Skocz do zawartości

[prywata] Telefon "do Internetu"


FXweb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam telefonu w którym dobrze przegląda się Internet (duży, czytelny wyświetlacz, wifi itd.).

Mile widziana klawiatura QWERTY. Cena do 1500zł.

Obecnie posiadam Nokie E66 i od zawsze miałem tylko Nokie (ostatnie lata na Symbianie).

Czytałem pozytywne opinie o Androidzie, także jestem ciekawy waszych opinii o tym OS.

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi w tym temacie.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam HTC Desire- co prawda nie ma qwerty ale jak się zainstaluje Swype z polskim językiem to pisanie nie jest problemem. Natomiast przeglądanie generalnie jest ok- ja nawet nie miałem potrzeby wgrywania dodatkowej przeglądarki.

Zależy jeszcze co rozumiesz przez 'duży wyświetlacz'- bo w cenie, którą podałeś na pewno można dostać jeszcze SGS z 4 calowym wyświetlaczem(ale też bez qwerty), lub Motorolę Milestone 2(z qwerty i mniejszym niż 4 calowy wyświetlaczem)

Sam android natomiast- ja większych lagów nie widzę podczas działania- czasem coś się lekko przytnie, ale nie jest to denerwujące. Sam system jest fajny, jeśli nie masz nic przeciwko byciu ściśle powiązanym z Googlem- masz w w zasadzie 100% możliwości dostosowania go pod siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku miesiecy jestem posiadaczem HTC Wildfire z Androidem. Wybralem go, bo to jeden z tanszych telefonow na Androidzie, a jak sie nie gra na nim w gry to niczym nie ustepuje tym drozszym. Samego Androida polecam. Wielkim plusem jest ogromna ilosc aplikacji i for internetowych sluzacych pomoca. Cos Ci nie pasuje w standardowych ustawieniach telefonu to zawsze znajdziesz kilka innych odpowiednikow. System dziala dosc sprawnie i jak do tej pory nie mialem z nim zadnych problemow.

Strony przeglada sie w porzadku. W standardowej przegladarce wszystko sie ladnie skaluje i dopasowuje do ekranu. Mozna sobie zoomowac poprzez rozciaganie lub zwezanie dwoma palcami. Czyta sie naprawde przyjemnie. Moja dziewczyna ma Nokie bodajze N95 i na pewno do przegladania stron moj HTC Wildfire wypada znacznie lepiej.

Najwiekszy minus to klawiatura dotykowa. Jak sie chce cos dluzszego napisac to jest to troche meczace. Szukalbym czegos z wysuwana klawiatura. Natomiast jak bedziesz mial dotykowa i Androida to pobierz sobie klawiature Swype - znacznie przyspiesza pisanie i likwiduje polskie znaczki.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Motorol Milestone (Droid) - zdecydowanie polecam! Genialna klawiatura, Android 2.1. Jedyna jego wada(?) to nie możność zrootowania. Wyświetlacz żyleta - idealnie wszystko widać :-)

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie korzystam z sony ericssona Vivaz.

Duży ekran, bardzo lekki telefon w porównaniu do tych wszystkich cegiełek z androidem. Świetnie korzysta się z niego jeżeli chodzi o internet, gg. Klawiatura EKRANOWA qwerty wygodna, dość duże przyciski.

Po za tym aparat 8mpix i kamera HD :) wifi, ekran 16mln kolorów.

Symbian 5th.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas używałem Iphone'a - plusy to super dotykowy wyświetlacz i jakość, jednak ma też sporo minusów o których nie chce mi się pisać m.in. do podłączenia z komputerem wymaga itunes. Od tygodnia bawie się HTC Desire Z - i powiem tak - jest rewelka, ekran miodzio, możliwości androida zabijają iphone'a, rozsuwana klawiatura też jest całkiem fajna. Zdecydowanie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem tylko o androidzie:

SGS - Super Amoled robi wrażenie (HTC się chowa), denerwuje gniazdo usb umieszczone na górze, nakładka na system samsunga jest średnia.

HTC Desire Z - nie testowałem, obawiam się o te dziwne zawiasy :D

HTC Desire - bardzo fajna zabawka, wielkość ekranu wystarczy o ile nie masz super dużych palców

Do przeglądania internetu: wyświetlacz 4 cale, dobry kontrast, obsługa flash, zapas mocy - ja bym wybrał HTC Desire HD

Dlaczego HTC ? Bo istnieje xda-developers :)

Dlaczego HTC ? Bo używałem 7 różnych modeli i ani jeden się nie uszkodził ;)

Dlaczego HTC ? Bo wykonanie jest na naprawdę dobrym poziomie B)

Dlaczego HTC ? Bo ma HTC Sense <imho najlepsza nakładka na Androida ;)

Przed zakupem wybierz odpowiedni plan taryfowy - andek żyje w sieci, 1gb to minimum o ile w domu masz wifi

Po zakupie zainwestuj w folię na ekran - polecam brando i dobry pokrowiec - polecam krussel

Przeglądarka to oczywiście Dolphin HD za darmo w markecie

Gigacat - moderowany katalog stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sespo za podpowiedzi. Od wczoraj Desire Z jest już w moim posiadaniu.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami telefonu oraz Androida.

WiFi w domu mam, narazie zamówiłem sobie pakiet 100mb, zobaczymy jak długo pociągnie.

Zainstalowałem aplikację, którą wyłączam dostęp do Internetu inny niż Wifi, także postaram się to kontrolować.

A przeglądarka już się ściąga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności