? Zastanawiasz się czy warto pojechać na szkolenie?

Jak wielu z nas obecnych od czasu do czasu na tym forum po akcji Marcina w zeszłym roku z wprowadzeniem strony po frazie 'pozycjonowanie' w 3 miesiące, byłem zainteresowany nie tylko jego technikami, ale i jego (co tu dużo mówić) kontrowersyjną postacią.

Na co dzień w realu stykam się z ludźmi którzy nie rozumieją w pełni mojej pasji do seo i poza różnego rodzajami for nie mam tak na prawdę z kim wymieniać doświadczeń i dyskutować o swoich seo porażkach i seo sukcesach.

Dlatego gdy pojawiła się informacja o szkoleniu we wrześniu 2010 roku chciałem w nim wziąć udział z dwóch wspomnianych wyżej powodów-

1. Poznać Marcina i dowiedzieć się coś na temat jego technik seo.

2. Spotkać się z ludźmi którzy mają podobne zainteresowania, podobnie myślą i mają podobne seo problemy.

O samym szkoleniu

Szkolenie Black Hat Seo 2010 w Gdańsku zorganizowane przez Marcina było 2 dniowe.

Merytorycznie było przygotowane bardzo dobrze. Technicznie były małe niedopatrzenia jak np. brak możliwości pokazania krótkich filmików na projektorze. Były to jednak małe detale, które zdecydowanie rekompensowało wiele innych czynników.

Wiedzy było naprawdę dużo. Pomimo tego, że na szkoleniu pojawiły się osoby chcące pozostać zupełnie incognito (z różnych powodów nie przedstawiały się) atmosfera była luźna, sympatyczna i dzięki tym incognito trochę undergroundowa ;-).

Po pierwszym dniu szkolenia- SEO party- balanga.

Zdecydowaliśmy większą ilością linków, że zostajemy w hotelu i jak mamy coś pić i gadać to najlepiej i najbezpieczniej będzie to robić na miejscu. Była to bardzo dobra decyzja!

Na początku trochę jak żule staliśmy bez przejęcia przed budynkiem hotelu. W ruch poszły piwa, 3 butelki 0.7l 12sto letniego Johhnie Walkera Black Label z LODEM i COLĄ, tak z lodem i COLĄ. Była też wódka i pizza.

I były dyskusje, i były wymiany poglądów i zażarte spory wiedza seo z chmurką tagów unosiła się nad każdą z grupek stojących obok siebie zawzięcie wymieniających poglądy i broniących swoich racji. Był Lagata, był też dłuższy czas Marcin- IT_management (chociaż się z nami nie napił ;-)). Kogo tam nie było? Nie wiem, ale nieobecni sami sobie szkodzą i dlatego cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak wyjątkowym, naprawdę wyjątkowym spotkaniu.

Konkluzje i wnioski

Na tym dwu-dniowym szkoleniu pojawiły się osoby z firm, z branży (nie tylko z Polski), osoby prywatne, profesjonaliści, amatorzy i entuzjaści seo. Każdy wyniósł coś dla siebie ibyło na prawdę warto.

Ci którzy przyjechali się czegoś dowiedzieć wyjechali prawdopodobnie z wiedzą szerszą, a na pewno wiedzą potwierdzoną przez innych (dzięki wymianie poglądów). Ci którzy chcieli się spotkać z innymi entuzjastami seo i napić z nimi wódki, czy whisky, wymienić kontakty i zobaczyć 'co w trawie piszczy'- wracali do domów zadowoleni.

Czy jako osoba która była na szkoleniu u Marcina mogę zarekomendować to nowe robione w kwietniu?

Powiem tak, tamto szkolenie kosztowało 1000zł i dostałem za nie jakąś wiedzę Marcina, napiłem się whisky i powymieniałem poglądy z ludźmi którzy na codzień nie są tacy otwarci.

To nowe szkolenie będzie kosztować trochę więcej bo 1250netto, ale dostanę za nie nie tylko Marcina, ale i Lagate i Zgreda + napiję się i powymieniam poglądy z jeszcze większą liczbą ludzi, bo NA PEWNO BĘDZIE NAS WIĘCEJ.

Tak że na pytanie czy warto wydać te pieniądze dla mnie odpowiedź jest jedna- WARTO

PS. Czy mi ktoś płaci za to że to piszę? Nie, nikt mi nie płaci. IT pewnie nawet mnie nie kojarzy, bo było nas tam trochę i były osoby które ze względu na rangę w branży było prościej zapamiętać. Piszę to po to, żeby zmotywować Was do wyjazdu na szkolenie. Sam mam do Wawy jakieś 1600 kilometrów, jestem chwilowo 'in the red' (długi) ale nie robię z tego problemu i na pewno na szkoleniu będę.

Marcin z It Management rozpoczął nową erę w Polskim SEO dla mas. Tak panowie i panie (ie. Lexy ;-) )

Przed Marcinem, tylko Ci dobrze władający językiem angielskim mieli wiedzę wykraczającą poza pewne 'polskie' schematy seo, bo czytali i odwiedzali fora zagraniczne, dzieląc się swoją wiedzą w stopniu mocno ograniczonym na otwartych polskich forach.

Jako bierny obserwator polskiej otwartej sceny seo (tego co się dzieje na kilku polskich blogach i kilku otwartych forach internetowych i jednym płatnym maxrojowym) zauważyłem jedno,- że to od Marcina zaczęło się sprzedawanie list do SB, Hrumierowe eksperymenty i kilka innych myków 301kowych.

Nie mówię że ich nie było wcześniej, ale nie było na taką skalę. Uważam, że jesteśmy bardzo mocni w seo :-) co pokazał konkurs włoski gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce przed WŁOCHAMI (de facto czuję się trochę ojcem samego pomysłu startu w tamtym konkursie bo wątek o nim założyłem właśnie ja, a z tego jakie jest moje rozumienie tematu konkurs wygrał Zgred, byc moze z jakąs pomocą)

Uważam, że nawet jeśli nie lubisz Marcina (Xann może za nim nie przepadać), uważasz że Zgred to dziad (ktoś kupił taką domenę ale sie ukrywa) a Lagaty nie znasz, to ciągle warto pokazać się na tym szkoleniu dlatego, bo nie masz nic do stracenia a wygrać można i wiedze i kontakty.

Czy można słuchać rekomendacji ebinxa (mnie), czy ja wogóle coś wiem?

Tym którzy zadają sobie pytanie o to czy mogę wypowiadać się na tematy związane z seo i czy można i jest sens wogóle słuchać rekomendacji ebinxa powiem tak:

Jeśli jesteś na pozycji 7 w konkursie wpolscemamymocneseo to twoje strony są za moją PRYWATNĄ stroną. Jestem amatorem który jest w czołówce konkursu, mam asy w rękawie, co więcej robię to w wolnych chwilach i zupełnie sam. Część wiedzy zdobyłem i poszerzyłem właśnie dzięki Marcinowi, jego szkoleniu i rozmowach po szkoleniu przy wódce dlatego uważam że warto na takie wyjazdy jeździć.

Czy coś wiem o zarabianiu w interenecie na reklamach? Nie bardzo, bo mam tylko JEDNĄ STRONĘ z podpiętym adsense. Zarobiła dla mnie 1146zł w lutym przy 21.71CTR (tak przy 21.7CTR). W marcu na razie 659zł. Nie znam się na mykach związanych z CPA, Click Bankach, content lockingu etc ale jestem świadom tego że to istnieje. Po prostu mnie to nie interesuje.

I tak reasumując myślę, że jestem osobą w jakimś stopniu kompetentną by móc Wam polecić albo odradzić jakieś szkolenia seo.

Tak, że zapisujcie sie chłopaki (sorry Lexy) bo warto czas ucieka i za chwilę moze okazać się że nie będzie wolnych miejsc tak jak było to z poprzednim szkoleniem.

Z organizacyjnych rzeczy zapytam od siebie, bo nie jest dla mnie jasne co znaczy ze organizator nie zapewnia noclegu.

Czy znaczy to, że musimy sobie go zorganizować sami? Czy jedna k w tej cenie jest ten nocleg wliczony?

IT wyajśnij proszę tutaj i zrób sobie edycję głównego pierwszego posta dla tych co nie czytają całych wątków jak dasz radę bo jakieś to zagmatwane trochę jest.

Poza tym nie jest dla mnie jasne gdzie i jak się zapisać, czy do kogo zgłosić. Jakiś widoczny link w pierwszym poście i może w sygnaturce byłby ułatwił sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - grzeczniej panowie...

Po drugie to nie wiem, czy bardziej chcesz się pochwalić swoją osobą, zarekomendować szkolenie a może przypodobać się organizatorom.

Tak czy siak - duży plus za obszerny post. :)

PS. Co do spotkań seopartowych - praktycznie na każdej takiej imprezie jest mega dyskusja na wszelkie tematy związane z seo. Każdy co nie co od siebie powie i można to potem przeanalizować i wyciągnąć wnioski :D

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djurek co ty pierd**lisz

Jak chcesz to zadzwon do mnie teraz na 00442084070070 chlopie. ja siedze wogole w czyms co z seo nie ma wspolnego.

hehe lubię gadkę na wysokim poziomie, nie będę do Ciebie dzwonić bo niby po co?:) po prostu rzadko kto tu się tak rozpisuje, i wygląda to dość sztucznie, co do szkolenia to jak ktoś robi seo to wie kto to prowadzi i jaki będzie poziom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Djurek

Nie jestem i nie czuję się arytokratą ani dyplomatą żeby rozmawiac na wyskokim poziomie. Moi dziadkowie przeniesli się ze wsi do miasta do pracy w fabryce, przedtym zapewne wszyscy byliśmy chłopami pańszczyźnianymi ;-)

Tak że jestem prosty chlop. Mozna ze mną pogadać nawet porozmawiać ale nie zawsze na wysokim poziomie. Poza tym na codzień klne ja szewc i czasem przeckłada się to na wypowiedzi na forach.

Nie mniej jednak przepraszam, poniosło mnie i przeklenstwo zmieniłem. Chodzi o to że ja w d**pie mam czy sie komus przypodobam czy nie. Ja ich nawet dobrzee nie znam. Pamietam Lagate z imprezy i zapamietalem go przez jego styl- (wygladal jak wyglodzony chlopak z budowy w czerwonym TSzercie z lat osiemdziesiatych) .

Napisalem tego posta (chyba dluzszego w zyciu jeszcze nie napisalem) bo chyba jestem ukrytym alkoholikiem ktory szuka okazji zeby sie napic i pogadac. I dlatego zalezy mi na tym zeby bylo z kim ;-)

Poza tym @Fikas ma duzo racji w tym ze chcialem sie pewnie podswiadomie pochwalic, bo uwazam ze jest czym. A ze nie mam do kogo geby otworzyc to sie tak rozpisalem tutaj.

Zeby nie umknęło wklejam jeszce raz to co mnie najbardziej interesuje:

Z organizacyjnych rzeczy zapytam od siebie, bo nie jest dla mnie jasne co znaczy ze organizator nie zapewnia noclegu.

Czy znaczy to, że musimy sobie go zorganizować sami? Czy jedna k w tej cenie jest ten nocleg wliczony?

IT wyajśnij proszę tutaj i zrób sobie edycję głównego pierwszego posta dla tych co nie czytają całych wątków jak dasz radę bo jakieś to zagmatwane trochę jest.

Poza tym nie jest dla mnie jasne gdzie i jak się zapisać, czy do kogo zgłosić. Jakiś widoczny link w pierwszym poście i może w sygnaturce byłby ułatwił sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile slowa - wiem ze nie wszystko bylo w Gdansku tak jak byc powinno - pewne wnioski na pewno wyciagnalem.

Co do zapisow :

W sprawach szkolenia nalezy kontaktować sie poprzez adres mailowy : szkolenia@se2007.de

Jesli chodzi o nocleg : kazdy uczestnik musi zorganizowac go sobie we wlasnym zakresie i na wlasny koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie noclegów to warto byłoby coś zorganizować żeby większość uczestników nie miała daleko ze względu na spotkanie przy % po szkoleniu ... raczej wszyscy się nie zmieszczę w hotelu gdzie będzie szkolenie, może w pobliżu coś jest ? Orientuje się ktoś ?

Pozycjonowanie stron WWW: SEMstudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności