Skocz do zawartości

Ksiazka copywriting


Davi

Rekomendowane odpowiedzi

A czym się różni Webwriting od Copywriting ? ;]

Webwriting to teksty pisane na strony np na wizytowki firmowe oferty i tym podobne,

Copywriting to artykuły to gazet,portali informacyjnych, artykuly tematyczne

Seo Copywriting to artykuły które głownie maja pasować dla robotów, maja zawierać pożądane słowa kluczowe w odpowiedniej formie ilości a przy tym pasować tematycznie do reszty tekstu:)

Webwriting to po prostu teksty pod internet

Copywriting to przede wszystkim teksty sprzedażowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do was pewne pytanie czy ktoś może ma ta książkę : https://helion.pl/ksiazki/webwriting-profes...kier,webwri.htm lub jakaś z zakresu copywritingu mógłby polecić ?

Gdyż zamierzam zakupić jakaś książkę o tej tematyce i szukam wartościowego okazu ;)

Mam tą książkę - jest w niej umówionych pare fajnych rzeczy (w jaki sposób pisać by zachęcić klienta, jak dobierać słów by zdanie spełniało swoje zadanie, czego i jak nie pisać). Ogólnie dla początkującej osoby - ciekawa pozycja.

Dla bardzeij zaawansowanych osób lub dla tych, którzy już piszą sporo, bądź przeszli jakikolwiek kurs z komunikacji interpersonalnej*, NPL itp nie da za wiele. Cena jest niska więc można sprobować !!!

Ja do niej czasami zaglądam i przypominam sobie jakieś kwestie :D (tzn. zwroty) - nie ukrywam, iż część można stosować w normalnym życiu :D

Osobiście - polecam dla osób początkujących ;-)

* napisałem, że na kursie komunikacji interpersonalnej - byłem, uczestniczyłem i wiele kwestii z tej książki miałem tam także ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli chcesz pisać typowo teksty sprzedażowe, zainteresuj się również perswazją.

Zainteresuj się przede wszystkim sprzedażą. Copywriting to reklamowanie.

Reklamowanie to salesmanship-in-print. W wolnym tłumaczeniu: Sztuka sprzedaży w druku.

Aktualizując tę starą i ponadczasową definicję, to również sztuka sprzedaży w HTML-u,

albo prościej: Sztuka sprzedaży tekstem.

Copywriter adaptuje reguły znane w sztuce sprzedaży do poziomu tekstu.

Jest to podstawowe założenie, jeżeli tekst ma sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności