Skocz do zawartości

struktura katalogu sklepów


scorpi

Rekomendowane odpowiedzi

czesc Wam

wlasnie jestem w trakcie tworzenia katalogu sklepow internetowych

tylko nie za bardzo moge sie zdecydowac na strukture podziału sklepów

mam dwie opcje.

1. Kategorie i podkategorie np. Motoryzacja --> Opony lub Dom i Ogród --> Meble

2. Pojedyńcze kategorie np. Motoryzacja, Dom i Ogród

chodzi mi o to, ze wybierając opcje 1 sklep moglby nalezec do wielu podkategori bo np. oprocz opon sprzedaje tekze akcesoria tunningowe itd.

a wybierając opcje 2 po pewnym czasie moglby zrobic sie bałagan i za duzo sklepów byłoby w jednej kategori

doradzcie cos

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kategorie i podkategorie np. Motoryzacja --> Opony lub Dom i Ogród --> Meble

2. Pojedyńcze kategorie np. Motoryzacja, Dom i Ogród

chodzi mi o to, ze wybierając opcje 1 sklep moglby nalezec do wielu podkategori bo np. oprocz opon sprzedaje tekze akcesoria tunningowe itd.

a wybierając opcje 2 po pewnym czasie moglby zrobic sie bałagan i za duzo sklepów byłoby w jednej kategori

Już sobie sam odpowiedziałeś.

Nie wiem w jakim celu robisz ten katalog, czy dla SEO czy po to by był to rzeczywisty katalog. Tak czy inaczej jeśli dla SEO to interesująca mnie kategoria powidzmy "motoryzacja", wpisuje tutaj mój site i ....... no właśnie gdzie jeszcze ? Jeśli masz podkategorie, linków moge zrobić kilka.

I ta sama reguła dla dla katalogu przez duże "K" .

Popatrzmy teraz ze strony "zjadacza chleba" , szuka info o stronach z wydechami do tunningu. Jest tylko jedna kategoria "motoryzacja" , wchodzi i przewija x stron zanim trafi na to co go interesuje albo się znudzi i po 2,3 stronie zamyka katalog. Jeśli ma podkategorie, to wchodzi w motoryzacje i powiedzmy tunning, stron do przejżenia ma kilka a nie kilkadziesiąt. IMHO większa szansa, że znajdzie coś interesującego i wróci ponownie by coś poszukać.

Czyli podsumomwując , jak napisałem, sam sobie odpowiedziałeś, gdy rekordów będzie powiedzmy 1500 w kategori motoryzacja to ani Tobie nie będzie łatwo to moderować ani komuś znaleść co by tam sobie chciał znaleść, czyli będzie bałagan.

Proponuje przejżeć największe katalogi , onet, wp, dmoz, WebwWeb :) i pomyśleć czemu oni mają podkategorie.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego wg mnie dosyć dobrą rzeczą jest stworzenie kategorii wyspecjalizowanych pod względem normalnego usera i SEO

- User łatwiej będzie mógł znaleźć poszukiwane przez niego strony

- Zwiększenie ilości kategorii i wyspecjalizowanie ich spowoduje zmiejszenie ilości linków wychodzących na stronach tych kategorii

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalog ma byc jak najbardziej przejrzysty dla usera

zdecydowalem sie na bardziej szczegółowy podział na kategorie

mam nadzieje ze do konca tygodnia uda mi sie stworzyc w miare dobry podział kategorii ktory mam nadzieje ocenicie :)

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po paru tygodniach pracy udalo mi sie w koncu postawic katalog

https://www.kuptanio.pl - wszystkich posiadajacych sklepy zapraszam do wpisow

licze rowniez na Wasze uwagi odnosnie katalogu

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok, w miare wszytko dziala

tylko doradzcie mi teraz jak najlatwiej dotrzeć do wlasciecli e-sklepow?

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladna mapa kategorii : https://www.kuptanio.pl/mapa-strony/

mam jeszcze do was pytanie umiescilibyscie w takim katalogu sex shopy ?

Zajmujesz się pozycjonowaniem stron i szukasz kolejnych branż, w których możesz zarabiać? - seo.biznesmlm.pl- zarabiaj na suplementach

Znaczenie snów w sennik.biz

Nowy serwis z artykułami : www.magazynallinclusive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze do was pytanie umiescilibyscie w takim katalogu sex shopy ?

Ja bym sobie na razie dał spokój z sexShopami.

Lub jeśli już trzeba taką kategorie wrzucić, tutaj zastosowałbym mega selekcje. Czy dodałbym stronki tylko o pewnym poziomie merytorycznym i styliswtycznym. Czy prawdziwe sklepy a nie generatory ruchu, nieraz niestety ciężko swtwierdzić co jest co :lol2:

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności