Skocz do zawartości

Handel naszymi danymi!


RybakWedka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a jak wyjaśnicie taką sytuację? [..]

Jak ktoś do ciebie dzwoni coś sprzedać to mówisz nie, a jak nie skutkuje to po 20 sekundach odkładasz słuchawkę :) Bo to strata czasu, później przychodzą ci tacy ludzie do firmy / domu a ty im musisz mówić w twarz, że nic od nich nie kupisz bo są oszustami.

Więc po co tracić czas i psuć innym dzień :)? Znaczy można by go psuć dla zasady, bo więcej straconego czasu to mniej ludzi oszukanych ale jak czasem się trafi ktoś normalny to głupio psuć mu biznes.

Jakiś miesiąc temu np. dzwoni taka kobita (z dialogu jak się okazało). Oczywiście przez telefon to "z telekomunikacji", "z polskiej?"

... taaak no oczywiście, że z polskiej i jest mega promocja :) Nie było też problemu z ledwie co podpisaną umową z TP (pewnie bym po miesiącu dostał ładny rachunek). No to ją zaprosiłem do domu... w końcu jak promocja, to promocja!

No to gadamy sobie, zaczęła twierdzić, że dialog i TP to jedna firma bo ostatnio dialog, netia i TP "się połączyły" :P Że jak podpiszę umowę z D to tak samo jakbym przedłużył z TP bo jest ta sama linia, etc. Ogólnie to nie wiem, że dialog i TP to to samo więc nie mam racji i jestem idiotą. Miałem już dość tych bzdetów to usłyszała parę słów prawdy. Jeszcze sobie weszła bez pytania tylnymi drzwiami i węszyła po mieszkaniu. Szkoda, że domownicy byli bo generalnie nie lubią dymu a tak mnie wk**a że chyba bym sobie z panią poczekał do przyjazdu policji - może by się nauczyła na przyszłość przynajmniej używać dzwonka. Tak to tylko usłyszała ze jest idiotką, bezczelną oszustką która kłamie w żywe oczy i chyba wychowała się w oborze bo przychodzi do kogoś jak [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ] i łazi jakby była u siebie. Zamiast przeprosić jak przyzwoity [ nierzetelny partner ] przyłapany na gorącym uczynku to była zła i stwierdziła, że jestem bezczelny :D Dziwni ludzie pracują dla tej firmy. Przychodzę do domu a tam niespodzianka! "Zagubiony" "konsultant" z dialogu pyta o drogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telefony reklamowe mówię: "nie mam potrzeb" i "nie jestem zainteresowany". Choć ostatnio akwizytorzy zaczęli się poszywać pod pt. klientów. "Czy wykonują Państwo taką i taką usługę? Odp: tak. To dobrze się składa bo zbieramy informacje do tego jedynego, najważniejszego, bez którego nie ma sensu prowadzić działalności gospodarczej katalogu i wpis roczny to marne 300 + VAT :)

Im szybciej ucina się gadkę tym lepiej. Szkoda tylko, że właściciele takich telefirm nie siedzą przy telefonie tylko zatrudniają często Bogu Ducha winnych ludzi branych np. z pośredniaka.

P.S. A info ze strony z GUS to wygoda, można sprawdzić np. czy dana firma w ogóle istnieje i czy zgadzają się dane.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony GUSu jak najbardziej, każdy potencjalny klient od razu dostaje moje dane i tak jak pisałem nawet skan dokumentów daje bez problemu do wglądu. Ale dlaczego od razu każdy kto wpisze moje imie i nazwisko ma całe info o mojej działalności?! Tego nie powinno być, a jeżeli takowa strona istnieje to niech ma swoją wbudowaną wyszukiwarkę w której wpisując moje imię i nazwisko wyświetlą się dane na temat mojej działalności, ale nie od raz u w Google.

Jakbym nie patrzeć to jest naruszenie prywatności i bankowo tak tego nie zostawię, a tłumaczenie że to są dane dostępne ze stron państwowych mnie nie rusza, bo są one dostępne ale po użyciu wyszukiwarki i wpisaniu regonu albo nip-u.

; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jakbym nie patrzeć to jest naruszenie prywatności i bankowo tak tego nie zostawię...
W takim razie do dzieła i nieomieszkaj poinformować nas o efektach Twojego działania :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz walczyc z Google. Google to prywatna firma i ich wyszukiwarka wyswietla Twoje dane, ktore sa na stronie GUS'u. GUS ma je na swojej stronie zgodnie z prawem. Powodzenia :)

Poza tym to jest myslenie typowego oszusta - prowadze dzialalnosc ale nie chce zeby ludzie zbyt latwo mogli sie dowiedziec, kto ja prowadzi, co robi itp. Skoro zdecydowales sie na prowadzenia DG to wlasnie klient ma miec mozliwosc w prosty sposob sprawdzic kto stoi za dana firma. Jak Ci nie pasuje to mozesz sobie odpuscic wlasny biznes i nikt nie bedzie wiedzial co robisz.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie rozumiesz, ze skoro prowadzisz DG to te dane nie sa prywatne. Jak ja sobie wezme te dane z GUS i utworze stronke i zamieszcze na niej wszystkie Twoje dane to nie bedziesz mi mogl nic zrobic, bo zgodnie z prawem nie podaje tam nic niezgodnego z nim jedynie, ze Jan Kowalski o nr NIP i REGON prowadzi taka a taka dzialalnosc w takim i takim miejscu.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności