Skocz do zawartości

Problem z plagiatorami


maciekp

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem właściwie, w którym dziale zadać Wam to pytanie...

Ostatnio odkryłem, że baza haseł mojego słownika, którą tworzę już od 10 lat, została wykorzystana w pewnych serwisach w całości bez pytania mnie o zgodę - której zresztą bym nie udzielił. Przykłady to te lokalizacje: niemiecki.mixprzebojow.pl, niemiecki.24el.pl.

Jestem tym trochę załamany. Pisałem do nazwa.pl, bo oni rejestrowali domenę mixprzebojow. Odpisali szybko, że nie mają prawa podać danych osoby rejestrującej, gdyż jest to osoba fizyczna. Wysłałem więc informację do firm, których linki reklamowe są na tej stronie. Może podadzą mi chociaż, jaki to system linków reklamowych, bo chyba to coś takiego.

Ale generalnie nie wiem, co począć. Czy mielibyście jakieś rady dla mnie?

Acha, w sekcji meta znalazłem:

<META name="author" content="Artur Ś, indexx-serwer[at]o2.pl">

Pytanie, czy te dane w czymś pomogą i są autentyczne...

Ha! Wytropiłem złodzieja!

https://allegro.pl/20-baz-danych-skrypt-zmi...1558327872.html

Spróbuję to rozgłosić na Allegro. Rany, jakie draństwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zobaczymy, co za pośrednictwem Allegro da się zrobić. Chcę po prostu, żeby moja baza w tak paskudny sposób nie wyciekała. Do tego słownika mam agresywnie ojcowski stosunek, bo spędziłem na nim tysiące godzin. Niektóre hasła, np. proponowane przez użytkowników, to było ślęczenie nad niemieckimi serwisami motoryzacyjnymi, żeby pojąć, czego dotyczy dane słowo (nieobecne w polskich słownikach). Dlatego muszę tutaj reagować, bo czuję się po prostu skrzywdzony... Ktoś sobie zarabia, pisząc jeszcze na stronie "O mnie", że oczekuje od klientów "Poszanowania zawartej w każdym wysyłanym pliku licencji, której nieposzanowanie zostanie zgłoszone do odpowiednich instytucji".

Co za świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekp jak tam obciążenie serwera? :)

Wracając do sprawy - kup u gościa na allegro, zapłać - będziesz miał wszystkie dane i jeszcze bazę danych, którą będziesz mógł porównać ze swoją ;)

Poza tym sprawdź logi serwera - jakieś dni nienaturalnego obciążenia (może zasysał robotem, będziesz miał IP) + przeglądnij żądania wysyłane do serwera i swój kod - może masz jakieś luki sql injection.

SEO BulletProof VPS.

Załóż konto na dropbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ustawę o prawie autorskim.

To co zrobiłeś w literze prawa jest utworem nikt bez twojej zgody nie możę kopiować ani wykorzystywać do swoich celów.

Książkowe złamanie prawa , leć do adwokata i żądaj odszkodowania, w polskich sądach powinieneś otrzymać 20 – 25 000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozpędzajmy się tak :) Jakie złamanie zabezpieczeń? Jeśli ktoś pobrał to 'crawlerem' to gdzie tu złamanie zabezpieczeń? Jeśli już to max. zakłócenie pracy systemu komputerowego chociaż wątpię żeby ktoś dysponował takim łączem... co innego jeśli faktycznie wykorzystał sql injection - po nowelizacji art. 267 KK (z ~1,5 roku temu) łamanie zabezpieczeń nie jest konieczne do postawienia zarzutu, a 'informacją nieprzeznaczoną' może być choćby struktura bazy danych...

SEO BulletProof VPS.

Załóż konto na dropbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chodzi mi o aukcję https://allegro.pl/20-baz-danych-skrypt-zmi...1558327872.html. Czy na pewno wszystkie bazy danych są legalne? I jeszcze jedno pytanie, jakie jest ich pochodzenie? Chodzi mi głównie o słowniki.

Pozdrawiam.

Witam

Skrypt nie jest już na sprzedaż.

Jeden ze słowników okazał się nie być darmowym i musiałem odstąpić od sprzedaży.

Pozdrawiam

maciekp już chyba coś zrobił coś z tą sprawą. Choć można się domyślać czy chodzi nam o ten sam słownik.

btw zawsze można bazę odkupić od kupujących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności