Skocz do zawartości

Co jest nie tak


marioccp

Rekomendowane odpowiedzi

Wypraszam sobie ten "bajzel" jako autor tego CSSa. W przypadku moich prac nie ma żadnego "zapewne" :placze:

Do marioccp: Jaka przeglądarka Ci tak wyświetla (wersję też podaj)?

Zanim ktoś zapoda rady typu margin:auto niech zajrzy w plik css, albo zobaczy pod różnymi przeglądarkami.

Osobiście sprawdziłem w Mozilli 1.6, Operze 8.01, IE 5.0 i 6.0 i nie wiem co miałoby się posypać.

Co do <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?> to uważam, że:

- parsowanie plików html to BŁĘDNE USTAWIENIE serwera - nie powinno być standardowo załączone dla użytkowników NIEŚWIADOMYCH konsekwencji

- deklaracja kodowania xml jest pożądana i słuszna (mimo dopuszczenia tego błędu przez validator.w3.org i nie zgłaszania jako błąd)

- pomijanie deklaracji xml jest niezgodne ze standardem (choć pomaga w w/w sytuacji)

- można to ominąć stosując sztuczki przedstawione we wcześniejszych postach

Powiedzcie w której przeglądarce to się sypie, bo nie mogę tego zlokalizować.

Projekty graficzne - webdesign w standardzie w3c. Layoutom opartym na tabelach mówimy: "Walcie się!" (we wszystkich przeglądarkach i IE)

Katalog Stron jakich wiele, ale optymalizacja stron wyjątkowa - zapewniona dostępność strony, walidacja i semantyka kodu html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś zapoda rady typu margin:auto niech zajrzy w plik css, albo zobaczy pod różnymi przeglądarkami.

a możesz nie per 'ktoś' ? z lewej masz avatar i nicka, chyba ze Twoja przegladarka i tego nie widzi.

niby skąd miałbym to wziąć jak nie z Twojego stylu?

sypie sie w ie i to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz nie per 'ktoś' ? z lewej masz avatar i nicka, chyba ze Twoja przegladarka i tego nie widzi.

Sorry za "ktosia". Po całym dniu pracy mój post był pisany "na szybko".

I równocześnie przyznaję się do błędu (choć powininni twórcy IE):

W moim stylu linki miały nadany atrybut margin:auto i określoną szerokość, co spowodowało, że IE traktował je jako display: block (choć "a" nie miało tego zadeklarowanego i powinno wyświetlać się jako inline)

Przeprosiny dla zero3 :D

Pozdrawiam

Projekty graficzne - webdesign w standardzie w3c. Layoutom opartym na tabelach mówimy: "Walcie się!" (we wszystkich przeglądarkach i IE)

Katalog Stron jakich wiele, ale optymalizacja stron wyjątkowa - zapewniona dostępność strony, walidacja i semantyka kodu html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności