Skocz do zawartości

Ale miłe zaskoczenie


przemeks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Teoria o kurze ... fakt dobrze że nazwałeś to teorią bo w praktyce jest to strona z dużą ilością linków przychodzących i małą ilością wychodzących przez co szybciej i częściej wysyła do strony pozycjonowanej boota ot i wszystko

a co do skuteczności jednego anchora na wszystkich podstronach VS anchory dynamiczne to wg mnie siła przekazywania linków jest taka sama dla obu, natomiast przy zbyt dużej ilości różnych zmiennych anchorów to daje a właściwie nie daje żadnego efektu we wzroście pozycji.

Natomiast jeżeli chodzi o anchor zmienny ze słowem jednym uzytym jako podstawowe i dodawanymi do niego różnymi innymi rozwinięciami to bedzie to bardziej skuteczniejsze.

Reasumując wg mnie Szoku kombinujesz jak koń pod górę, bo nic nowego nie odkrywasz :P

Bez urazy i bez ściemy :(

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja nie napisalem ze to bedzie dynamiczny anchor

czyli 1 słow głównej i dodawane słowo dodatkowe ?

Ktoś kombinować musi, ja nie teoryzuje o skuteczności dynamic anchor ja zauważyłem z tego rozwiazania wymierne skutki wzrostu pozycji w stosunku do linka ze stałym anchorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostane przy starej sprawdzonej teorii - ten sam anchor z jednej domeny.

Natomiast jestem ciekaw jak by szybciej następowywałoby indeksowanie i późniejsze utrzymanie w wynikach ilości podstron przy dynamicznym linkowaniu wewnetrznym z róznymi anchorami i jaki to miałoby pośredni efekt na pozycje .

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to takze testowałem i wewnetrzne linkowanie tematyczne jest bardzo skuteczne dynamic anchor + inna podstrona ale stałe powiązanie tematyczne.

Tutaj testowałem pod względem zmieniajacych sie linkow jak i do podstron tak i dynamiczny tekst lkecz z zachowaniem tematyki.

Czyli Motoryzacja linkuje do. Auto-Moto, Częsci samochodowe, mercedes itp

to oczywiscie zalezy jak sam okreslisz sobie synonim do danego słowa i jakim skryptem będziesz dobierał linki i na jakiej podstawie okreslal tematyke obecnej podstrony.

Ja Beerbant nie pisze bo cos ktos musi, ja stram sie podzielic swoimi doswidczeniami, gazy chcial skrypt to dostał jedna z wstepnych wersji sprostajacych temu zadaniu i mam nadzieje że już zainstalował i mu chodzi.

Może inni także uznają, forum przezciez to wymiana pogladow a nie zmuszanie kogos do robienia tak jak jest tutaj napisane.

Pozdrawiam

beerbant bo tej czesci nie moge zrozumiec w jednym wypadku mowisz ze nie skuteczne w drugim ze skuteczne

"a co do skuteczności jednego anchora na wszystkich podstronach VS anchory dynamiczne to wg mnie siła przekazywania linków jest taka sama dla obu, natomiast przy zbyt dużej ilości różnych zmiennych anchorów to daje a właściwie nie daje żadnego efektu we wzroście pozycji.

Natomiast jeżeli chodzi o anchor zmienny ze słowem jednym uzytym jako podstawowe i dodawanymi do niego różnymi innymi rozwinięciami to bedzie to bardziej skuteczniejsze."

Ja pisałem przeciez że dynamicznosc tego anchoru polega na: słowo dodatek1, słowo dodatek2.

Skoro mowisz ze nic nie okdrywam widac tak jest lecz nie widzialem wczesniej poruszanego tematu dynamic anchor z cachowaniem do podstron to poruszylem ten temat, ale jak twierdzisz temat był więc zasmiecilem forum klonujac temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie skuteczne kiedy operujesz całkowicie różnymi anchorami a skutecznejsze w przypadku jednego uzytego jako podstawowego.

natomiast obydwa powyższe przypadki mniej skuteczne od tego samego użytego w całej domenie, jeżeli chcesz mieć wyższą pozycje właśnie na ten anchor.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja sie spierac nie bede.

Ja mam swoje rozwiaznie kazdy ma inne.

ja robie tak na jednej domenie

szukam poszukiwanych słów zwiazanych z moją tematyką.

Np. zakładajmy anchor MEBLE

to robię

meble

sklep meble

meble ogrodowe

meble kuchenne

meble do kuchni

meble pokojowe

meble biurowe

itp.

I napewno jest to większa skuteczność niż gdybym zastosował tylko anchor MEBLE ale masz przeciez prawo uwazac inaczej.

Poza zwikszona skutecznośćią na główny anchor zyskuje się odrazu linki do słów powiązanych które także generują ruch na stronie.

Więc przygotowując np 200 anchor tekstów umieszczając je na 30 domenach po 10 tys podstron ruch na witrynie ulegnie znacznemu powiekszeniu.

Nie zapominajmy że pozycjonowanie ma przynosić wymierne skutki czyli RUCH a nie tylko pozycje w TOP 10.

Bo jak pisalem juz kiedys co mi z pozycji top 10 na 4 - 5 słow jak w łatwiejszy sposob moge uzyskać kilkakrotnie wiekszy ruch za pomocą 200 czy 300 słów.

Tak więc wg mnie dynamic anchor stosowany na całej domenie jest skuteczniejszy względem pozycjonowania i jego skutków jak pojedynczy anchor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że pozycjonowanie ma przynosić wymierne skutki czyli RUCH a nie tylko pozycje w TOP 10.

Bo jak pisalem juz kiedys co mi z pozycji top 10 na 4 - 5 słow jak w łatwiejszy sposob moge uzyskać kilkakrotnie wiekszy ruch za pomocą 200 czy 300 słów.

Tak więc wg mnie dynamic anchor stosowany na całej domenie jest skuteczniejszy względem pozycjonowania i jego skutków jak pojedynczy anchor

zbyt duze uogólnienie moim zdaniem, wzystko zależy od branży: w większości, moim zdaniem, 2-3 keywordy generują tak duży ruch, że nie zastąpisz go nawet 500 słów pobocznych.

zapominasz także o jednym: chodiz też o ruch, który coś przynosi, a nie ruch dla samego ruchu

idę o zakład, ze na Twoim przykładzie:

meble

sklep meble

meble ogrodowe

meble kuchenne

meble do kuchni

meble pokojowe

meble biurowe

że jak wsadze na top1 adwordsa na te wszstkie hasła to suma

sklep meble

meble ogrodowe

meble kuchenne

meble do kuchni

meble pokojowe

meble biurowe

nie doścignie samego:

meble

oczywiscie nic nam to nie mówi odnośnie dalszej sprzedaży i sensowności doboru fraz etc, ale obala jedynie Twoją teorię:

moge uzyskać kilkakrotnie wiekszy ruch

oczywiście w niektórych przypadkach pewnie to się sprawdza, ale raczje w mniejszej niż w większej liczbie przypadków ( oczywiscie mówimy tutaj o RUCHU a nie o ruchu )

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord widzisz znowu nie czytasz ze zrozumieniem

podałem 5 roznych anchorow bo przeciez nie bede pisal tutaj 200 czy 500 anchorow.

Napisalem ze przy 200 anchorach czy 300 anchorach co sam zacytowales w mojej tresci.

Wiec nie sumuj skutecznosci 5 anchorow a skutecznosc 200 czy 300.

jezeli uwazasz że skupienie się na jednym to super rozwiazanie to ok.

Ja uwazam że nie bo przy wylotce takiego hasła lecisz na łeb na szyje i masz ZERO.

A przy linkowaniu na 200 anchorow ja bede mial wyzszy ruch.

Pozatym kto powiedzial ze przy takim linkowaniu strona nie wbije sie do tp 10 na hasło główne ?

Wrecz odwrotnie wbije sie duzo szybciej.

Wiec jezeli pozycjonujac sie na hasło meble jestes wstanie zdobyc wiekszy ruch niz na 200 anchor teksow dynamicznych to gratuluje.

Pozatym należy założyć że anchor meble pojawi się wszedzie czyli w każdym linku z ważnością 50% czyli połowie tego co przy jednym słowie.

Ale ok, jak pisałem wyżej mi nie chodzi czy ty mi cos obalisz czy nie, bo ja robie po swojemu a nie po takiemu jak ktos mi cos obali.

Ty masz swoje rozwiazania ja swoje, mi moje przynosza wystarczajacy rezultat.

Gazy - to cos mozesz wykorzystac takze do rotowania wewnatrz linkowego badz rotowanie dowolnych linkow. mozna powiedziec ze w oparciu o to możesz zbudowac wlasny mini system linków.

Ja tak mam z dodatkami tzn uzywamy bazy itp nadajac jeszcze priorytety linkowi, drugie rozwiazanie które mogę ci udostepnic to rotator na bazie - działanie troszke inne niz tutaj bo nie rotuje o tylko losow, ale i losowo ale nie wyswietla ponownie linka i ile wszystkie inne nie zostały wyswietlone. Kiedy zakonczy kolejke ponownie pobiera linki, wiec jest szansa by linki byly rozdzielone rownomiernie.

Jak będziesz juz widzial rezultaty daj znac, powinny pojawic sie po okolo 7-10 dniach jezeli umiescisz na dobrych domenach i czesto reindeksowanych.

Jezeli będziesz robił rotacje wewnątrz serwisową przygotuj np 200 anchor tekstów które otocz 200 różnymi zdaniami.

Np. Oferujemy (anchor)meble ogrodowe), sprawdz nasza oferte i zobacz jak wygladaja nasze meble w ogrodzie.

Dzieki temu podniesiesz skutecznosc linkow jak i podniesiesz zgodnosc tematyki całego serwisu bowiem wtedy na kazdej stronie poza pojawieniem sie tematycznego linka do domeny głównej pojawi się tematyczna treść. A jeżeli będą to 2 zdania to napewno nawet jezeli powtarzać się będą 600 razy bo np domena ma indeks 30 tys zapewniam że nie zostanie uznane jako duplikat.

Bowiem procent tego tesktu będzie zbyt mały.

Oczywiscie zdaje sobie sprawę że może niechciec się wymyślać 200-300 zdan ale jak sie raz napracujesz to sam zobaczysz że ta praca daje wymierne skutki.

Do reszty - nie musicie obalac moich rozwiazan, wystarczy ze sie z nimi nie zgadzacie i ich nie uzywajcie i nie testujcie, pozostawcie to osoba ktore lubia probowac nowych rozwiazan i nie pozycjonuja w sposob oklepany i znany wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do reszty - nie musicie obalac moich rozwiazan

czyli jak ktoś się z Tobą nie zgadza to ma milczeć ?? mialeś Swoje forum, wiec tam sobie zasady mogłeś ustalać - forum nie przetrwało, wiec to też chyba o czymś świadczy ( zrestzą jak większość Twoich zamierzeń, planów i projektów )

a jak jak coś uznaje za bzdurne to o tym piszę i tyle.

jezeli uwazasz że skupienie się na jednym to super rozwiazanie to ok.

Ja uwazam że nie bo przy wylotce takiego hasła lecisz na łeb na szyje i masz ZERO.

nigdzie tak nie napisałem, zaznaczyłem tylko, zę przykład, który podałeś jest zły i żę Twoja teoria ma zastosowanie tylko w niektórych tematach

zresztą znowu bezsensu odchodzisz od tematu, zapętlajac się w swoich wizjach i teoriach.

zaczęło się przecież od szybkosci indeksowania

jak masz ochotę podyskutować na temat przewgi kliku do kilkuset keywordów dla danej / konkretnej / branży poparte testami i danymi, a nie przemyśleniami wydumanymi na kibelku to załóż jakiś ciekawy topic

chętnie podyskutuję merytorycznie

pozdrawiam

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraznie - obalac w sensie dla siebie.

Napisałem także że ma prawo każdy się nie zgadzać i nie testować nie używać a nigdzie nie napisałem że nie komentować.

Wiec ponownie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Ok koncze dyskusje bo szkoda czasu na wywody, ci co chcą maja linka, ci co nie chcą nie muszą uzywac i sie zgadzac.

Wiec gdzie ja czegos zabraniam, masz jakies kompleksy Lord.

Ja wyraznie napisałem ja do niczego nie zmuszam, przedstawiłem swoje rozwiazanie dla osób chcących z niego korzystać.Tak samo napisałem że każdy ma prawo się nie zgadzac, a czy będzie obalać niema to skutku na używanie przez osoby które tego chcą i naprawde mam wrażenie że starasz się sam odbiegac od tematu, ja jedynie ripostuju do twoich odpowiedzi, bo jak narazie duzo przeczytalem z czym sie nie zgadzasz i co obalasz ale jakos zadko mialem okazje przeczytac twoje własne teorie.

Wiec albo nalezysz do osoby ktore tylko i wyłącznie korzystaja z mózgów innych osob i nie posiadasz własnych pomysłów albo jedyne co potrafisz to obalać pomysły innych osób.

Mam nadzieje ze i mi przyjdzie przeanalizować jakies twoje rozwiazanie jak sie w koncu takie znajdzie.

Bo nie sztuką jest komentowac pomysly innych osób ale sztuka jest sie sprezyc i wymyslac, testowac.

Oki znikam na jakis czas to co mailem do powiedzenia w tym temacie powiedziałem. Nie dając pozywki obalaczą zamilkne juz w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozwól, że zakończę i ja w tym wątku, skoro nie masz ochoty na poważną dyskusję:

Napisałem wyraznie - obalac w sensie dla siebie.

- nie rozumiem

nigdzie nie napisałem że nie komentować.

jak dla mnie obalać, to znaczy komentować, negować w dyskusji etc - ale ja pewnie jestem jakiś dziwny

masz jakies kompleksy Lord

ot i taka rozmowa

Cały Twój problem Szook, to to że przedstawiasz teorie, które sa całkowicie sprzeczne, oderwane od rzeczywistości, a jedne sensowne fragmenty wypowiedzi są znanymi ogólnie, tylko ubrane w Twoje słowa:

strony matki - strony wartościowe, z których linki znaczą wiećej niż ze smietników - naprawdę myślis, zę określeniem strony matki, odkryłeś amerykę ??

dynamic anchor - linkowanie z różnymi anchor tekstami - to też jakaś nowość??

rotacja linków - to Twoje odkrycie ??

:) Ty to jesteś i jeszcze się dzielisz tym wszystkim

pozdrawiam

wyprzedaż domen. domeny od 300 pln

 

idziesz na zakupy i po kody rabatowe czy wybierasz gotowanie w domu i potrzebujesz dobry przepis ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szook ja też jestem zwolennikiem wielu słów ale raczej w rankingu a nie gdzieś w anchorach (jak piszesz). Czy wobec tego byłbyś w stanie oszacować stosunek ruchu w tych anchorów do ruchu z adwordsa no.1 o którym wspomniał lorbard? Tak hipotetycznie, abstrahując od konwersji.

[edit] bo obawiam się, że nawet 1000 słów w anchorach na 30 Twoich domenach z 10.000 podstron nie wygenerują 1% ruchu tego adwordsa [/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To starocie i nie do konca tak ale czytać mi się niechce

Wiesz Szook

月1円からアフィリエイト報酬が支払われる、大手人気ECサイトが多数参加の アフィリエイト・ネットワーク。提携してバナーや商品写真を自分のWEBサイトに貼り付け

No i taeraz wszystko jasne

Firmę w Polsce utrzymuje czynną od 1997 roku w Hamburgu od 2008 Roku więc nie robią na mnie wrażenia awatary i linki w stopce. Zajmuje się od zarania początków Black Hat Seo. Mam prawo do zapomnienia. Niech się firma Google zajmie sztuczną inteligencją zanim  Sam Altman ich wyprzedzi :) Moje stare konto https://www.forum.optymalizacja.com/profile/21-kill-bill/  :( boże jaki młody byłem i głupi. Wróciłem i wchodzę z drzwiami nie drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności