Skocz do zawartości

Macie w firmach stażystów?


Leszczu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak czytam wasze wypowiedzi i jestem pewny ze po zakończeniu stażu człowiek wyląduje na bruku. Wiec, czego oczekujecie od takiej osoby tylko olać taki starz i mięć, co wpisać w CV. Pewnie sam dojazd do pracy to około 50% wynagrodzenia wiec tylko walić w rogi takiego pracodawcę.

Chyba taki rodzaj firm po prostu. Zatrudnić na staż zdalnie by nie ponosić żadnych kosztów i użyć co się da.:)

A w przyszłości - jak spotkało mnie w 2010 roku - zapraszanie na rozmowe kandydata z kilkuletnim doświadczeniem by zaproponować mu 2k netto w Warszawie.

No, cóż.. Każdy chce zarobić.. ;}

Należy się zastanowic czy ty byłbyś w stanie pracować jak i przeżyć za taka kasę.

Oj, oj. Wymagasz empatii od biznesmena. bez szaleństw.:jezyk1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa ze szkoleniem bhp i ppoż stażysty wziętego z UP/bezrobocia. Jestem na stażu u brata (jednoosobowa działalność) i teraz dowiedziałem się, że muszę dostarczyć zaświadczenie o przebyciu takiego kursu.

Takie zaświadczenie musi wydać osoba/firma posiadająca uprawnienia? Czy może wystarczyło by wypełnić taki druczek: https://i52.tinypic.com/111s95h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,

Pytałem ponieważ miejscem wykonywania działalności jest dom jednorodzinny a nie żadna większa firma i tutaj myślę, że wystarczyła by wiedza z zakresu BHP przekazywana na poziomie szkoły średniej. W technikum miałem całą godzinę poświęconą temu jak się zachować i co robić w "sytuacji kryzysowej".

Z tego co mi znajomy mówił to jego szkolenie z zakresu BHP wyglądało tak, że dostał 5 kartek formatu A4 - po zapoznaniu się z nimi otrzymał papierek potwierdzający odbycie szkolenia więc to chyba taki pic na wodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stażystę trzeba zatrudnić na pełen etat, minimum na ten sam okres ile wynosił staż.

Nie wiem jak u Was, ale tutaj od stycznia nie ma kasy na stażystów, tak samo na dofinansowania wszelkiej maści.

Słyszałem, że od lipca ma się coś ruszyć w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - nieetyczne i szkodliwe. Nie dość, że podatnicy płacą za stażystę to zamiast go czegoś nauczyć to się go odmóżdża. Najlepiej niech siedzi 8h dziennie i pisze chłam do precli za który nikt nigdy by nie zapłacił (bo płaci urząd, to można). Znam paru ludzi którzy "stażują" na takich zasadach. Siedzą na kompach, dodają znajomych na FB i wysyłają spam. Bo taniej go wysyłać "ręcznie, za darmo" niż zapłacić parę złotych za bazę maili i program do wysyłki spamu :)

Podobnie sprawdzanie katalogów, czy inne "wymagające" zajęcia. Jedynie się zatrudnić na taki staż i wziąć sobie jak najwięcej L4 ;) Zwłaszcza, że student bo odbyciu takiego fascynującego przygotowania do zawodu będzie pracował za najniższą krajową w Tesco albo wyląduje na bruku bo umiejętności będzie miał takie że na normalnych warunkach to nie zatrudni go nikt.

Ja staż miło wspominam (darmowy). 9-13... Robiliśmy co chcieliśmy, czasem coś sprzątnęliśmy czy złożyliśmy kompa. Przynajmniej nikt stamtąd nie odszedł głupszy niż przyszedł i wypalony. Jak już ktoś musi iść na staż to najlepiej do jakiegoś sklepu komputerowego a firmy programistyczne / seo to omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawek22

to zależy od firmy, nie wiem czy czytałeś mój post wcześniej w tym temacie ... ? Zaczynałem na stażu mając blade pojęcie o SEO, a pod jego koniec prowadziłem cały dział ...

stażysta powinien sam się zorientować w firmie jakie będą jego obowiązki i na pewno możne się dogadać z pracodawcą jeśli cokolwiek umie... A swoją drogą, jeśli firma SEO bierze kogoś na staż, kto jest po jakiejś filologii czy historii to chyba od czegoś musi zacząć (pisanie tekstów itp), a w między czasie może się uczyć html, php itd :)

rokujący stażysta to nie ten, którego przydziela urząd pracy, ale ten który sam zgłasza się do firmy i wie czego chce się nauczyć ;)

Pozycjonowanie stron WWW: SEMstudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staż w małej firmie to głupota, bo człowiek przychodzi do firmy jako grafik komputerowy, a już po tygodniu wycina jakieś gówna na ploterze (potem je jeszcze musi posklejać), robi za szofera, księgowego, specjalistę od poligrafii, sprzątaczkę, kelnera, sekretarkę...

Staż tylko w dużych przedsiębiorstwach ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że przedmówca nie ma racji. Sam byłem pół roku na stażu w niewielkiej firmie i było się od wszystkiego. Ale za to można było poznać firmę od podszewki. Co z tego, że przyjdzie taki na staż na stanowisko GRAFIK KOMPUTEROWY jak nie potrafi załatwić papieru w urzędzie skarbowym? Pierdoły się tworzą a nie ludzie zdolni do czynnego zwiększania PKB.

Druga sprawa to taka, że idąc do pracy nawet po szkole - nie umie się NIC. Chyba, że po bardzo wyspecjalizowanych studiach (może 2% ludzi? )

Jak już to czytasz to zobacz moje PUFY, może coś dla siebie wybierzesz ;)

Napisz, że jesteś z PIO a wysyłkę masz gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności