Skocz do zawartości

Ale miłe zaskoczenie


przemeks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

MSN wykazuje mi 14 linków, w onecie stronka ma dobre pozycje a w międzyczasie G. (ok. 1,5 mca) nie zdążył nawet odwiedzić tych kilkunastu stron z linkami. Jest to branża w której się niewiele dzieje, mała konkurencja więc może dlatego robot G. rzadko odwiedza powiązane z tym strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord nie zaprzeczam sobie:

Objasniam:

Google nie może nas karac za to kto do nas linkuje - TEORIA PRZYJĘTA przez wiele osób -

Nie może o ile nie jest to bardzo silne linkowanie.

Owszem bo byłoby to śmieszne.

Lecz uwzględniając iż piszą algorytm wykrywający tzw spamlink który działa w sposób następujący.

80% spam linku czyli katalogi których google nie uznaje za wiarygodne

20% zdrowych linków.

Google nas kara za zbyt wysoki stosunek spam linku - nie kara nas obnizajac nam pozycje lecz kara nas zdewartościowaniem tych 20% linków uznając że domena jest silnie pozycjonowana i używa spam linku.

Z tym karaniem to czysta teoria że nie kara tylko zakładajmy że przyjeli sobie zasadę iż aby zaczeły szkodzić linki musiałyby być przeważające np stosunek 20/1.

Zakładając że chciałbyś użyć funckji depozycjonujących dla strony która posiada 1000 zdrowych linków oznaczałoby że musiałbyś użyć 20 tys linków szkodzących.

Wiec w takiej sytuacji google ukarałoby stronę i kara.

Dlatego nie chciałem pisać tego jako zaprzeczenie że Google nie kara.

Bo o tym że kara może świadczyć wiele dyskusji na temat zbyt dużego przyrostu linków w szybkim czasie.

Więc zasada działania jest tutaj bardzo podobna.

Nie chodzi tym razem w mojej teorii o zbyt szybki przyrost linków lecz o ich jakość i stosunek linków dobrych do linków złych.

Jak ja widzę link dobry.

Link dobry to taki jak pisał ZERO czyli jeżeli umieszcze tam stronę i zostanie ona zaindeksowana do 3 dni to oznacza w moim mniemaniu że strona należy do MATEK (kurek niosek jak kto woli)

Link zły to taki który powstał np z matki nie został jeszcze uznany za kurę nioskę a jest jedynie kurczaczkiem który nie może znosić jeszcze jajek.

tak więc wg moich wymysłow wychodziłoby że liczy się tutaj historia i waga domeny która do nas linkuje i o takie linki powinnismy zadbac w pierwszej kolejnosci.

Idąc dalej teoryzowałbym o skuteczności anchorów w linkach i także o stosunku identycznych anchor tekstów w linkach.

Po 2 msc testów mogę śmiało powiedzieć że dynamiczny anchor tekst potrafi zdziałać cuda.

Co to dla mnie jest dynamiczny anchor.

Wiec zakładamy że mamy domene site:domena.pl = 50 tys indeks.

Umieszczenie tam linka z anchorem - TEST

daje nam dosc mały efekt - wielu tutaj przyrownuje to do wartosci 1 linka.

Ok niech bedzie.

Lecz jak zmienic sytuacje aby moc linka z jednej domeny wzrosła nawet 300 krotnie.

Do tego celu uzylem rotatora i cachowalem przypisany link do podstrony, przygotowałem baze 3000 anchor tekstów zawierających słowo TEST

np.

TEST OKNA

TEST LINKA

TEST DOMU

TEST ROWERU

Anchor link zawsze linkował do domeny głownej.

Po update linków zauważyłem że ilośc linków zaliczonych przez google wzrosła 10 krotnie, co swiadczyłoby że dynamiczny anchor z jednej domeny zwiększa ilość linków które google zlicza i traktuje poważnie.

Dobra koncze swoje wywody, bo pozniej znowu ktos powie ze fantazjuje a ja polecam potestowac i porownac sobie skutecznosc jednego anchora a dynamic anchora.

Dla mnie rewelka działa bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekologia

Skupy surowców wtórnych

Skupy folii

Po prostu nie ma jej w cache tak jak innych stron z tym linkiem.

To samo jest na dwóch innych katalogach do których dodałem wpis, też robot G. jeszcze nie zawitał, w przeciwieństwie do MSN czy Onetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ...nie może nas karac za to kto do nas linkuje...

- ...Nie może karać o ile nie jest to bardzo silne linkowanie...

- ...Google nas kara za zbyt wysoki stosunek spam linku...

- ...nie kara nas obnizajac nam pozycje...

- ...kara nas zdewartościowaniem tych 20% linków...

- ...to czysta teoria że nie kara...

- ...google ukarałoby stronę i kara...

- ...jako zaprzeczenie że Google nie kara...

- ...o tym że kara ...

flaszka dla tego kto pojął: to kara nas czy nie kara ?? :P i jak nas kara to czym nas kara ?? :(

i jedno pytanie: ta wypowiedź to wynik testów czy przemyśleń ?

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę temat mnie zaskoczył.

- add do google

- add do onetu

3 katalogi (obojętnie jakie)

i kurczę w ciągu ok 2 dni (często "jak w mordę strzelił" - równe 48 godzin) jest w google (piersze skanowanie - strony głównej).

Niezależnie od serwera na którym to stoi

Nawet nie pomyślałem, że można czekać miesiąc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze szookpl o stronach "matkach" do mnie przemawia i jakby sprawdza mi sie w praktyce. Bywa bowiem tak, ze jak na takich "matkach" wrzuce linka to na fraze malo konkurencyjna strona wskakuje mi do top10 juz po 24h (!) i to spoza indeksu. Dla nieco trudniejszych pojawia sie w top100 - top50 po 24-48h.

Natomiast bardzo zaciekawila mnie sprawa rotacyjnego linka (o Twojej teorii szook wiem od jakiegos czasu - poruszales to przy okazji innego wątku). Chetnie bym to potestowal, do czego namawiasz ale prosilbym Cie o pomoc. Mianowicie z php u mnie szczerze mowiac super nie jest;) i gdybys mogl podac odpowiedni kodzik (jesli nie tu to na PW) bylbym bardzo bardzo wdzieczny, bo naprawde bardzo mnie to zagadnienie zainteresowalo i wychodze z zalozenia, ze warto testowac, bo tylko praktyka w pozycjonowaniu poszerza nasza wiedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że narzędzie którym sprawdzam linki jest do bani, u mnie cały czas pokazuje brak kopii strony.

Tym niemniej trwało to jakieś 1,5 miesiąca.

Ten wpis zrobiłem tylko dlatego gdyż nie mogłem bezpośrednio podlinkować strony tej firmy (za długi adres, podstrona katalogu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mistrzem PHP nie jestem, Gazy pewnie ze warto testować,

zaraz postaram się odnalezc to cudo wraz z rotatorem dosc ubogim ale skutecznym.

Napewno względem gestości Anchora jest to mniejsza skuteczność bo 50%/50%

Lecz mnożąc ile razy ten anchor zostanie zaliczony z jednej domeny jest to bardzo zyskowne.

tak więc zakupienie linka na domenie z dynamic anchor i cachowane daje duzo wieksza skutecznosc niż zwykly anchor stały.

Jak się autor nie obrazi to wkleje linka gdzie mozna sciagnac komplet tego skryptu tutaj.

https://www.szook.pl/dynamichanchor.zip

nie jest to jakies cudo, moze znajdzie sie osoba ktora dokona poprawek i zrobi to lepiej, ja zrobilem by dzialalo i dziala.

Tak wiec mam nadzieje ze nie bede zaraz słuchal jakie to szajsowne ;-)

gazy jak wstawisz daj znac, mam nadzieje ze ta instrukcja pisana na szybko jest zrozumiala.

Lord nie chce sie wdawac w zbedne dyskusje.

teoretycznie nie kara - teoria ta zalezy od tego jak silnie ktos do nas bedzie linkowal w sposob szkodzący.

Google działa tutaj jak guma, nawet ona rozciaga sie do pewnego stopnia.

Tak tez jest z linkami google jak guma sie naciaga akceptujac spamlink i nagle guma strzela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności