Skocz do zawartości

Czy nosisz okulary?


bestos

Tak  

113 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy nosisz okulary?

    • Tylko jak już jestem zmęczony
      3
    • Jestem krótkowidzem - używam tylko do tv
      6
    • Jestem dalekowidzem - używam tylko do pc
      8
    • Nie noszę wogóle
      44
    • Noszę zawsze
      41


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w szoku co wyczytałem ile spędzamy czasu przy pracy, myślałem że tylko ja siedzę tak długo..

Dlatego sprawdźmy ilu osobom z Was już się wzrok pogorszył.

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem krótkowidzem - używam tylko do tv

Jestem dalekowidzem - używam tylko do pc

Jestem krótkowidzem - noszę cały czas. Mam co prawda niedużą wadę ale nie noszenie okularów kończy się dla mnie dużym bólem głowy(bardziej przez astygmatyzm niż samą krótkowzroczność).

e:p

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet nie uzywajac PC czy TV wzrok moze sie pogorszyc ... to od pylkow to od zlej diety itp ;)

w moim przypadku winą obarczam pyłki PC i TV ;) noi może troszke diete :)

Moje sklepy online z sukniami slubnymi, wieczorowymi i sukienkami: Suknie Slubne i Suknie Wieczorowe Zobacz też: Portrety ze zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z bliska widzę najmniejszy druk z odległości nawet jednego metra, no chyba że to już wieczór ... i 10 godzina pracy wtedy zakładam -0,5.

Ale już to co jest 3-5 metrów, to już bez okularów się nie obejdzie.. oczywiście minimalne połóweczki.

Ale na bank jest to od komputera.

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta chyba nie jest zbyt dobrze sformułowana, ale... ;)

Zaznaczyłam opcję, że tylko przy komputerze. Jeśli nie założę okularów do pracy przy PC, to cały wieczór boli mnie głowa. Mam szkła 0,25. Chyba czas wybrać się do okulisty :)

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na bank jest to od komputera.
od długiego korzystania z pc wzrok wcale mi się nie pogarsza

Ja też nie miałem problemów ze wzrokiem do powiedzmy 27 r.ż. :| Od 28 r.ż. musiałem zacząć nosić okulary - ciężko się przyzwyczaić do tego w tym wieku. Niestety mechanizm pogarszania wzroku od komputera jest jakiś obcy okulistom. Kilku już zaliczyłem - część próbowała mi wmówić że już wcześniej miałem wadę tylko jej nie zauważyłem ;)

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmawia się nam, że od komputera się psuje wzrok. Owszem, może tak być, ale musi zadziałać kilka czynników.

1) Oglądanie TV czy pracowanie na komputerze przy wyłączonym świetle najbardziej psuje wzrok. Potrzebna są zawsze dodatkowe źródła światła.

2) Warto mieć kompa przy oknie, by móc od czasu do czasu patrzeć w dal. To odpręża oczy.

3) Ważna jest rozdzielczość ekranu. Jeśli podczas czytania tekstu mrużymy oczy, to znaczy, że coś jest nie tak.

4) Tak samo ważna są ustawienia jasności i kontrastów.

O tym ostatnim się przekonałem pracując na zmianę na komputerze i na świeżo zakupionym laptopie. Od tego drugiego bolały mnie oczy, był po prostu za jasny.

Okularów nie noszę.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko ćwiarteczki, słabo widzę na odległość. Nie chodzę w nich natomiast cały czas. Zauważyłem, co zresztą przez niektórych jest mocno wpajane, że wzrok się rozleniwia w okularach i wada rozwija się szybciej. Ja po prostu ubieram okulary jak ewidentnie czuję taką potrzebę :piwo:.

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio i ja się nad tym zastanawiałem.

Niby aż tak dużo czasu przed kompem nie spędzam ( zwłaszcza w ciepłe dni ) ale mimo wszystko kilka tych godzin w ciągu dnia jest i ... nigdy nie nosiłem okularów i w sumie na wzrok też nie narzekam, tylko sie cieszyć...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności