Skocz do zawartości

Internet mobilny


protus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś chce to mam ciekawą ofertę - wirtualny operator na infrastrukturze plusa, więc zasięg/jakość jak iplus.

Najtańsza opcja 49 zł brutto w tym 3GB transferu, ale dopłacając 12,20 zł mamy dodatkowo 100GB w godzinach nocnych :).

Najdroższa to 159 zł i w tym normalne 37GB transferu +gratis 100GB w godzinach nocnych.

Różne netbooki, modemy, galaxytab, xbox, wii naturalnie w doibrych cenach (do 1 zł) w zależności od abonamentu. Detale na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do internetu na kartę ja wybrałem Orange Free.

Testowałem też inne,ale działają tylko w większych miastach,co dla mnie jest nie do przyjęcia. i plus działa dużo gorzej,ponieważ poza miastem trudno złapać zasięg(może to była wina modemu na USB),a jeśli chodzi o wybór laptopa to tylko z PCMCIA ,bo modemy na USB dużo gorzej łapią zasięg.

Orange wypada najlepiej,ale trzeba pamiętać o doładowaniu,bo mi raz zabrali 160zł z konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Orange Free :) Przy doładowaniu za 100 zł dostaje się około 6 GB transferu na 5 msc co w moim przypadku jest wystarczające z uwagi na to że z neta mobilnego korzystam sporadycznie ;)

Kiedyś korzystałem z Play'a i też całkiem ładnie chodziło.

A jeżeli chodzi o sprzęt to dla mnie dość fajnym rozwiązaniem jest laptop/netbook i smartfon. Oba urządzenia łączą się przez wifi lub BT i dość fajnie to śmiga szczególnie że tel mogę postawić na parapet a internet mieć w całym pokoju bez kabli i antenek ;)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahałbym się między ofertami Orange i Play, muszę się temu jeszcze bliżej przyjrzeć. Głównie na terenie Wrocławia bym z internetu korzystał więc myślę, że z zasięgiem nie byłoby problemów.

Chciałbym jeszcze się Was poradzić odnośnie sprzętu, bo do tej pory mało o tym napisano w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus działa dużo gorzej,ponieważ poza miastem trudno złapać zasięg

Plus ma największy zasięg w Polsce więc jakaś pomyłka.

Osobiście w laptopie korzystam z Playa (wcześniej z iplusa).

Całkiem ładnie chodzi, czasem wkładam też kartę z telefonu - 5zł za 100MB (pakiet) na miesiąc. Na wyjazd w sam raz ale trzeba się namęczyć czasem z konfiguracją w laptopie (bo to nie jest karta do internetu tylko zwykła sim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie jest karta do internetu tylko zwykła sim

A to do internetu są jakieś specjalne? :) (SIM/RUIM działają podobnie)

Plus ma największy zasięg w Polsce więc jakaś pomyłka.

Cała W3 ma identyczną dostępność sieci w kraju tj. na poziomie 99%, ale co z tego że 99% jak liczy się w to też i GPRS.

Chciałbym jeszcze się Was poradzić odnośnie sprzętu, bo do tej pory mało o tym napisano w tym temacie wink.gif

Tak jak napisałem, zobacz sobie Acer D250 mam go właśnie jako netbooka, którego zabieram na wyjazdy. Bateria na początku śmigała 6-7h, teraz po użytkowniu kilku miesięcznym też jest nieźle tj. 5h. Ma wbudowany modem pod baterią, więc nie musisz się bawić w modemy na USB, czy nie daj boże na przestarzałe pcmia (których nie ma już w nowszych netbookach oraz operatorzy nie sprzedają już takich modemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności