Skocz do zawartości

Może ktoś chce tanio cukru kupić?


SzefoPolska

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Fajny biznes z tym cukrem, ale w Polsce tak naprawdę jest go pod dostatkiem. Teraz celowo ogranicza się jego sprzedaż aby windować ceny, ale m.in. przez zwiększony import (który cały czas rośnie) za parę tygodni ceny polecą ostro w dół.

U mnie w Poznaniu w Biedronce cukier jest po 4,90 a w kilku mniejszych marketach można go dostać po 4,50 i 4,40, także Biedronka nie zawsze oznacza "najtaniej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że kilka tygodni temu zrobiłem zapas w Selgrosie płacąc 3,20 za kilo :)

Ja dalej nie wiem skąd dokładnie te wzrosty. Gdzieś czytałem, że cukrownie zostały sprzedane Niemcom (najpierw Francuzom, ale Niemcy potem odkupili), potem czytam, że winna jest Unia Europejska, potem o jakichś spekulacjach... każdy tłumaczy inaczej. Wiarygodnego tekstu przed oczami jeszcze nie miałem.

Zdaje się, że mamy obecnie najdroższy cukier w całej UE.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to ktoś tak celowo robi i przetrzymuje ten cukier w magazynach aby ceny poleciały w górę. Jeszcze nie pamiętam takiej sytuacji, że jednego dnia idę do sklepu i kupuje jakąś rzecz za 4,50, a za dwa dni znowu przychodzę tylko, że cena jest już 4,68...

admin.banner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mam ojca pracującego w Niemczech :) Może zamiast kolejnej porcji słodyczy powiem Mu, żeby kupił nam trochę cukru ;) Tak tylko do domu, kilku ton cukru w torbie podróżniczej nie przewieziesz.

btw zamienię 15 kg cukru na dobrego blasta xrumerem + scrapeboxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MateuszI, racja bez problemu można kupić tuz po przekroczeniu granicy, ale limit 10 kg 1 osoba.

Handlazre lub biorą do busa 3 osoby nu i na 2 tony muszą lub krążyć, lub smarować kierownikowi .

Sprzedając taki cukier po 3,5 - 4 zl z busa 2 t na czysto zarabiają ok 2000 zl.

Mam sąsiada co tak robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności