Skocz do zawartości

Jaką formę współpracy zaproponować?


throw.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam daleką znajomą z dzieciństwa, która prowadzi własny mały biznes. W ciągu ostatnich 10 lat widzieliśmy się może z 2 razy, w tym ostatnio jakieś 2 lata temu. To komplikuje trochę cała sprawę, a właściwie sposób rozpoczęcia rozmowy.

Otóż, wiem, że jestem w stanie względnie niskim kosztem pomóc jej w znacznym rozszerzeniu biznesu. (Tworzę oprogramowanie, zajmuję się SEO i mam doświadczenie we współpracy z firmami w jej branży).

Chciałbym z nią nawiązać współpracę, która będzie polegała na stopniowym (małymi krokami) zwiększaniu liczby zamówień/zwiększaniu obrotu tej firmy, głównie przy pomocy IT i SEO.

Dla mnie miałaby to być możliwość pozyskania źródła pasywnego dochodu (po nakręceniu tej machiny), a dla niej szansa na wielkie zyski.

Pewnie wyda Wam się to śmieszne, ale dodam, że mam dość dużo sukcesów jeżeli chodzi typową sprzedaż. Posługuję się przykładem z życia wziętym, aby zachęcić Was do rozmowy na temat: jak zachęcić do współpracy klienta, który nie ma pojęcia o naszej branży (i naszych możliwościach) oraz może być wobec na nieufny (bo przychodzimy do niego z dziwną propozycją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyną sensowną wg. mnie formą jest wieczysta prowizja od sprowadzonego klienta, ona sobie oznacza go w systemie, Ty masz wgląd w dane klientów sprowadzonych i widzisz na jaka sumę robią zakupy i dostajesz co miesiąc swoją prowizję. Im więcej twoich klientów robi zakupy, nie ważne czy nowych czy starych, to dostajesz więcej $.

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymaga, żebym miał wgląd w dane klientów i liczbę zamówień. To zapewne wymagałoby dodatkowej umowy antykonkurencyjnej, aby ta moja koleżanka (czyli partner) nie obawiał się, że te dane gdzieś wyciekną lub zostaną przeze mnie wykorzystane w niecny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymaga, żebym miał wgląd w dane klientów i liczbę zamówień. To zapewne wymagałoby dodatkowej umowy antykonkurencyjnej, aby ta moja koleżanka (czyli partner) nie obawiał się, że te dane gdzieś wyciekną lub zostaną przeze mnie wykorzystane w niecny sposób.

Moim zdaniem powinieneś pójść z tym do prawnika :) Nie wiem czy ktoś Ci pomoże tu na forum ... a na pewno chciałbyś być pewny ,że nie będzie żadnych niespodzianek ;) Jeśli z tego mają być spore zyski to na prawnika kasy nie żałuj ;)

Chcesz widzieć swój mocny link SEO w serwisie www.mediarp.pl ? Pozycjonuj się z SEOpilot, kliknij aby zobaczyć jak się reklamować

Jeśli chcesz możesz zarabiać na swojej stronie www lub blogu przeczytaj jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zyski będą niewielkie, poza tym to ma być taka próbka :) Do prawnika z chęcią się przejdę, ale miałem nadzieję, że podzielicie się własnymi przemyśleniami i czymś co mnie natchnie. Zawsze, zanim pójdę do prawnika, wertuję KC i zawsze jestem już praktycznie przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie spółki jest bardzo proste (prócz z o.o.).

Koszty też nie są duże (prócz z.o.o.).

A tylko spółka daje Ci gwarancję bezpieczeństwa, a tego zdaje się chciałeś.

Przy naszym sprawnym sądownictwie umowy to można sobie...

Pozdrawiam,

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności