Skocz do zawartości

Kominek wymiękł?


Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno sam Kominek namieszali w skrypcie a teraz niby z tego czas aferę zrobić.

Tak właśnie wynika z komentarza pod artykułem:

Odnośnie rzekomo zmienionego META TITLE - nie było żadnej ingerencji w kod źródłowy (to znaczy była, ale pośrednio przez samego Kominka, o czym poniżej).

META TITLE jest zmienione ponieważ, ktoś zrobił dla Kominka dedykowany szablon i pozmieniał w nim kodowanie nagłówków. Platforma blox pobiera automatycznie nagłówki do TITLE (które z kolei zczytuje później Google) z tytułów postów, a te - we wszystkich oryginalnych szablonach ujęte są w nagłówki h2.

Tytuł w kodzie strony pojawia się zawsze w następującym kodowaniu:

Tutaj tytuł

Szablon Kominka jest unikalny, wykonany na zamówienie. Programista zapomniał w kodzie o h2, stąd wszystkie tytuły u Kominka mają teraz następujący format:

Tutaj tytuł

Ponieważ brakuje nagłówków h2, skrypt bloxa nie przekazuje żadnej treści do TITLE (domyślnie pojawia się tam po prostu nazwa bloga), a ponieważ w TITLE na każdej podstronie widnieje to samo, wyszukiwarka Google nie ma co pobrać, a dokładniej - nie ma do pobrania u n i k a l n e g o TITLE i żeby nie dublować w wynikach setek takich samych tytułów, dobiera sobie odpowiedni tytuł po prostu z treści (wg swojego algorytmu). Jak dobiera - zostało już napisane.

Wniosek jest naprawdę banalny. Przy pisaniu nowego szablonu programista zapomniał o nagłówku h2, stąd to całe zamieszanie. Sugerowanie - bez żadnych dowodów - prób cenzury czy manipulacji jest naprawdę niesmaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A możę ktoś zamiast od razu oskarżając kominka który wymiękł przeczyta jego bloga np ten wpis :https://www.kominek.tv/tt.czy.dr..oetker.chce.mnie.znowu.wkurzyc,artykuly,509.htm ale po co czytać od razu go zjechać i z głowy no nie? Zapewne wycenzurowało go google za wulgaryzmy w tytule a nie oetker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możę ktoś zamiast od razu oskarżając kominka który wymiękł przeczyta jego bloga np ten wpis :https://www.kominek.tv/tt.czy.dr..oetker.chce.mnie.znowu.wkurzyc,artykuly,509.htm ale po co czytać od razu go zjechać i z głowy no nie? Zapewne wycenzurowało go google za wulgaryzmy w tytule a nie oetker

Po wyłączeniu SafeSearch też niego nie ma - Blox zmienił na zyczenie DrO lub ich nowej agencji PR (punkt o prawach osób trzecich czy jakoś tak w regulaminie bloxa)

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności