Skocz do zawartości

Grafika, projektowanie, programowanie.... Czym warto się zainteresować?


Babin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Spędzam dużo czasu przed komputerem i pomyślałem, że warto spróbować zająć się czymś pożytecznym, a przede wszystkim przynoszącym zyski. Co do informatyki, zawsze wszystko szybko czaiłem, ogólnie wiele rzeczy trudnych dla innych przychodziło mi z łatwością. Zastanawiam się, czego warto się nauczyć - grafiki, tworzenia szablonów, programowania, pozycjonowania, czy może czegoś innego? Warunek jest taki - musi to być coś, czego można się nauczyć stosunkowo łatwo, szybko i przede wszystkim samodzielnie, w domu. No i także zależy mi na tym, aby w przyszłości było to dla mnie źródłem jakiegoś dorabiania... Dodam jeszcze, że kiedyś interesowałem się grafiką, ale najambitniejsze rzeczy jakie tworzyłem, to sygnatury na fora, więc nic szczególnego. Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "coś" czego chcesz się nauczyć musi spełniać Twoje zainteresowania. Wszystkiego da się nauczyć w obrębie domowym, bo dzisiejszy Internet wie wszystko, do tego Google i PiO i już wszystko wiesz :) + ewentualnie jakaś książka tematyczna.

Nikt za Ciebie nie dokona wyboru - musisz sam próbować wszystkiego i wybrać to co Ci sprawia przyjemność.

Jeśli chodzi o zarobki - konkurencja jest duża, więc musisz na prawdę się postarać i uczyć się danego tematu, aby zostać profesjonalistą.

Tak jak pisałem - próbuj wszystkiego - co sprawi Ci największą przyjemność, tego się ucz, a reszta jakoś się ułoży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko to się niczego nie nauczysz. Wszędzie potrzeba troche czasu na usystematyzowanie i utrwalenie wiedzy. A bez tego, to żadnego normalnego zlecenia nie dostaniesz, więc jeśli masz być słaby, bo uczyłeś się na szybko, to lepiej zabierz się za pisanie artykułów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem stosunkowo szybko, a to jest różnica :)

Generalnie to chyba najbardziej pociąga mnie tworzenie szablonów i grafika, a jedna ma chyba nie mało wspólnego z drugim. I wydaje mi się, że tego można nauczyć się stosunkowo szybko, w porównaniu na przykład do tworzenia jakichś modułów, dodatków na strony itp. Nie mylę się?

A jak jest z tą konkurencją? Czy da się mniej więcej powiedzieć, w którym przypadku jest większa, a w którym mniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, pytania zadajesz co najmniej głupie. Odpowiedź jest prosta jak linijka pierwszoklasisty: rób to co sprawia Ci przyjemność, spraw byś był w tym dobry i wykonywał swoją pracę sumiennie, a przyjdzie i satysfakcja i stali, a także nowi klienci. Tyle.

Generalnie to chyba najbardziej pociąga mnie tworzenie szablonów i grafika

Nie oszukuj samego siebie, że robiąc daną rzecz więcej zarobisz, nawet jeśli nie będziesz tej pracy szanował. Jeśli nie będziesz wkładał w coś serca, konkurencja wykończy Cię jakością. Dlatego w Twoim przypadku dzisiaj robisz szablony pod strony WWW, szlifujesz umiejętności. Za rok pracujesz w agencji jako grafik, a za 5 lat jesteś szefem albo własnej firmy, albo działu reklamy w jakiejś większej firmie.

Wystarczy byś coś umiał i robił to dobrze, reszta przyjdzie sama.

Nieruchomości bez pośredników? Tylko NoBroker.pl - platforma ogłoszeń bezpośrednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

języki programowania, to jest to! a jak wciąga, nie zdążysz się obejrzeć, a tutaj już poranek hehe.

Tak jak stwierdził kolega Łukasz, wkładać w pracę trzeba serce i robić coś porządnie, wyrabiając sobie markę - sam pracujesz na swoją przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pewnych rzeczy można się po prostu nauczyć. Tutoriale to jedno a pewne zmysły, czucie estetyki to drugie. Chociaż pewnie i to można z czasem wyuczyć...

Kiedyś studiowałem z pewnym gościem. Większość z naszej grupy była już po jakiś liceach plastycznych - gościu był po tech. samochodowym. Na piątym roku robił za******e prace - po prostu w trakcie nauki odkrył coś w sobie. I nie mówię tu o jakiś bohomazach. Facet wyszlifował talent.

Chociaż był i drugi gościu. Na pierwszym roku latał ciągle po piwo dla wykładowców a po studiach został na uczelni jako techniczny :)

Można powiedzieć że też "czegoś się nauczył "

Jeśli zaczniesz uczyć się grafiki to może odkryjesz w sobie ukryte talenty :)

Fotografia ślubna Lublin - zapraszam na stronkę.

Poczytaj: ślub, wesele, fotografia ślubna, oraz inne elementy związane z organizacją przyjęcia weselnego.

Stary blog, nowe zdjęcia ślubne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności