Skocz do zawartości

[Prywata] Kabel sieciowy odłączony


Szemron

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Posiadam router Linksys WRT54G2. Od momentu zakupu przez kilkanaście miesięcy działał bez zarzutu, aż kilka dni temu zaczął dziwnie się zachowywać. Mam do niego podłączone 4 komputery i na wszystkich nagle pojawiał się komunikat "Kabel sieciowy jest odłączony" no i połączenie z internetem zostawało zrywane. Odłączałem wszystko od zasilania, podłączyłem z powrotem i działał normalnie, jednak po kilkunastu minutach znowu ten sam problem. I tak powtarzało się coraz częściej.

Modem działa bez zarzutu, kable też są wszystkie w porządku, nie ma też jakiegoś konfliktu pomiędzy ustawieniami komputerów, bo nawet jak przez router podłączyłem tylko jeden komputer, to działo się dokładnie to samo. Router chyba się wiesza, wszystkie diody się świecą (nie mrugają, tak jak jest to w przypadku gdy działa normalnie). Świecą się nawet diody tych portów, które nie są wykorzystane.

Niestety zgubiłem paragon, więc na gwarancji już raczej niczego nie zrobię. Jakaś propozycja jak można ten problem rozwiązać? Nie chcę znów kupować kolejnego routera :)

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się robi taki twardy reset? Dałem mu jeden dzień odpoczynku, podłączyłem i na razie działa prawidłowo, pytanie kiedy znów pojawią się te komunikaty.

Nie ma opcji, że to wina kabli. Wszystko spokojnie leży sobie w miejscu, które jest niedostępne bez małej drabinki :)

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

miałem identyczny przypadek z Linksys wag200g, resety i różne kombinacje nie pomagały, skończyło się na wymianie routera.

Dodam jeszcze, że mój tak delikatnie popiskiwał, co chyba mogło wskazywać na uszkodzenie elektroniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy reset robisz tak:

1. Naciskasz taki mały ukryty przycisk reset (i nie puszczasz aż do samego końca).

2. Po trzydziestu sekundach odłączasz zasilanie.

3. Po następnych trzydziestu sekundach podłączasz zasilanie.

4. Czekasz jeszcze 30 sekund i gotowe, puszczasz przycisk resetu.

A próbowałeś aktualizować firmware? Może wyszedł jakiś nowy?

BTW widzę, że na tym routerze (na v. 1.0) chodzi alternatywa w postaci DD-WRT. Jeśli czujesz się na siłach, warto spróbować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za instrukcję, spróbuję tak zrobić. Przed chwilą problem wrócił - w momencie gdy podłączyłem czwarty komputer. Diody przestały mrugać i pojawił się komunikat. No nic, jak nic nie pomoże, trzeba będzie kupić nowy i pilnować paragonu :/

Firmware też zaktualizuje. Z alternatywami raczej się nie będę bawił :)

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wymiana routera - miałem to samo :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie routera (co raczej może być konieczne) odradzam tanich tp-linków.

Mi też siadł poprzedni w podobny sposób - wymiany oprogramowania, różne konfiguracje nie pomogły - czasem działał, potem znów kabel odłączony - wygrzebałem tp-linka, którego dostałem przy jakieś umowie i ma znów inne problemy (może ktoś ma rozwiązanie ?) Mam łącze 20-40/10Mb - a ta cholera ogranicza mi transfer do 1,1MB /s, po resecie "odblokowuje się znów do pełnej szybkości 5MB/s. Ustawiałam już na wszelkie sposoby, wymiany różnych FW i dalej tak robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam TP Link i moge polecic. Co prawda o tych routerach jest sporo negatywnych opinii, ale jak sporo o tym czytalem (kupowalem pol roku temu) to wiekszosc wynika z nieumiejetnosci instalacji routera lub sa one datowane na ok. 2008r. Na jego plus przemawia to, ze jest to chyba najpopularniejszy router i mozna znalezc odpowiedzi na wszystkie pytania w necie.

Dokladnie mam TP LINK TD-W8901G - mam dwa komputery podlaczone na kablu, plus czesto jeden komputer i kilka innych urzadzen na wifi i wszystko smiga. Zasieg wifi tez dobry, a na pewno lepszy niz jak mialem liveboxa.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiekszosc wynika z nieumiejetnosci instalacji routera

Ja mam TL-WR841N (jak pisałem nowa "darmówka") - tu chyba tylko jakiś nowy soft pomoże, bo ewidentnie nie wina ustawień - a wina routera. Po resecie jakiś tam czas działa z normalną prędkością, po niewiadomym czasie ogranicza mi do 1,1MB/s - reset i znów pobiera plik 5MB/s

Jakie masz łącze na tym TP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z komputerowego z nowym routerem. Kupiłem TP-Link TL-WR340G, jakąś taniochę za 80 zł. Ważne, że ma gwarancję 2-letnią, więc jak coś się będzie dziać od razu oddaję do komputerowego. Już się przyzwyczaiłem do tego, ze i tak regularnie muszę wymieniać router. Miałem już 2 razy D-Linka, ostatnio Linksysa, więc teraz kolej na TP-Link (pierwszy raz widzę tę firmę). Możliwe, że mam jakieś problemy z napięciem prądu.

Teraz tylko będę pilnował paragonu i w razie jakichkolwiek problemów, czy to teraz czy za rok - od razu reklamował.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności