Skocz do zawartości

Jakiego laptopa polecacie?


Nikonem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja Maxdata dokonuje żywota... Biorąc pod uwagę, że służy już 3,5 roku, a nie dbam o sprzęt, to znakomity wynik :piwo:

Planuję zakup nowego laptopa w cenie około 3, 4 tys. zł. Co możecie polecić, jak sprzęt Wam się sprawdził a do jakiego macie zastrzeżenia? Z pewnością nie jest to pierwszy temat odnośnie sprzętu na PIO, nie znalazłem jednak nic konkretnego, stąd pomysł na założenie nowego tematu.

Wdzięczny będę za poświęcony czas, podpowiedzi.

P.S. Wiem jak używać przycisk "dziękuję", skorzystam przy ciekawszych postach ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zakupiłem do firmy nowiutkie Dell Vostro 3450 > https://www.x-kom.pl/p/65665-notebook-lapto...30-srebrny.html na prockach nowej generacji Sandy Bridge.

To co dla mnie w biznesówkach najważniejsze: matowa matryca, podświetlana klawiatura, 3 lata gwarancji NBD, klasyczna porządna aluminiowa obudowa.

Są też wersje 15 i 17 calowe.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz pod uwagę jedynie programy i pracę czy również rozrywkę w postaci gier ? ;)

Zero gier. Mam silne tendencje do nałogów więc po co mi kolejny :piwo:

Często, właściwie wciąż, pracuję w delegacjach więc oglądam czasami filmy, zajmuję się też troszkę SEO na swoje potrzeby ale nie wykluczam mocniejszego zaangażowania w przyszłości. Dodatkowo laptopa używam do poczty, przeglądania stron, pisania ofert.

Tego rodzaju potrzeby zrealizuję pewnie za pomocą każdego sprzętu, liczy się dla mnie jednak jakość wykonania, obrazu, szybkość, jakość serwisu, ewentualna pomoc techniczna, niezawodność.

Swoją drogą z tej starej Maxdaty wyciskam sporo, gdy wyłączyłem wszystkie zbędnie działające funkcje które załączały się przy starcie. Teraz każdy program uruchamiam ręcznie i jest o niebo lepiej ze startem, wyłączaniem i reakcją na polecenia.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... konkretnego sprzętu raczej Ci nie polecę, bo niestety przy obecnej wszędobylskiej chińszczyźnie jeden model potrafi być czasami świetny, a u kogo innego użytkowanie będzie pasmem nieszczęść.

Ponieważ ja dość szybko zużywam lapki i przerzuciłem już chyba z 6 to tylko napiszę jakie "ficzery" miały dla mnie znaczenie dla komfortu pracy:

1. matryca - ja preferuję matową, ponieważ zdecydowanie lepiej się pracuje w parku/pociągu/balkonie

2. porty usb - zbyt blisko siebie umiejscowione powodują, że nie można korzystać ze wszystkich na raz, bo często wtyczki są szersze niż odległości między portami

3. uważaj na wbudowany mikrofon - w przypadku lenovo thinkpad wbudowany micro przenosił każdy najmniejszy dźwięk wydobywający się z laptopa, czyli np. wiatrak - nawet pocieranie o obudowę, czy odchylanie matrycy powodowało nieziemskie trzaski u soby z którą rozmawiałem na skype

4. podłączenie do kabla zasilającego - niby banalna rzecz, ale najwygodniej się korzysta, gdy wejście jest z boku, bo dużo łatwiej się wtedy przekłada lapka z kolan na biurko itp, niż gdy wtyk jest z tyłu

5. nagrzewanie się laptopa - generalnie potrafią być z tym niesamowite różnice, na starej toshibie mogłem godzinami trzymać lapka na kolanach i nic się nie działo, a na FS esprimo po 20 minutach można się było dorobić odparzeń

6. głośniki - nie żeby w lapku można było mówić o dobrej jakości, ale część lapków może Cię uraczyć taką kakofonią (wspomniany już prze zemnie FS esprimo), że się odechciewa, no a przecież czasem się ogląda filmiki na YT, rozmawia na skype, czy słucha jakieś mp3 lub radia, więc dobrze by było nie musieć za każdym razem podłączać się do zewnętrznych głośników

7. podświetlana klawira - nie miałem jeszcze, ale kilkanaście razy już pomyślałem, że by mi się przydała ;)

Pewnie jeszcze parę elementów by się znalazło, ale tak na szybko to nie pamiętam - polecam Ci też stronę https://www.notebookcheck.pl/ - całkiem porządne testy laptopów tam można znaleźć

erepublik-badge-125x125.gif 125x125_2.jpg hekko.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. podświetlana klawira - nie miałem jeszcze, ale kilkanaście razy już pomyślałem, że by mi się przydała :piwo:

A to moje małe marzenie... Często korzystam z laptopa w aucie, również w nocy. By nie oślepiać kierowcy nie korzystam ze światła w kabinie i takie podświetlenie byłoby marzeniem ;)

Dziękuję Ci też za długą i przemyślaną wypowiedź, wezmę to pod uwagę przy zakupie :shout:

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie podam konkretnego o modelu, ale jeśli chodzi o podświetlaną klawiaturę to polecam podświetlaną klawiaturę od spodu a nie jak w lenovo od góry z monitora. Najbardziej leży mi podświetlenie w dellu. W lenovo też w życiu nie zaakceptuje klawisza funkcyjnego tam gdzie 99,9% klawiatur i laptoków ma klawisz ctrl.

Następna sprawa to wybór lapka z odpowiednią obudową i tutaj najlepiej dla mnie wypadają HP'ki (serie compaq czy elitbook i inne xxxxbok) oraz lenowo serii T i inne tego typu podobne. Głównie chodzi o jakość wykonania i że obudowa się tak łątwo nie brudzi, tłuści i palcuje. Odpadają wszelkie lakierowane syfy - łatwo zarysować, widać każdy odbity paluch itd.. Potwierdzam, to co było wyżej - matryca matowa, rozmieszczenie portów USB. Dla mnie najlepiej jak są po obu stronach laptopa. Ja natomiast wolę rozwiązanie z zasilaniem z tyłu - każdy ma swoje upodobania. I ostatnia sprawa - może kiedyś to rozwiązanie stanieje tzn. dysk SSD. O wiele szybszy przy odpalaniu gaszeniu systemu i mniej wadliwy pod kątem wstrząsów (w ogóle nie reaguje na wstrząsy) mniejsza sznasa na utratę danych. Jak się ma kasiorę a laptop np. w 70% będzie stał na biurku to można zainwestować w stację dokującą i monitor 22 cale w górę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że im mniejszy tym lepszy, czyli jakiś netbook. Bo komputer to tylko stacjonarny.

Apartamenty i hotel na godziny kraków jedyne takie miejsce w Krakowie - Hotel MARGOT apartments

Mapa dojazdu do pokoje na godziny Kraków profil MARGOT apartments

Podgórze apartamenty na godziny Kraków - margotkrakow.pl - noclegi w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ErnestM interesująca propozycja, widzę, że również jest podświetlanie klawiatury :)

Używasz może takiego, coś może dopowiesz? Z góry dzięki!

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności