Skocz do zawartości

Fake User na PiO :)


richti007

Linki na PiO  

138 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego rodzaju linki powinny funkcjonowac w sygnaturach i postach na forum PiO?

    • DOFOLLOW
      101
    • NOFOLLOW
      18
  2. 2. Czy zastosowanie linków nie przekazujących mocy wpłynie na wzrost wartości merytorycznej forum?

    • TAK
      32
    • NIE
      87


Rekomendowane odpowiedzi

I tutaj właśnie porównując wypowiedź Trotyla i Adama widać jak duże są rozbieżności w opiniach wśród użytkowników będących stałymi bywalcami tego forum. Ja osobiście w pełni zgadzam się z wypowiedzią Trotyla i też jestem za NOFOLLOW. Forum jest na tyle znane, że nie potrzebuje kiepskiej jakości contentu generowanego przez userów tworzących konta tylko w celu dodania linków w podpisie.

Nie korzystam z tego silnika forum ale chyba jest możliwość sprawdzenia duplikatów IP wśród userów. Czy któryś z adminów może to zrobić? Jest jeszcze oczywiście proxy ale może są tacy, którzy mają to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no dokładnie przecież mogą być z jednej firmy, a z kolei winni mogą być z neostrady ;)

richti007 ale co Ty na krucjatę taką się zaganiasz?? :), to wszystko dobrze działa od lat ;)

ZGORA - portal z poradnikami między innymi o webmasterstwie - szukasz porady - zajrzyj

Kobietyn - portal dla kobiet.

Webbest.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam traktuję ten temat zupełnie na luzie. Przeglądając tematy na PiO często spotykam się z bezsensownymi odpowiedziami typu "zgadzam się z poprzednikiem" itd. Najczęściej te osoby mają 3 linki w sygnaturze i konto założone kilka dni wcześniej. Po prostu pewnego dnia założyłem ten temat, żeby poznać Wasze opinie dot. takich userów, którzy ewidentnie zaśmiecają to forum. W części dłuższych dyskusji kilkanaście % postów jest właśnie taka. Nie mam zamiaru niczego zmieniać... przecież nawet ankieta jest badaniem, które poza poznaniem procentowego stosunku osób popierających linki DOFOLLOW i NOFOLLOW, nie zobligują właściciela forum lub jego adminów do wdrożenia jakichkolwiek zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to bardzo duży problem, do tak popularnego skryptu jak IPBoard znaleźć/dopisać wtyczkę, która będzie weryfikowała IP podczas tworzenia konta? Ustawić ograniczenie 1-2 kont na IP i święty spokój.

Dodałbym również konta dla firm, dział dla nieuczciwych kontrahentów/system rang i już poprawiła by się wartość tego forum. Nie oszukujmy się - PiO już dawno przestało być forum w dokładnym znaczeniu tego słowa. To Portal społecznościowy dla Pozycjonerów i e-Marketingowców.

Co do linków - mnie osobiście to lata, bo link z tego forum nigdy nie był przeze mnie traktowany jako najważniejszy. Dodaje tu jedynie linki dzięki którym mogę coś SEO-braci polecić (nie ważne czy to PP czy strona www).

Rozwiązanie w postaci link DOFOLLOW od na przykład 70 postów i 2 podziękowań jest dla mnie akceptowalne. Początkujący i tak nie będą dodawać adresu strony w sygnaturkach tylko walić z SWL i katalogować.

Czuję, że w ten post wtargnęło się nieco chaosu... ale przekaz chyba jasny? ;)

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie zazdroszczę, bo 3 linki w sygnaturze i tak niczego nie zmienią dla strony docelowej... no może da się nią wbić w top frazę typu "stylizacja włosów i paznokci pcim dolny" ;).

Zdziwiłbyś się jakie dają efekty. I to nie tylko dla frazy z Pcimiem Dolnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież takie linki są mało warte bo w każdym temacie jest dużo wychodzących a zanim google znajdzie te linki, zaindeksuje (yahoo robi to bardzo wolno).

Wystarczy że zgłosisz takie konto- użytkownika nabijającego posty dla BL a administratorzy na pewno je zablokują i po sprawie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie faktycznie myślałem, że głosy rozłożą się przynajmniej 50/50.

rth... Konto założone wczoraj o 21:02 i pół godziny później wypowiedź w tym temacie idealnie pasuje do naszej dyskusji :). 3 linki w stopce. Do Twoich wypowiedzi co prawda może nie do końca można się doczepić ale linki w sygnaturce już sobie siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wyłączono możliwość dodawania linków w stopce, może zmniejszyłaby się ilość wychodzących w tematach, i pozycje tematów na pio wzrosłyby w wyszukiwarkach, heh.

Te akurat są bardzo wysoko.

Polityka forum jest w porządku, nawet jeśli trafiają tu ludzie, którym zależy na linku to z nich też "może coś będzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rth... Konto założone wczoraj o 21:02 i pół godziny później wypowiedź w tym temacie idealnie pasuje do naszej dyskusji :piwo:. 3 linki w stopce. Do Twoich wypowiedzi co prawda może nie do końca można się doczepić ale linki w sygnaturce już sobie siedzą.

Gdzieś moje pierwsze posty musiały się pojawić :), a że akurat trafiłem na Twój wątek? Zbieg okoliczności.

Wiem z autopsji, że w moim przypadku te trzy linki mają wpływ na pozycję. Pewnie z racji braku doświadczenia nie rzucę na forum żadnym pomysłem typu wynalezienie koła, ale staram się też nie walić postami typu "ja też" albo "też tak uważam", bo moim zdaniem to po prostu lekka chamówa. Wiem, że w jakiś sposób pasożytuję swoimi trzema linkami na tym forum, ale jednocześnie uważam, że nie powinienem zaśmiecać go bezwartościowymi postami, bo w ten sposób wkurzam ludzi, którzy je tworzą. Pewnie gdyby wszyscy wyznawali podobną filozofię, to nie byłoby Twojego wątku.

Ponieważ są działy "nie techniczne" to pozwolę sobie na nich czasami coś napisać, wnosząc kamyczek do ogólnej dyskusji, a w zamian otrzymując trzy linki, które są dla mnie sporą pomocą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności