Skocz do zawartości

Dostawcy Internetu


Daniel Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie pisze sie o wszystkim,

gdzie kupic domene, hosting, jakosc uslug itp, obsluga.

A ja mam problem zwiazany z branza IT w rownie waznym elemencie jak serwery, hostingi, domeny.

Posiadam obecnie juz tylko 2 łacza dość słabe jak na moje wymagania.

Posiadałem jeszcze 2 z GTS poprzez firme w szczecinie 2 x 1mb, lecz zrezygnowalem bo okazalo sie ze 1 mb chodzil lepiej niz 2 osobne po 1 mb.

Teoretycznie to było zawsze jeden 2 mb tyle ze dali mi 2 kable i 2 rozne IP.

No dobra stwierdzilem ze jestem gotowy wydawac wiecej kasy i zamowie sobieprofesjonalne lacze w TPSA.

Złożyłem wypowiedzienie u dotychczasowego dostawcy i z dniem 1 listopada pozbyłem się 2 kabli, zostały mi 2 słabe.

Dnia 28 pazdziernika podpisalem umowe z TPSA która w obietnicy słownej powiedziała mi że spokojnie założą mi łącze w 7 dni.

mówie gites to biorę u Was.

Lecz w umowie widnieje zapis 30 dni od dnia podpisania umowy.

Trudno przecierpialem tyle - za pare dni minie 30 dni i co dalej.

W zwiazku z zaplanowaniem lepszej jakosci lacz przyjelem kilka pomyslow, w umowie z TPSA jest napisane ze oni moga roscic o wszystko a ja nawet jak nie zalaza po 30 dniach to tylko zerwac UMOWE bez kar.

To jest jakas porazka - przewiezli czlowieka przez miesiac czasu narazajac na straty a jedyna konsekwencja jest fakt ze moge poprostu zerwac umowe z tytulu nie wykonania uslugi.

Czy jest jakis przepis ktory pozwala roscic jakies inne sankcje ?

Przeciec wiadomo ze jezeli ktos sie decyduje wydac jakas kase na lacze to zaklada z tego tytulu przychody.

W tym samym czasie prowadzilem rozmowy z Futuro - cena byla nie wysoka lecz jak wiadomo futuro ma tylko jakas czesc ruchu przez TPSA to zrezygnowalem, do wyboru mialem jeszcze ACI czyli Akademicka siec komputerowa.

Poniekad jestem wsciekly bo stracilem czas, lacza niemam, a jedyne co moge zrobic to poprostu swobodnie szukac nowego dostawcy bez sankcji na moja osobe mimo ze faktycznie to ja jestem osoba poszkodowana bo taka ktora sie zobowiazala do korzystania z uslugi i w ewentualnej rezygnacji ponoszaca koszty ale tez taka ktora na wypadek nie wykonania uslugi nie moze nic.

Umowa brzmi tak - jak ci zalozymy to bedziesz nam placil.

Na montaz mamy 30 dni - jak nie wykonamy montazu to nic, wiec po jaki ch,.... pisac ze maja 30 dni skoro jedyna sankcja jest mozliwosc zerwania umowy z mojej strony bez ponoszenia kosztów :P.

jakosc tpsa wzgledem uslug intyernetu jest wysoka, tylko jakosc obslugi masakryczna a ze tpsa zleca na zewnatrz montaze sieci to firmy zewnetrzne maja to gleboko w du**e.

Porazka i jak tu sie rozwijac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba tak naprawde to nic nie moge.

Czesc umowy:

5. Jeżeli uruchomienie usługi nie bedzie moglo nastapic w terminie, o ktorym mowa w ust. 3 lub 4 (czyli 30 dni), kazda ze stron Umowy z zastrzezeniem ust. 6 moze nie zwlocznie rozwiazac umowe.

Wiec z tego pkt wynika ze TPSA mimo ze da xxxx i mimo podpisania umowy nie wywiaze sie z niej to moga sobie poprostu zerwac umowe - no ja tez ale gdzie tutaj moje zabezpieczenie, zalozenia, plany.

Podpisujac umowe mialem wrazenie ze moge o taka umowe planowac jakies kolejne kroki jak zakup serwera, date uruchumienia planowanego projektu itp.

Wychodzi ze nie moglem nic planowac bo tpsa jak nie wykona uslugi to se moze poprstu umowe zerwac.

Zgłaszanie reklamacji do TPSA nie skutkuje bo:

w Centrum informatycznym nie moga mi pomoc bo oni tylko moga pomagac gdy takie lacze juz jest doprowadzone i zgłaszam awarie.

Na blekitnych liniach nic, jak zgłosiłem reklamacje osobiscie to tez nic, gdy zgłosiłem poraz kolejny to w rachunkach telefonicznych mam bałagan.

Mialem ISDN niemam ISDNA.

Byl ISDN zmienili na ANALOG, przywrocili ISDN na kilka dni skasowali za to 10 zl jako montaz ISDN, po kilku dniach znowu zrobili ANALOG skasowali 1 zł :P,

oczywiscie te reklamacje uwzglednili a ze w rachunkach tp nie moge sie polapac od czasu gdu skladalem reklamacje to masakra.

Wynikiem jak sie dowiedzialem bylo nalozenie sie reklamacji

Blekitna linia przyjela jedną - ludki zrobili, telepunkt w tym samym czasie robil swoje dzialania.

Za ich burdel place ja! :-) kochana tpsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba tak naprawde to nic nie moge.

Czesc umowy:

5. Jeżeli uruchomienie usługi nie bedzie moglo nastapic w terminie, o ktorym mowa w ust. 3 lub 4 (czyli 30 dni), kazda ze stron Umowy z zastrzezeniem ust. 6 moze nie zwlocznie rozwiazac umowe.

106702[/snapback]

Punkt ten nie zawiera żadnej klauzuli, która uniemożliwiałaby Tobie wnieść sprawę o odszkodowanie na drodze cywilnej. To, że "możesz niezwłocznie" rozwiązać umowę to korzyść dla Ciebie - tak to rozumiem. Ale Ty wybrałeś ich ofertę i chcesz, żeby wywiązali się z umowy w określonym terminie. Twoje roszczenia zatem - jeżeli je uzasadnisz i udowodnisz - mają szansę w Sądzie. (IMHO)

Speedway blog

Łatwo dostępne karty kredytowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mogę zerwac umowe juz bez konsekwencji ale wg tego pkt oni moga smialo tak samo ja zerwac na wypadek nie wykonania uslugi w terminie 30 dni.

tak czy tak jedno napisales prawidlowo nie po to ta umowe podpisywalem zeby ja zrywac a zeby miec dobrej jakosci lacze.

bolesne jest to ze samo lacze w tpsa naprawde chodzi super, ludzie z technicznej obslugi naprawde profesjonalnie tylko zastanawiam sie w ktorym miejscu jest błąd.

Blekitna LInia wydaje sie byc git, jak dla mnie zawalila ekipa montazowa.

A najlepsze było jak zmieniali mi z ISDN na ANALOG.

Dzowni gosc 15:10 na komorke, Szanowny Panie z uwagi iz zmiana taka trwa a ja nie jestem wstanie technicznie w krotszym czasie niz 7 dni przywrocic Panu lini analogowej to musze zrezygnowac ze swiadczenia tej uslugi.

Mowie do goscia OK szczegolnie ze dostawe usluug internetowych uzaleznialem od jednego dostawcy - to mowie umowa na dostepu do szerokopasmoweego netu tez nie wazna.

Ale nie mowilem juz temu czlowiekowi ze jakis inny dzownil do mnie wczoraj i umowil sie ze o 17 robia zdjecie ISDN i podlaczenia Analogu.

W koncu jedna firma to gosc wie lepiej i pewno dzowni mnie przeprosic w imieniu firmy.

Kij zyjemy dalej, ale o 19 po 2 godzinach spoznienia zjawia sie ekipa i bez problemu sciaga linie ISDN ;-) jakby nic nie wiedzac o tym 2 gosciu.

Tak wiec w tpsa sa chyba 2 firmy bo jedna robi cos innego i druga cos innego.

Na koniec sie okazalo ze mam telefon analog, z innym abonamentem :-) na kogos zupelnie innego i jak pozniej w rachunkach wyszlo wychodzi ze w okresie 17 dni swiadczona usluga byla dla 3 roznych osob z czego tylko jedna podpisywala umowe :-). NORMALNIE CZAD.

najgorsze jest to ze - ISDN poszedl sie ;-), NETU NIET a TPSA ma to gdziiet.

A jak poszedlem z reklamacja na niepodleglosci w szczecinie do dyrekcji to okazalo sie ze tam nic zrobic nie moga bo oni tak naprade to tylko widza zlecenie, widza ze byl wywiad techniczny, ale co sie z tym dzieje nie wiedza.

Zadalem pytanie czy jest miejsce gdzie moge uzyskac pelna informacje skoro w TPSA Dyrekcji nie moge - odp padla ze niema takiego miejsca ;) masakra.

Pani spisala 3 reklamacje - super fajna mam ksero ale co z tego.

Ach jednak kupie kolokacje w szczecinie i zaloze sobie jakies lacze osiedlowe :-) i bede zdalnie, a chcialem poprstu tylko miec kompa pod noga tak jak mialem do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem też fajne schizy chociaz jako klient małego kalibiru - neostrada - czyli mozna olac

a bylo tak

konczyla mi sie umowa na neostrade ( okres promocyjny) Telefon od automatu - albo przedluze umowe na kolejny rok albo bede placil wiecej jako ze umowa bedzie traktowana na zasadach dotyczacych umów na czas nieokreslonych

ide do telepunku i pytam sie czy z racji tego ze przedluze ta umowe dostane jakies bonusy - kategoryczna odpowiedz nie, moja odpowiedz **** was pies znajde sobie innego dostawce

kilka dni potem telefon od jakiejs pani z pytaniami dlaczego rezygnuje i co by sie musialo stac zebym nie zrezygnowal- wytlumaczylem wszystko, pani podziekowala i koniec

nastepne kilka dni potem - szukam innego dostawcy ale niestety bezkutecznie (mimo ze mieszkam w wawie ;)) jedyne opcje to jakies badziewiaste lacza radiowe, wiec zaczynam troche zalowac ze zerwalem umowe, tego samego dnia z rachunkiem dostalem ulotke opisujaca promocje dla osob przedluzajacych umowy - zwiekszenie szybkosci w tej samej cenie ktora trwala dlugo przed moja pierwsza wizyta w telepunkcie. - dostaje szału ...

Dzwonie na blekitna linie i pytam sie czy moge odkrecic ta rezygnacje i skorzystac z tej promocji

odp - tak oczywiscie , ja tu wszystko anuluje za dwa dni prosze isc do telepunktu celem podpisania nowej umowy

dwa dni pozniej w telepunkcie :

- nie moge panu wydrukowac nowej umowy bo w systemie mam informacje o rezygnacji z uslugi = lekko zirytowany

dom + blekitna linia - nie mozliwe musi pan isc jeszcze raz i musza ja wydrukowac = sredno zirytowany

telepunkt - kolejny raz panu mowie ze nie moge panu wydrukowac nowej umowy bo w systemie mam informacje o rezygnacji z uslugi

moja odp - dzwonilem na BL i powiedziano mi ze musi Pani ja wydrukowac

odp pani - mnie to nie interesuje, ja mam tak jak panu mowie i nic nie zrobie

odp moja - prosze zadwonic na BL

odp pani - to nie nalezy do jej obowiazkow = wk***ny na maxa

odp moja- to co ja mam zrobic ?

odp pani - ewentualnie moze pan zadwonic na BL (podaje mi telefon)

pan z BL po opisaniu calej schizy - to nie mozliwe ja mam w systemie tak jak pan mowi prosze podac mi pania z telepunktu

dalej sie okazalo za BL i telepunkt maja zupelnie osobne systemy w ktorych sa rozne dane, po wymianie kilku szorstkich slow z obydwoma przedstawicielami TPSA dokonalem rzeczy niebywalej - zrezygnowalem z rezygnacji z usługi i po wygasnieciu umowy i odlaczeniu lacza mialem podpisac zupelnie nowa umowe

to moglby byc koniec i wyszedlbym na jelenia ale los sie do mnie usmiechnal, powinni mi odciac dostep do netu 14.09 ale lacze dzialalo do poczatku listopada - tym czasie uzywalem sobie lacza zupelnie za darmo ...

sorry za leki offtop ale juz dawno mialem to komus opisac bo to co sie dzieje w TPSA to przechodzi wszelkie granice absurdsu

aha, szookpl - podczas ktorejs z wizyt w telepunkcie przy stoliku obok siedzial jakis facet ktory zamawiał ktores DSL (juz nie pamietam ktore) i tez sie pytal kiedy mu to zaloza

odp pani - 7 dni

pan- ale czy na pewno bo on ma jakies tam zobowiazania

pani - no napewno to nie wiem, w kazdym badz razie do 30 dni

pewnie tez go wyrolowali tak samo jak Ciebie

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie temat pasujacy.

Bo ja generalnie opisuje problematyke wlasnie lacza internetowego.

Dobra NEO nie jest zła.

A tak na poważnie to jak kupisz u prywatnego dostawcy to zawsze jest GITES.

Swojego czasu kupilem w takiej firemce

internet.v.pl w szczecinie lacze tanie 1 mb = 75 zl

mowie biore.

Ba jakosc super, mija miesiac,2,3,4 super

Pozniej jakby jakis chu... strzelil, pada, pada,pada

no to mowie zawsze bylo super, to i pomoc techniczna bedzie szybka.

Go... prawda zero pomocy, nigdy nie raczyli odpisac na zadnego meila co sie dzieje.

Na poczatku jak dzownilem to robili ze mnie debila i mowili mi ze moze firewall mi sie wlaczyl, jak zjebutalem jednego z drugim ze mam 3 komputery i chca mi powiedziec ze nagle sie cos u mnie popsulo z mojej winy to szybko okazalo sie ze faktycznie maja problemy.

Tak czy tak firma dobra lacza dobre ale do czasu az sie nie popsuje. jak juz sie popsuje to w tej firmie nie mozna liczyc na profesjonalizm.

Jak juz zlozylem wypowiedzienie zapytalem co mam zrobic z kablem,

Odp. Odciąć :-)

No to odcielem i wisza już sporo czasu.

tak czy tak czy to Wawa, Szczecin to powiem ci tak.

Kolega Sitepromotor zakladal DLS 4000/512 oferta dobra 366 zł 5 uzytkowych IP lacze wypas, jest z Dzierzoniowa, nie duza miejscowosc, fajnie w gorach mialem okazje byc - zalozenie DSLa tam lacznie z podpisaniem umowy trwalo 3 dni.

Wiec okazuje sie ze mieszkanie w duzych aglomeracjach dziala tylko na szkode.

Bo w malych jak chcesz zostawic troche kasy to beda ciebie po du**e calowac a w duzych to traktuja ciebie jak smiecia :-).

Ale spoko jak beda mi sie w marcu konczyly umowy z Orange to zrezygnuje i uzasadnie ze mam dosyc wspolpracy z tak kretynsko powiazana firma i nie zostawie u nich grosza :-), bo kom na firme tez kupowalismy w telepunkcie wiec poniekad posrednikem byla TPSA, niech sie palna w glowe a numerow nie strace bo teraz mozna kazdy numer przeniesc do operatora innej sieci bez straty dotychczaswego numeru. Wiec bede mial 0509 w plusie np ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o poziom techniczny uslug swiadczonych przez TPSA - przynajmniej w moim wydaniu nie bylo zadnych problemow, przez ponad rok nie bylo zadnej awarii tak samo telefonu jak i neo ktore smiga calkiem dobrze

Nawet jak zmienilem slacka na ubuntu i w swojej glupocie zapomnialem wydrukowac sobie tych wszystkich hasel pin i innego badziewia (a dysk sformaowalem) pomoc dla neo - zalatwione szybko i bezbolesnie

Mysle ze oni poprostu chyba nie do konca potrafia zapanowac nad tym globalnym systemem telepunktow i BL, troche sie przeliczyli z mozliwosciam i konsekwencjami takiego rozwazania

generalnie wysztko jest ok ale do czasu wystapienia jakiegokolwiek problemu lub nietypowej sytacji bo potem moze byc tragcznie

jezeli do konca nowej umowy dotrze wreszcie na te moje szmulki jakas konkretna kablowka to tez ich oleje bo zostawli mi gleboka ryse na psychice ;)

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego uwazam ze jakosc techniczna GIT, ale zeby uzywac najpierw musisz zalozyc ;-)

A ja mam problem z zalozeniem, tzn oni maja problem z zalozeniem a ja mam problem bo mi nie zalozyli ;-).

I ogolnie to pewno wina kaczej grypy, oj ptasiej mialo być,

Cały kraj w załobie a ja chciałbym aby tpsa mi net tylko załozyla jaki ja nie wyrozumialy jezdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem problem z GTS :(

Założyłem sieć Wifi, wydałem kupe siana 3 lata temu na sprzęt , od razu 6 baz nadawczych :( + linki punkt do punktu jako przygotowanie pod dalsze bazy.

W serwerowni 4 kompy, switche programowalne HP ProCourve :) (dzięki nim udało mi się zrobić izolacje klientów) itp itd.

Podłaczyli mi łacze, 2 Mb za 4k PL :( miałem na liście ponad 70 osób, podłaczyłem 12szt. i łacze zdechło. W dzień przesył 5-10kb w nocy w miare OK.

Odmówiłem podłaczania dalszych osób mówiąc, że mam problemy techniczne i nie chce by wyrobili sobie opini złej o mnie.

Cała ta szopka trwała miesiąc, przyjeżdżali, wymieniali sprzęt, nawet ściągneli samolotem taki mega profesjonalny Analizator widma (trzymałem w łapach antene przez chwilke , czyć było moc :rotfl: ) a na końcu okazało się, że przetarli kabel pomiędzy anteną a odbiornikiem jak porzekładali przez dach.

Dostałem ten miesiąc za free i "Przepraszam".

Niestety z klientów, którym odmówiłem przyłaczyło się jeszcze 9 osób bo reszta była w jednym miejscu i wzieli DSL, czyli koło 50 klientów przeszło mi koło nosa. Fajnie nieprawdaż ?

Dziekuje Ci GTS !

Więc nie piszcie o stratach bo położyłem kupe siana na sprzęt i serwerownie, start był jednak spalony i po 2 latach sprzedałem sieć za 1/3 wartości tak ceny spadły :(

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno ceny poszly do dolu.

Ja musialem podpisac do tpsy zobowiazanie ze jak zaczne prowadzic uslugi dostepu szerokopasmowego to mam ich powiadomic.

Swoja drogą kupno DLS 4 mb/512 pozwala podlaczyc spokojnie 10-20 userow a nawet wiecej, czyli 2 bloki zakladajmy.

Teraz faktycznie sprzęt radiowy tani, anteny, karty sprzęt też idzie ku niższemu.

Nie mówię że dużo straciłem czy mało, napewno tracę czas i plany.

Zapewne też gdy decydowałeś się na to czy nato zakładałeś jakieś kroki dalsze i uzależniałeś także inne czynności od powodzenia tej sieci.

Ja także zakładałem że od miesiąca wystartuje mój pierwszy serwer z pewnym softem lecz nie wystartował :-), grudzien wydaje sie byc pozno, styczen to juz padaczka i tak przyjdzie mi zaczekac do marca :) kiedy to znowu będzie się opłacało.

Tzn postawie ale teraz już użyje do czego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności