Skocz do zawartości

Komputer dla mało wymagającego


gizmoo3

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie mialem AMD, zawsze intela i nie było problemu ze zbyt niską temperaturą. Nie zamierzam rownierz orzesiąśc sie na AMD z powodów:

1. przyzwyczajenie

2. wieksza stabilnosc chpsetow Intel niz Via. Testy ponoc dobrego Nvidia2 tez spełzły na niczym..

Kazdy opiera sie na wlasnych doswiadczeniach, ma tez wlasne problemy ze sprzetem.

EDDY Moja opinia jest taka a nie inna i nazywanie ich herezjami jest porostu dziecinne... Mam prawo do swego zdania i bede je bronił do momentu w ktorym ktos mnie przekona do zmiany zdania. Jak na razie nikt mnie do tego nie przekonał. Wybieram poprostu stabilnosc sprzetu (niezawodnosc), ktora wg mego rozeznania jest wieksza na plytach glownych z chipset'em 'I' niz Via i tu lezy glowny problem.. Nie robią płyt z chipsete'em 'I' pod AMD.

Słowem... gdybyscie mieli na kompie:

2 katy sieciowe, Karte TV, modem(fax) , karte dzwiekową (nie na pokladzie) i do tego dodatkowy kontorler LPT i na dokładkę cotroler SCSI dla urzadzen zewnetrznych... to współczuje pracy na chipset'ie Via.

Pozdrawiam.

p.s. Kazdemy wg potrzeb...

[edyta]

EDDY - Nie przeczę, że P4 nie ma swoich wad - niestety mam za mało doświadczeń z P4 by sie wypowiadać a w gazetkowe komercyjne opisy jakoś od dawna nie wierze... Powiem więcej - w same napisy nie wierze od dawna.. od momentu jak kiedyś na płocie było napisane '' - chciałem pogłaskać i mi drzazga wlazła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

erbit:

1. słabo masz ten komputer rozbudowany :) tak naprawdę ten twój zestaw to pikuś w porównaniu np: do pary najnowszych radeonów.

2. słusznie, intel wie jakie robić czipsety do swoich procków jak nikt inny ;)

p4 jest procesorem zrobionym na szybko, aby omamić userów gigahercami. jak przerobią pentium m na desktopy to wtedy będzie można mówić o rywalizacji z amd (jak dla mnie).

ps. nie rozumiem waszych problemów ze stabilnością. ja chyba nigdy nie miałem takich problemów (no, chyba raz, jak sobie odkleiłem ) radiator od procka). trzeba umieć sobie skonfigurować, poukładać kable w obudowie, zorganizować miejsce dla jednostki, sterowniki najnowsze ściągnąć, pogrzebać w biosie, itd. i wtedy nic się nie psuje i nie przegrzewa.

jak wytłumaczycie to, że mój kumpel podkręcił sobie celerona 300a na 450mhz, na zwykłym wiatraczku i komputer pracował stabilnie przez trzy doby? :D

ps2: czas działania dysku jest kwestią szczęścia/ pecha. z tą tylko różnicą, że u niektórych producentów nie trzeba mieć dużo szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gazetkowe komercyjne opisy jakoś od dawna nie wierze... Powiem więcej - w same napisy nie wierze od dawna.. od momentu jak kiedyś na płocie było napisane '' - chciałem pogłaskać i mi drzazga wlazła...

Tylko dlaczego szerzysz te gazetkowe poglądy? Piszesz, że nie miałeś nigdy AMD, a twierdzisz, że się grzeją...

Nawet nie wiesz, jak duży odestek sprzedawców, szczególnie tych starszych datą mówi dokładnie co Ty: amd jest złe, bo się grzeją.

I wolą sprzedać Celerona (sic!), niż przyzwoitego Athlona, który jest w cenie tego Celerona, a wydajnościowo lepszy od Pentium 4 (konkurentem dla Celerona był Duron).

Powiedz mi, czym się różni 60W ciepła od procesora Athlon od Pentium 4? Niczym.

Nawet serwerownie przesiadają się na Opterony AMD, bo są po prostu bardzo dobre.

Piszesz także o chipsetach, ale czemu piszesz o tych z przed 3 lat?

VIA jest dobrym chipsetem dla platformy AMD, ale lepszym mimo wszystko jest nForce.

Dla platformy Intel chipsety tej firmy zawsze były najlepsze, a VIA w tym przypadku była tanim chłamem i nadal takim pozostaje.

Erbit, bez obrazy, wypowiadasz się stanowczo o czymś, o czym nie masz dużego pojęcia.

PS. W nowym roku kupuję Intel Yonah dwurdzeniowy i raczej nic go nie pobije, tak jak dzisiaj Dothan, który "zegar w zegar" z Athlon FX-55 wygrywa niemal we wszystkim (wąskim gardłem jest jednokanałowa pamięć). Teraz będzie inaczej... w dodatku razy dwa:)

Dla mnie firma nie jest istotna, tylko wydajność i możliwości rozwojowe platformy.

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego szerzysz te gazetkowe poglądy? Piszesz, że nie miałeś nigdy AMD,...

Wiesz EDDY - na mnie raczej nie działają takie młodzieńcze zaczepki.. masz ochotę się wyładować to powal głową np w ścianę.

W odpowiedzi na Twe zarzuty:

Wykonuje uslugi serwisowe dla firm....

Dalej...

Nawet serwerownie przesiadają się na Opterony AMD, bo są po prostu bardzo dobre.

Aha... A Novell zaleca AMD dla swego oprogramowania, Compaq dla swego sprzetu takze i HP tez... niesanowite.

[edyta] bym zapomniał... ja przytoczyłem ten link do artykułu !?

ale lepszym mimo wszystko jest nForce.

niestety testowałem... i znow mam odmienne zdanie.

Erbit, bez obrazy, wypowiadasz się stanowczo o czymś, o czym nie masz dużego pojęcia.

Jeśli znajomosc praktyczna od 1985 roku (gdy Ty prawdopodonie na stojąco pod szafę wchodziłeś) w obsludze komputerów oraz wykonywanie usług w zakresie serwisu od 1994 roku dla Ciebie jest 'niemaniem pojęcia' to się zgodzę z Tobą.

Bez urazy !

Dla mnie firma nie jest istotna, tylko wydajność i możliwości rozwojowe platformy.

A dla moje wygody serwisowej przede wszystkim ich niezawodność i łatwośc w konfigurowaniu a nie ciągłe szukanie niewiadomo gdzie niedziałających sterowników.

Amen - gdyż ta dyskusja zaczyna przyjmować bardzo niski poziom. Macie odmienne zdanie ? Ciesze sie bardzo - Wasze prawo - moje prawo mieć swoje zdanie i mozecie sie z nim nie zgadzać - to znów Wasze prawo. Po trzy kroć AMEN! - możecie teraz już pisać do woli skoro nie umiecie prowadzic normalne ludzkiej dyskusji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gorączkuj się tak Erbit, dociągniesz do tych 2.000 postów.

daleki jestem od emocji.. :brawa: a do 2000 na pewno dociągne... (juz ktos mi zwrocil na to uwage)

[edyta] Dobra... za bardzo sie 'zadomowiłem' na forum.. racja...

A jak Ci żyłka wychodzi to błędy i literówki robisz, OrtoMasterze :brawa:

Robie je wtedy gdy sie spiesze... i gdy mam dluzsze wypowiedzi - nie zawsze poprawiam...

[edyta] raczej Orto Kichot.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już paru "niewymagającym użytkownikom" poleciłem skrojony dla "ich potrzeb" zestaw. Kończy się zawsze tak samo. Po kilku tygodniach, miesiącach zaczynają się pytania i pretensje: "symulator lotu mi nie działa, kup mi coś", "Tyle słyszałem od Ciebie o Painkillerze i nie chce mi się odpalić na notebooku" itd. itp.

Teraz odsyłam do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie się wtrącając to AMD Sempron się zdecydowanie nie grzeje mam Semprona 2400 czyli (1,6 GHz) przekręcony do 2 GHz co ciekawe wzrost temperatury o około 2 stopnie (przy standardowym wiatraku) jak się go męczy, a najlepszy do niego to oczywiście chipset nForce tylko na płycie która nie ma okrojonego biosa (to już tak na marginesie) a zdanie jest moje takie że każdy producent ma potknięcia

pozdro

IE to taki program, który pozwala na oglądanie internetu z Twojego komputera i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam radze (chociaż pewnie malo mam do gadania)... skończyć debatę pod tytułem AMD vs INTEL ... takie dyskusje ZAWSZE konczą się kłotnią!

Ktoś ma dużo forsy - kupuje PIV i ... MA RACJE...

Ktoś ma mniej pieniędzy kupuje AMD i ... TEZ MA RACJE

Dopuki są to procesory PIV i Athlony (XP/64) wszystko jest OK ... i mnie ma co się żreć o głupie +/- 5% wydajności ...

A stabilność ... jeśli ktoś jest "zdolny inaczej" to każdy system jest w stanie doprowadzić do ruiny...

Ja osobiście mam Durona 1600 i nie mam problemów ze stabilnością ... od ponad roku ... zapomniałem co to reset czy zwis... (Płyta na VIA i to firmy ASRock).

Przedtem miałem intela (Celeron 500) i też było ok :hi:

Jak ktoś wie, w jaki sposób postepować z komputerem to każda platforma będzie dla Niego dobra ;)

Drugą sprawą jest to, że każdy procesor ma swoje zastosowanie...

Jeśli chcemy grać - AMD jest troche lepszy ... (ktoś poprosi o podparcie dowodami ... wystarczy wejsć na ORB'a 3Dmarka ... wybrać Project Search & Compare a następne dowolnego 3DMarka z 2005 włącznie... Pierwsze 20-30 wyników zostaje osiągniętych na procesorach A64!)

Jeśli chodzi o bióro, obróbkę Video/Muzyki ... grafikę ... PIV będzie lepszym wyborem (tutaj rónież mozna posłóżyć się ORB-em i zerknąc na wyniki PCMarka - w tych testach już wyniki są zrównowazone ... w top 10 znajduja sie oba procesory)

Dodatkowym kryterium jest ... sentyment i nasze Widzimisie oraz nastawienie ...

Chcesz zapłacić mnóstwo pieniędzy ale mieć sprzęt najwyzszej klasy, czy może zapłacić mniej ... mieć nadal sprzęt wysokiej klasy który dodatkowo dobrze się kręci?

Ja wybrałem AMD ... i jestem zadowolony ... ktoś inny wybrał PIV i tez się cieszy ;)

Równie dobrze możnaby było komuś "pojechać" ze kupił Lambo zamiast Ferrari :)

Dopuki nie są to Celerony - wszystko jest OK:)

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności