Skocz do zawartości

Dodawarka do SeoKatalogów


straseusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A mam jeszcze inny temat:

czy jeśli mam bazę darmowych 4 000 katalogów i z tego np. 1000 w czasie procesu dodawania system ropozna jako płatne, to czy nowe, późniejsze projekty będą znowu musiały rozpoznawać te 1000 płatnych katalogów, czy zostaną one jakoś wyodrębnione automatycznie jeśli w projekcie nie będzie zaznaczenia Czy wybrana grupa to katalogi płatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, załóżmy że tą grupę nazwałeś "moje_katalogi". Jest kilka opcji, moim zdaniem najlepsza to:

po 2 czy 3 dodanych projektach do tej grupy, skopiować tylko "dodało", "istnieje", "błędna captcha" i stworzyć z nich grupę "aktualne_seoki" etc. I dodajemy tylko do tej grupy.

Dodając kolejne katalogi(które za jakiś czas przykładowo sharverestujesz) automatycznie zostaną odrzucone katalogi które już istnieją w bazie SEOCAT'a - tak więc dodadza się tylko nowe. Proces powtarzamy i znowu wybieramy tylko te do których dodało ;)

Od razu dodam, że przykładowo jeśli ustawimy w 100 projektach grupę katalogów "aktualne_seoki", dodamy wszystkie projekty do całej bazy, to za jakiś czas dokładając nowe katalogi i nazywając je tak samo czyli "aktualne_seoki" automatycznie każdy projekt będzie dodawany do tych najnowszych(właśnie dołożonych). Nie musimy nic robić. Oczywiście zakładam że crony podpięte ;)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dobry system, tylko, że łopatologiczny i wg mnie najlepiej będzie robić nowe grupy katalogów nazywając je np. wg miesiąca, bo z tej grupy aktualnyhc za jakiś czas znowu odpadną kolejne katalogi więc będzie trzeba zrobić aktualniejszą :)

a co z katalogami z Brak kategorii w: ?

Przydałoby się tylko usuwanie grup katalogów, żeby po paru eksperymentach nie było syfu a na liście masa grup katalogów. Porządek musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaan -> porządek jest ;)

Wejdź w menu->katalogi->operacje.

Tutaj możesz za "jednym zamachem" usunąć wybrane grupy katalogów, także "brak kategorii" itd. itd. ;)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inny przypadek. Mianowicie w przypadku "brak kategorii w", wchodzę w listę tych katalogów i sprawdzam przypadkowe katalogi. Okazuje się, że w wielu przypadkach występują tam kategorie które mam i zaznaczyłem, więc o co kaman? :)

zaznaczam, że mam poprawnie skonfigurowane kategorie katalogów z zaznaczonym checkboxem w edycji projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa "brak kategorii" to ogólnie wszystkie przypadki kiedy nie znalazło wcale kategorii + brak strony, chwilowy brak strony, zawieszone konto katalogu, błąd katalogu itd. itd.

Po prostu nie chciałem się "rozdrabniać" i to wszystko zsumowane jest właśnie jako "brak kategorii" ;)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle Panie autorze, trzeba to było dać do "Pojawiły się błędy w", byłoby bardziej logicznie.

:)

Przedstawiam sugestie po 1 dniu pracy z dodawarką, nie jestem programistą więc niektóre moga być albo lamerskie albo głupie:

- przycisk PAUZA lub STOP, wpisanie w polu CRONa 0 lub kliknięcie wyzeruj nie działa pod FF

- wybór większej ilości kategorii w projekcie

- wstawianie linków do tekstu bardziej przyjazne, obecnie jest porażka, trzeba zejść na koniec tekstu, skopiować kod i potem znaleźć frazę i wstawić linka, porażka :)

- lepszy podział projektów na liście projektów, przydałyby się jakieś grupy do wyboru, foldery czy coś, przy 40 projektach jest syf

- przy kopiowaniu projektu o nazwie np. "domena.pl" nazwa skopiowanego projektu ma nazwę "www.domena.pl", system dodaje sobie sam www w nazwie

- system źle zlicza ilośc katalogó do dodania w przypadku braku grup katalogów

- przy dodawaniu katalogów rozwijane menu z listą grup katalogów

- poprawa błędu usuwania użytkownika przy usuwaniu projektu!

- conajmniej 10 zakładek w projekcie pozwalających przypisać dany tekst tylko do danej grupy anchorów czy URLi (jak w Publikerze)

- używanie w projekcie kilku grup katalogów

- brak podziału na płatne i darmowe, SEOKAT powinien przy dodawaniu wpisów samodzielnie rozpoznawać czy ma do czynienia z katalogiem płatnym czy darmowym i jeśli rozpozna płatny, powinien pobrać multikod z listy dostępnych multikodów i dodać wpis. Katalog często zmieniają się z darmowych w płatne lub na odwrót

- brakuje podstawowej funkcji jaką jest automatyczne sprawdzanie i pobieranie adresu URL dodanego wpisu, obecne rozwiązanie jest słabe, w Publikerze jest to wykonane o niebo lepiej, wpisy lądują ładnie na listach dodanych URLi

- powinno się wg mnie połączyć zadania rejestracji i aktywacji, po co to rozdzielać? żeby odczekać aż maile spłyną?

- wybranie skonfigurowanego wcześniej użytkownika w projekcie generuje błędy, ponieważ dodawarka i tak potrzebuje uzupełnienia pól dot. e-maila w projekcie, jeśli wybieram użytkownika, któremu wcześniej ustawiłem maila, to po co mam te dane wpisywać ponownie w każdym projekcie?

- operacje na listach katalogów, filtr na skrypty, masowe usuwanie grupy, usuwanie pojedyncze itp.

- SEOCAT znajduje istniejące wcześniej wpisy i zapisuje je w statystykach ale nie ma chyba opcji, aby zapisywał URLe znalezionych pod drodze wpisów, to przydatne mega, Publikera ma taką opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sam pracuję na FF i wiem że wszystko działa, napisz konkretnie w czym problem.

2. Nie ma potrzeby.

3. Po dodaniu 3 projektów nauczysz się na pamięć że link wstawiamy w formie

[url=https://www.strona.pl]link[/url]

więc to chyba nie zbytni problem ? :D

4. Wiem, będzie sensowny podział na grupy.

5. System automatycznie ustawia taką nazwę, jaka jest podana w url'u kopiowanego projektu i tak zostanie.

6. Dlatego należy zawsze tworzyć grupy, "bezgrupowo" było tylko w przypadku samych Seokatalogów, odkąd weszły inny skrypty ZAWSZE należy tworzyć grupy.

7. Hm ciekawa opcja, pomyślę ;)

8. Już wdrożone, będzie w kolejnym updacie ;)

9. Tutaj będzie inna opcja.

10. Po to są checkboxy do zaznaczania skryptów do jakich chcemy dodawać aby nie trzeba było wybierać kilku grup. Wystarczy dodać "mieszane" skrypty jako konkretna grupa i ją wybrać w projekcie.

11. Nie da sie ze 100% pewnością stwierdzić czy dany katalog jest płatny czy darmowy(powiedzmy 80% pewności) dlatego taka opcja nie będzie wdrożona, jeśli miała by sens już by była.

12. Przy seokatalogach i sinooke nie ma takiej opcji, bo są to w 90% przypadków katalogi moderowane. Po to jest pobieranie z API i pobieranie zatwierdzonych wpisów z poczty. W przypadku pozostałych skryptów - masz automatyczne linki w statystykach.

13. Menu->katalogi->operacje.

14. Tego w ogóle nie rozumię :D

Ogólnie widzę że przyzwyczajenia do publikera zrobiły swoje :D

Niestety(albo stety) nie mam zamiaru "upodabniać" SEOCAT'a do publikera, zamierzeniem było szybkie tworzenie projektów "podstawowych" bez żadnych duperelek typu 5 tekstów długich i 4 krótkie etc. Dla chętnych powstały dodatkowe pola i inne opcje.

Jak widać coś ciągle się zmienia/dochodzi, więc na pewno to co będzie warte uwagi - dojdzie lub się zmieni ;)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym FF coś jest na rzeczy, bo mi pod nim nie działa przypisywanie do kategorii w projekcie - nie rozwija się lista.

Natomiast mam propozycję co do sprawdzania katów. Można by zrobić tak jak w DLK - wrzuca się listę, Donek ją zapisuje do bazy a potem sprawdza ją pod cron-em. Jak jest kilka tys. adresów do sprawdzenia to trzeba trzymać otwartą przeglądarkę, aż seocat sprawdzi wszystko. A na sharedzie to jest męka - czasami wyskakują błędy np. przekroczenia czasu odczytu z bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San - jaka wersja FF ?

Mam najnowszą(15) i nie ma żadnych problemów, aż sprawdziłem teraz na vps - i też jest OK, zarówno pod chrome jak i FF, tak że chętnie sie dowiem na czym konkretnie jest bug ;)

Hmm przyznam że chciałem na teraz wdrożyć sprawdzanie seoków pod cronem(rozpoznawanie) bo kilka osób chciało taką wersję(aby działało na słabych hostingach), tak więc przy okazji pomyślę i nad tą opcją ;)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 to jeszcze beta i może nie radzić sobie dobrze z nadmiarem javy, oczywiście będzie działać i na 16 - ale wcześniej niż na "stable" nie ma o czym dyskutować ;)

SZUKASZ NAPRAWDĘ DOBRYCH I TANICH PROXY ?

Proxy w ilości 70 tys. wymieniane cyklicznie, stabilność anonimowość i nielimitowany transfer:

KLIKNIJ I KUP LUB PORÓWNAJ WSZYSTKIE RODZAJE PROXY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

SEOCAT nie dodaje automatycznie.

1. Mam ustawione na serwerze następująco zadania cron:

wget -q -O /dev/null https://moja-domena.pl/cron.php >/dev/null 2>&1

wget -q -O /dev/null https://moja-domena.p...rejestracja.php >/dev/null 2>&1

wget -q -O /dev/null https://moja-domena.p...n_aktywacja.php >/dev/null 2>&1

Dodawarka jest na serwerze w katalogu głównym (adresy prawidłowo prowadzą do plików: cron.php, cron_rejestracja.php, cron_aktywacja.php). Cron ustawiony na 1 min.

2. W panelu administracyjnym, zakładka konfiguracja:

a ) zaznaczona jest opcja aby korzystać z cron.

b ) „Limit dodawania do katalogów dla jednego projektu: 1”

c ) „Ilość katalogów sprawdzanych przy jednym obrocie pętli: 60”

3. W ustawieniach projektu katalogowanej domeny jest ustawiona ilość dziennych dodań np. 20

... i nie dodaje samoczynnie. Proszę o pomoc.

P.S. Dodatkowo ostatnio wprowadzono integracje SEOCAT z ProxyMarket.pl przez API. Domyślam się, żeby prawidłowo skonfigurować integracje, tworzymy plik o nazwie „proxy.txt”, w plik wrzucamy link z dalnym dostępem do ProxyMarket. Dobrze czy może inaczej?

Rzetelne pozycjonowanie. Gwarantowane efekty.

Strategia "anty Panda & Penguin".

www.seoagent.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności