Skocz do zawartości

Podstawowe ubezpieczenie zdrowotne


DanielBurchardt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wygląda sytuacja podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego w momencie gdy jestem osoba nieucząca się, niezarejestrowaną w UP jako bezrobotny. Jak wygląda możliwość wykupienia sobie takiego ubezpieczenia na własną rękę. Nie mogę zarejestrować się jako bezrobotny, nie stawiłem się na ustalony termin.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 7 lat nie mam ubezpieczenia i dobrze na tym wychodzę. Co prawda nie choruję często ale miałem kilka wizyt, w tym nawet zabieg chirurgiczny i są to groszowe sprawy. Pełna kultura, uśmiech, bez łaski, płacę i mam komfort. Nie muszą stać w kolejkach, przyjmowany jestem od ręki. Finansowo lepiej wychodzę niż gdybym płacił po 300zł na miesiąc dla NFZ... Polecam wszystkim. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 7 lat nie mam ubezpieczenia i dobrze na tym wychodzę. Co prawda nie choruję często ale miałem kilka wizyt, w tym nawet zabieg chirurgiczny i są to groszowe sprawy. Pełna kultura, uśmiech, bez łaski, płacę i mam komfort. Nie muszą stać w kolejkach, przyjmowany jestem od ręki. Finansowo lepiej wychodzę niż gdybym płacił po 300zł na miesiąc dla NFZ... Polecam wszystkim. :)

Heh, życie bez ubezpieczenia jest fajne, do czasu aż nie stanie się nic poważnego. Tego oczywiście nikomu nie życzę, ale warto brać to pod uwagę. Sam kiedyś miałem sytuację gdy nie wykupiłem ubezpieczenia NNW na uczelni (po prostu przegapiłem termin, później o tym zapomniałem) i akurat wtedy pierwszy raz w życiu złamałem nogę - niby nic strasznego, ubezpieczenie NFZ miałem, ale sama świadomość mnie trochę dobijała.

A teraz wyobraź sobie sytuację, w której stało by mi się coś gorszego i nie miałbym ubezpieczenia NFZ - nie mam bogatego wuja, który by mi sfinansował operację czy pobyt w szpitalu. Wiadomo, że nasza służba zdrowia to nie instytucja marzeń, ale mimo wszystko warto być ubezpieczonym, w końcu zdrowie jest najważniejsze. A prywatne ubezpieczenia póki co nie gwarantują podobnego zakresu świadczeń nawet przy podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności