Skocz do zawartości

Telewizja cyfrowa


kubson

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze przyznam, że nie orientuje się zupełnie w temacie telewizji cyfrowej. Niewiele mówią mi teksty na stronach www poświęconych wprowadzaniu cyfrowej tv w Polsce. Jestem w takiej sytuacji, że muszę kupić antenę to telewizora i pomyślałem, że jak już, to właśnie cyfrową kupię. Tu jednak zrodziło się kilka wątpliwości. Przedstawię je poniżej:

- Czy na moim tv w ogóle będę mógł odbierać cyfrową telewizję? Mój sprzęt to Hitachi L32A01 (https://alian24.pl/produkt/43826-telewizor-lcd-hitachi-l32a01.html)

- Czy muszę dokupić do anteny jeszcze jakiś tuner?

- Co z okablowaniem? Mogę wykorzystać to z telewizji analogowej?

Dodam, że jestem ze stolicy Wielkopolski, więc z zasięgiem nie powinno być problemu.

Z góry dzięki za odpowiedzi i linki (najlepiej do aukcji z allegro).

Pozdrawiam!

Top-Tools.pl - sklep internetowy - spawarki transformatorowe MMA, inwertorowe TIG, półautomatyczne MIG, MAG, FCAW, prostowniki akumulatorowe, elektronarzędzia, przyłbice, elektrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Co więc z tym moim modelem, do którego dałem linka w pierwszym poście? Ten opis na coś wskazuje, co związane jest z dvb-t?

Top-Tools.pl - sklep internetowy - spawarki transformatorowe MMA, inwertorowe TIG, półautomatyczne MIG, MAG, FCAW, prostowniki akumulatorowe, elektronarzędzia, przyłbice, elektrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza w tym zakresie pochodzi z przed kilku lat więc może być nie aktualna ( choć wątpie )

Sygnał telewizji cyfrowej wyłapiesz nawet zwykłą anteną szerokopasmową ( siatkową ), który możesz podłączyć do dekodera DVB-T, ja miałem kiedyś styczność z dekoderami Fergusona i jakoś to działało.

Sprawdź w pierwszej kolejności ( pożycz od kogoś antente zewnętrzną ) czy na niej nie wyłapie Ci od razu sygnału. Te kanały cyfrowe są oznaczone dla jedynki TEST i dla dwójki a z resztą kanałów będziesz widział. Piszę, żebyś to przetestował bo może nie będzie konieczny zakup dekodera.

W kwestii okablowania to kable standard, koncentrki 75 Ohm, najlepiej z przeplotem miedzianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój tv nie ma z tego co widzę tunera dvb-t, tak wiec musisz kupic zewnetrzny. w Warszawie wszystkie kanaly (razem z testem Polsatu HD itd) moge zlapac na kawalku drutu wystawionego za okno a mieszkam jakies 10 km od nadajnika :).

pozdrowienia.

googlerulz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mam obecnie nawet zwykłej anteny...

Co myślicie o tym tunerze - https://allegro.pl/tuner-dvb-t-vordon-hdmi-...1597985054.html ? Może być? Sprawdzi się?

Aha, Mar_Dal, z tego, co zrozumiałem, to bez zewnętrznego tunera dvb-t się nie obędzie, więc na tym nie zaoszczędzę... :)

Top-Tools.pl - sklep internetowy - spawarki transformatorowe MMA, inwertorowe TIG, półautomatyczne MIG, MAG, FCAW, prostowniki akumulatorowe, elektronarzędzia, przyłbice, elektrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym tunerze - https://allegro.pl/tuner-dvb-t-vordon-hdmi-...1597985054.html ? Może być? Sprawdzi się?

Jeśli nie straszna Ci wysyłka z Chin za 69,99, możliwość zatrzymania przesyłki na Cle, brak supportu i słaba do bólu jakość - to możesz śmiało kupować :)

Ja bym jednak wybrał coś lepszego, choć uważam, że najlepiej zainwestować w TV z wbudowanym tunerem.

Ważne, aby odbierał sygnał zakodowany w MPEG4. A jeśli chodzi o antenę, to kupujesz zwykłą antenę TV, typ w zależności od tego w jakiej odległości od nadajnika jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności