Skocz do zawartości

Przejmowanie wiekowych domen


newbie1

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na sprzedaż domena z 1997 r. przez długi czas stał tam serwis urzędu miejskiego, później domena została sprzedana i do tej pory stoi tam również inny serwis miejski. Domena od lat jest top 1 na nazwę miejscowości. LD: 798, I: 592. Cena jaką chcą za nią to 10 000 zł i tu moje pytanie:

po zakupie postawił bym tam serwis związany z miejscowością, oczywiście zmienią się wszystkie adresy podstron i w ogóle wszystko. Jakie są szanse, że domena pozostanie top 1, jakie są wasze doświadczenia z przejmowanie takich domen. Dodam, że od dłuższego czasu nie jest ona pozycjonowana, a najprawdopodobniej moc czerpie z wieku i wiekowych mocnych linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozycjonuję Ci nową domenę pod top1 na nazwę tej miejscowości tylko za 5 000zł :)

Nie no, żartuje - nie działam na zlecenie, jednak za taką kasę uwierz mi - da się wiele osiągnąć !!!

KryptoPoradnik - twoje źródło wiedzy o kryptowalutach

Dyskusje o kredytach i pożyczkach - Forum Kredytowe | Kantory walut online - KantoryWalut.pl     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świerzynki na pewno do topu nie wprowadzisz, chyba że na chwilę, a już na pewno nie top 1 na długi termin. Domena to coś jak zakopane.pl więc nie chodzi tu tylko o pozycję, ale i o nazwę domeny.

Nikt jeszcze nie powiedział o swoim doświadczeniu. Czy po totalnej zmianie serwisu spadnie ona w otchłań, do top 10, top 5, po rozpoczęciu pozycjonowania wróci? Jakie są wasze doświadczenia?

Myśląc logicznie pewnie będą jakieś zawirowania, po postawieniu już tam serwisu o tej samej tematyce i rozpoczęciu pozycjonowania powinna ona wrócić do top1 ale chciałem też was zapytać bo na pewno ktoś już coś takiego robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie pozycjonowałem "używane" zupełnie niezwiązane z nową branżą.Oprócz dodawania nowych linków możesz podlinkować dotychczasowe linki starej domeny na nową frazę , co na pewno umocni efekt. Przykład:

bierzesz wartościową domene z dowolnej branży , odpalasz scrapeboxa , zbierasz linki. Te linki linkujesz Xrumerem na nową fraze , nie zapominając o wspomaganiu indeksacji linków z Xr. Jesteś sporo czasu i kasy do przodu. Domene można traktować jako docelową lub poprostu wykorzystać na 301. Kiedyś używałem do tego pkt rotacyjnych i efekty były bardzo przyzwoite. Nie mniej wiele zależy od nazwy miejscowości. Jak chcesz podaj na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując z bardzo skromnych informacji które podałeś przypuszczam, że:

1. domena albo w ogóle nie była pozycjonowana albo bardzo skromnie (chyba, że ukrywali linki itp. ale nie wiem po co to robić dla serwisu miejskiego?)

2. skoro mimo to trzyma się w topie to miasto jest mocno średniej wielkości

3. jeśli tak to jeszcze wiele domen z nazwą tego miasta kupisz za parę zł, a jak koledzy pisali do topu taką wbijesz za znacznie mniej niż 10k.

4. jeśli więc nie zależy Ci na domenie a na byciu w topie, to po co przepłacać?

5. 10k za samą domenę to w tym przypadku chyba przegięcie, co innego z serwisem, który tam stoi - chociaż kwota za serwis z kolei za niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena to coś jak zakopane.pl więc nie chodzi tu tylko o pozycję, ale i o nazwę domeny.

Jak tak jest, to 10k to śmieszne pieniądze. Kup ją za 10 a ja odkupię za 15 :)

Nikt jeszcze nie powiedział o swoim doświadczeniu. Czy po totalnej zmianie serwisu spadnie ona w otchłań, do top 10, top 5, po rozpoczęciu pozycjonowania wróci? Jakie są wasze doświadczenia?

Może być różnie. NIGDY nie będziesz miał gwarancji, że strona nie straci. Zawirowania - na pewno chwilowe będą. Wiele zależy od siły domeny, wiele też od G, to takie trochę wróżenie. Mam doświadczenia z wielu domen z odzysku, gdzie utrzymałem pozycje a nawet je podniosłem. Ale były też przykre niespodzianki chociaż wcześniejsza analiza tego nie wróżyła.

Jak nie spróbujesz nie sprawdzisz :)

Pozdrawiam,

Mariusz

Ps. Jeśli to peelka naprawdę typu zakopane, to są grosze w stosunku do potencjału.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności