Skocz do zawartości

Problem ortograficzny


Erbit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mi osobiście by się nie podobało gdybym dostała na PW wiadomość o błędzie ortograficznym. Robię je rzadko i nie uważam, że powinno mi się je wytykać. Co innego z osobami, których posty ciężko zrozumieć przez masę błędów. A na literówki akurat nie powinno się zwracać uwagi.

Podoba mi się opcja sprawdzania pisowni na niektórych forach ale niestety ta leniwa część dyslektyków i tak nie chce z niej skorzystać bo mają papierek, który ich tłumaczy.

Na jednym z for rozwiązanie jest trochę mocniejsze bo jeśli ktoś popełni błąd to zamiast danego słowa widać "ort" i trzeba na niego najechać aż w chmurce pokaże się to co było tam napisane. Wyobraźcie sobie jak wygląda post dyslektyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wyobraźcie sobie jak wygląda post dyslektyka :)

Wyobrażam... ale nie rozumiem co w tym śmiesznego...

Moja idea wzięła się z 2 powdów. Pierwszy to Don Kichot, cytat z pierwszej wypowiedzi

Musicie zrozumieć, że tak Was widzą jak Was czytają. Polecam ten topik wszystkim, którzy mają odmienne zdanie od powyższego!

a druga jest taka, iż czytając forum od deski do deski sam zaczynałem popełniać więcej błedów...

PW nie jest szyderzcze ani obraźliwe - nie rozumiem więc dlaczego nie chciałabyś mieć możliwości poprawienia takiego błędu... Masz dość dziwne podejście - Twój błąd jest Twoim błedem - OK, postaram się zapamiętać, że tego sobie nie życzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem wreszcie kilka tygodni temu PW od Erbita i moja rekacja była taka:

:)

już myślałem, że nigdy nie dostanę tego legendarnego już PW.

Według mnie o ortografię należy dbać i tak samo niekiedy powinno się odejść od komputera i przeczytać trochę literatury. Od czytania for, grup dyskusyjnych można naprawdę zapomnieć jak się poprawnie pisze i co gorszego mówi.

//edit

Kiedyś dostałem też PW od Zymena odnośnie błędu ortografizcnego i również jemu podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, ja jeszcze PW nie dostałem, musze się bardziej postarać :) a błędy przez ten cały internet zdarza mi się robić częsciej niz kilka lat temu. internet ogłupia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie dostalem PW od Erbita. Co wiecej - nie zauwazyl on ewidentnego orta w moim poscie, ktory byl dokladeni powyzej jego. Poprawielm blad dopiero po drugim czytaniu (2 dni pozniej). Dowod na to, ze czytanie postow z bledami ma zly wplyw na umiejetnosc poprawnego pisania.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo raczej jest to dowód na to, że traktuje to hobbystycznie a nie 'zawodowo'. Ogłupiałbym już do reszty gdbybym miał to robić z obowiązku...

Inna sprawa to taka, że są ludzie, którym nigdy nie poprawię - to taka moja mała złośliwość (powyższy przypadek Elf'a nie tyczy), dla nich jest także mój podpis w stopce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja też się pochwalę. Dostałem PW:) Zacytowałem Stwora, nie poprawiając 'oryginalnej' pisowni:)

pzdr.

PS. Dobra robota.

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności