Skocz do zawartości

prawa autorskie


pavo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kilka pytań co do praw autorskich.

Dla przykładu uzyje strony demotywatory.

Czy domena np: zboczone-demotywatory.pl narusza prawa autorskie?

Czy wstawianie demotywatorów (pochodzących z demotywatory.pl) na własnej stronie to łamanie praw autorskich?

Jeżeli ktoś jest w stanie mi na to odpowiedzieć to będe bardzo wdzieczny ;)

W KUPIE DRZEMIE MOC. MASZ JAJA TO MASZ WŁASNE ZDANIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszelkie demotywatory w serwisie są generowane przez użytkowników serwisu i jego właściciel nie bierze za nie odpowiedzialności.

Wszelkie obrazy należą do ich właścicieli"

Demoty nie mają praw do tych obrazków. Nie im zatem należy się przyglądać, a faktycznemu źródłu. To często nie jest precyzyjne, więc do końca nie wiadomo, czy można nim dysponować.

Top-Tools.pl - sklep internetowy - spawarki transformatorowe MMA, inwertorowe TIG, półautomatyczne MIG, MAG, FCAW, prostowniki akumulatorowe, elektronarzędzia, przyłbice, elektrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz prawo autorskie z zastrzeżeniem znaku towarowego. Prawo autorskie obejmuje jakieś dzieło, a nazwa domeny tym dziełem nie jest. Rozpatrywałbym to raczej w kontekście znaków towarowych (zarejestrowanych), o ile można uznać, że strona demotywatory.pl podpada pod przepisy prawa własności przemysłowej (komercyjnej). A jeśli tak, to masz przepis art. 296 pwp.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności