Skocz do zawartości

45% powracających na bloga


Ledwoco

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę bloga (adresu nie podam aby nie być posądzonym o kryptoreklamę) i spośród wszystkich unikalnych użytkowników na przestrzeni miesiąca, 45% z nich to powracający, podobny wskaźnik jest za ostatnie kilka dni. Czy to dobry wynik jak na blog, czy powinien być wyższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry :) to znaczy, że co drugi użytkownik jest stałym użytkownikiem :) Więc skupiasz wokół swojego blogu społeczność.

Niedobry - jeśli chodzi o reklamy. Im więcej stałych użytkowników, tym mniej kliknięć, ponieważ ci, którzy regularnie Cię odwiedzają, przyzwyczajają się do reklam i przestają je widzieć.

E: literówka

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Heh, ale nowych też przybywa.

Edycja:

Co do klikalności w reklamy to wydaje mi się, że różnie może być. Ja mam u siebie tylko reklamy płatne za lead i są to reklamy tematyczne jak najbardziej. Może być też tak, że właśnie stali użytkownicy u których wyrobiłem sobie markę jako bloger, zainteresują się reklamowanymi produktami, ufając mi, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że przybywa nowych :)

To prawda, są dwie strony medalu. Ja, podając przykład, miałam na myśli AdSense. Jeśli mówisz o tematycznych reklamach konkretnych produktów/usług, masz rację, jesteś bardziej wiarygodny dla stałych czytelników.

Ostatnio piszę o finansach na obcasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem bardzo dobry wynik. Kwestia przeanalizowania "dlaczego" i stawiania kolejnych blogów. Gratuluje!

Dziękuję. To tematyka bloga, jego praktyczność (praktyczne przypadki z życia wzięte) i chyba styl pisania - to zadecydowało o, no powiedzmy że - sukcesie. No i codzienne aktualizacje - nowe wpisy. I chyba też trafnie dobrane tagi oraz trochę back linków (do strony głównej) które wypychają bloga na słowa w tagach i generalnie długi ogon, bo blog nie jest (póki co) wysoko na żadne słowo w title. To taka przy okazji rada dla innych blogerów. W takiej sytuacji nie będę stawiał kolejnych tylko skupię się na rozwoju tego jednego.

P.S. Blog załapał już co najmniej kilka naturalnych linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pochwal się wreszcie tym blogiem bo mnie ciekawość zżera :)

E, nie bo powiedzą że celowo wątek założyłem aby wreszcie ktoś zapytał się i żebym mógł link wstawić... Jak ogłoszą zwycięzcę w kategorii biznes, finanse na Blog Roku to będziesz już wiedział. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności