Skocz do zawartości

Zwierzęta ze schroniska


Osiek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat na forach od lat wałkowany, kochani zwierzę jest bezradne jako udomowione, to od człowieka zależy jego dalszy los. Brak uregulowań prawnych tworzy zapełnienie w schroniskach. To nie wina zwierząt a brak jasności w prawie doprowadziło do takiego stanu. Domowe hodowle, nie kontrolowany rozród. A przecież można nakazać hodowle rejestrowane, zwierzęta chipowane a każde zwierze przypisane do opiekuna. Jak rezygnuje i chce oddać do schroniska niech do końca jego dni pokrywa koszt utrzymania. Może to zahamuje zakupy żywych prezentów pod choinkę. Co do warunków nie wypowiadam się są bardzo ciężkie i znalezienie tam zdrowego zwierzaka graniczy z cudem. Kot jakiego zabrałem 18 lutego tego roku z Bielskiego stowarzyszenia telefonicznie gwarantowany z pełną dokumentacją weterynaryjną po 4 dniach pobytu leżał pod kroplówką i przez 10 dni załapał się na 26 zastrzyków. Pisze o tym przypadku na swojej stronie na Faceboku i na forum o kotach. Jestem zdania podobnego jak jeden z przedmówców nie polecam korzystać z takich adopcji. Chyba pomylono dobro zwierzaka z ilością adopcji idą na ilość.

Co do chorych dzieci, los jest okrutny i rozumiem starania stowarzyszeń, rodziców aby zbierać fundusze na leczenie - to dla mnie jest zrozumiałe, tylko gdzie w tym wszystkim jest PAŃSTWO. Ponad 20 lat temu było dno, potem lekkie odbicie i ostatnio zielona wyspa okazała się zieloną rzęsą na stawie z bagnistym dnem. Nie wiem jak są w placówkach dzielone pieniądze z NFZ ale chyba największa ich część idzie na fundusz płac, utrzymanie obiektów a na końcu na leczenie chorych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazior, NFZ wycenia zabiegi - jeden punkt to, w zależnie od regionu, zdolności negocjacyjnych szpitala czy też placówki, coś w granicach od 0,80 - 1, 54 zł. Tym samym - np. masaż trwający ok 15 minut to koszt 8-15,40 zł. Porada lekarska to zwykle ok 25 punktów. Znajdź prywatny gabinet, który zgodzi się wykonać zabieg za takie pieniądze. Znajdź lekarza, u którego za wizytę zapłacisz 25 zł.

Ceny zabiegów wykonywanych na wartym 30-40 tysięcy sprzęcie rzadko przekraczają 10 zł. Nie chce się rozpisywać, ale mam nadzieję, że większość z was zrozumie dlaczego tyle placówek nie chce korzystać z nowego sprzętu, nie chce inwestować w nowy sprzęt czy tez po prostu ogranicza ilości wykonywanych przez siebie zabiegów (czyli dlaczego sprzęt medyczny stoi i się kurzy)

Szpitale w przeciwieństwie do pacjentów kupują leki bez refundacji. Czyli - jeśli ty kupujesz coś na receptę płacisz nie 20, a 4 zł. Pozostałe 16 dokłada NFZ.

Podobnie w przypadku innych rzeczy: sprzęt rehabilitacyjny, ortezy,protezy, turnusy rehabilitacyjne, wózki itp itd.. Dalej dziwicie się, ze szpital prosi pacjenta o to, by miał niemalże wszystko "swoje" tzn pieluchy, maści, niektóre leki, które teoretycznie on powinien zapewniać ?

Brakuje na wszystko. Więcej. Żeby skorzystać z połowy tego, co nam się należy trzeba naprawdę dobrze znać procedury, bo mało który urzędnik poprowadzi nas za rączkę.

Co do fundacji - przepraszam, ale za długo w tym siedzę, żeby komentować. Sprawa jest o wiele bardziej złożona niż wydaje się to tym, którzy choroby i chorych znają tylko z programów typu "UW(ropucha z krzyżówki)".

@-->->----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności