Skocz do zawartości

Uwaga na te katalogi


adamik62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym ostrzec wszystkich przed poświęcaniem czasu na dodawanie wpisów do katalogów znajdujących sie na stronie pod adresem https://www.katalogi.ixs.pl/ . Administrator tych katalogów podchodzi bardzo restrykcyjnie do tematu i dodaje tylko wpisy unikalne bez względu na to czy zapłaciliscie za to czy dodaliście wpis za darmo.

Przecież jeżeli pozycjonuje sie stronę firmową i dodaje do tysiecy katalogów to jak można robić unikalny opis strony do każdego katalogu???? Ja sie pytam czy ktoś jeszcze coś takiego robi?

Rozumiem że można mieć kilka lub kilkanaście opisów różnych ale przy pozycjonowaniu strony firmowej pisanie dziesiątek opisów wydaje mi sie po prostu niemożliwe.

W związku z powyższym pytam po co komu takie katalogi?

Jak mozna dodać do każdego tylko jeden opis strony bo skoro ma być unikalny to znaczy że można dodać do tego samego własciciela domen tylko opis stworzony specjalnie dla niego.

Co wy na ten temat sądzicie?

adamik62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gotowy opis , siedzisz 10min dodajesz do niego synonimy i przy odpowiedniej ilości synonimów możesz spokojnie z 50 unikalnych uzyskać(pewnie i więcej).

Powiem tak, czytaj regulamin, bo obowiązuje on każdego, a płacisz za wyróżnienia itd a nie za omijanie regulaminu.

Z przeszłości zostały jeszcze: Katalog Turystyczny, s3zow.pl
Blog o pozycjonowaniu i optymalizacji prowadzę pod adresem: https://zeid.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz, jest zaakceptowany, katalog na liste, kasują wpis do wartościowej strony z poprawnym opisem (nie ma znaczenia czy unikalny, czy nie, bo nawet unikalne wywalają) to spuszczasz taki katalog razem z wodą i lecisz dalej. Szkoda czasu na zamartwianie się. :D

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał zakręcony :)

Zrobił się jakiś dziwny szał na te unikalne, a niektórzy to już wymagają unikalnego w 100% opisu :) w wielu przypadkach nie oferując w zamian praktycznie nic, bo co oferuje katalog, ktory zbliża się do 1000 wpisów a tam 70 bl ..

Dziwne myślenie.. bo każdy dodatkowy wpis, to dodatkowe podstrony, dodatkowe odwiedziny i dodatkowe kliknięcia w reklamy, które w większości przypadków mają utrzymać katalog:)

Zresztą te katalogi, które na starcie są bardzo restrykcyjne... najszybciej umierają... bo właścicielom tak "ostro" moderującym dużo szybciej się odechciewa:]

To jest temat, który jest tu wałkowany od dawna, tak samo jak inne wymagania typu minimalny PR.. gdzie bardzo dużo katalogów (SEOkat) nie ma nawet poinstalowanych poprawek i taki katalog nie potrafi tego PR odczytać:)

Pisać sobie możemy, nic to jednak nie zmieni:)

Edyta:

Teraz dopiero sprawdziłem o jakie katy się rozchodzi :) nawet wczoraj puszczając jakąś stronę do niektórych z nich, myślałem sobie o tym, że na początku pojawienia się ich w necie, mocno napsuły mi nerwów :)) właśnie totalnym odrzucaniem mimo synonimów:) teraz jest już dużo lepiej, a katy są spoko :) i tak jak napisał właściciel.. czasami warto podjąć próbę kontaktu... z niektórymi się nie da, a z niektórymi jak najbardziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak już nie raz pisałem, unikalne opisy to nie jest jakieś mój wymysł, jeśli będę akceptował wszystkie strony z kopiowanymi opisami, katalog po prostu stanie się bezwartościowy, podstrony z tymi wpisami nie będą się indexować,

albo co gorsze google całkiem wyindexuje katalog i co wtedy będzie wart Twój wpis?

Jeśli chodzi o płatne wpisy staram się sam zmieniać lekko opis w przypadku gdy jest nie unikalny, jeśli dodałeś stronę i zapłaciłeś za jej rozpatrzenie, a została odrzucona to proponuje skontaktować się bezpośrednio ze mną a nie walić fochy na forum :) na pewno to jakoś rozwiążemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będę akceptował wszystkie strony z kopiowanymi opisami, katalog po prostu stanie się bezwartościowy, podstrony z tymi wpisami nie będą się indexować

Przecież to nie jest regułą... Zleciłem katalogowanie, dodałem opis z synonimami i co? Po miesiącu z 200 wpisów zaledwie 20-30 jest w indeksie z tych pożal się b... wartościowych katalogów wymagających unikalnych opisów... Mój katalog, nówka miesięczna, z zaledwie kilkuset bl a wpisy są w indeksie praktycznie po kilkunastu minutach...

Na moje oko to po prostu żartujecie sobie z tymi bl, co to za filozofia polecieć automatem po śmieciówkach typu webmini itp. przecież nikt rozsądny innych linków nie zdobędzie w szybkim czasie... Tylko nie piszcie, że kupujecie linki na wartościowych serwisach itp. Inna opcja to walnięcie parami katalogów, rośnie site, rosną linki, paranoja totalna. Później jest podnieta jak to znakomicie podlinkowany jest ten katalog.

Może jestem totalnym amatorem, jednak trochę przyglądałem się tej sprawie i mam jeden wniosek. Lepsza jest mniejsza ilość linków z różnych miejsc (mam na myśli jakościowe zróżnicowanie) niż dziesiątki tysięcy ze śmieciówek (właśnie one grożą banem). Obecnie niektórzy robią swoisty biznes - stawiają katalogi, w 1-2 tygodnie mają kilkadziesiąt śmieciowych bl, podniecacie się tym, skomlicie na forum o darmowe kody (katalog oczywiście jest płatny, domena przejęta z pr itp.) a po pół roku strony nie ma w indeksie... Oczywiście taki spec na forum jest ekspertem od katalogów, postawi byle g... a reszta leci do tego jak muchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat moje katalogi nie spełniają wymienionych przez ciebie warunków w stylu fejk pr, domeny przechwycone itd.

Uważam ten temat za zamknięty z mojej strony mam nadzieje że autor skontaktuje się ze mną w celu wyjaśnienia sprawy, mogę jedynie skarcić moderatora za to że przeoczył jego stronę firmową i odrzucił nic więcej.

edit:

moskit dzięki za wypowiedz :)

ze mną zawsze można się skontaktować i nie ma możliwości żebym nie odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podstrony z tymi wpisami nie będą się indexować...

Ale wiesz, że podstrona z opisem to nie tylko sam opis? Jak zobaczysz na taka podstronę (jak chcesz to popatrz w źródło), to znajdziesz coś nad opisem, coś pod opisem, coś po lewej, coś po prawej i to właśnie to coś może spowodować, że jak nawet dasz srylion razy ten sam opis, to podstrona będzie unikalna.

No chyba, że uważsz, że część powielonej treści na jakieś podstronie powoduje wyindeksowanie całej podstrony, wtedy faktycznie lepiej nie akceptować opisów, które juz raz wykorzystano :]

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znajdziesz coś nad opisem, coś pod opisem, coś po lewej, coś po prawej i to właśnie to coś może spowodować, że jak nawet dasz srylion razy ten sam opis, to podstrona będzie unikalna.

Pogadaj o tym z Pandą - jej wytłumacz tę unikalność, że się myli..... Wiem, że zaraz odezwą się teksty, że w Polsce jeszcze nie wdrożona.....

Od pewnego czasu obserwuję wręcz MODELOWE działania Pandy - na kilku, różnych serwisach. Na szersze efekty trzeba jeszcze poczekać.

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać tego wdrożenia, lub efektów jej działania na moich stronach :D

Jak masz to o czym ten wątek - katalogi i podchodzisz do tego jak opisałeś, to na pewno się doczekasz. Chyba, że nie zależy Ci na jakości i ruchu w tych katalogach, to nie zobaczysz różnicy.

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności