Skocz do zawartości

Ramki - jak to zrobić!?


sajanek2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na stronie menu w którym znajdują się działy po kliknięciu w dział pojawia się on w srodku strony w ramce ( dzięki target=nazwaramki) teraz mam pytanie z tego co sie dowiedziałem na forum google przy indexowaniu każdego działu będzie robił to bez menu . Szukając pod frazą szukaj na forum znalazłem że można temu zapobiec używająć skrytu java lub php jednak nie udało mi się go znaleść.

Czy może mi ktoś podać ten skrypt lub link do tematu gdzie się znajduje ten skrypt( bo zdaje mi się że kiedyś w jakimś temacie widziałem jak ktoś podawał ten skrypt ale teraz nie umię tego znaleść) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ktoś o co mi chodzi?

1. Wywalasz ramki.

2. Robisz plik index.php z treścią

3. Robisz plik menu.txt z menu

4. Do indexu includujesz menu.txt i po robocie.

5. Dla każdej innej podstrony kontakt.php cokolwiek.php robisz zawsze include menu.txt , dzieki temu w razie potrzeby zmieny wystarczy zmiana w jednym pliku a nie w stu.

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ktoś o co mi chodzi?

1. Wywalasz ramki.

2. Robisz plik index.php z treścią

3. Robisz plik menu.txt z menu

4. Do indexu includujesz menu.txt i po robocie.

5. Dla każdej innej podstrony kontakt.php cokolwiek.php robisz zawsze include menu.txt , dzieki temu w razie potrzeby zmieny wystarczy zmiana w jednym pliku a nie w stu.

Rozumiem że muszę tak zrobić bo opieranie serwisu na iframe nie ma większe sensu jesli chodzi o pozycjonowanie ( większość strony nie będzie indexowana) , ale za 'cholerę' sobie tego wyobrazić nie mogę , moja strona to można powiedzieć wielka tabela ( design zrobiony i pocięty w photoshopie) moge prosić o jakiś przykład bo na prawde nie umiem sobie tego wyobracić przy pociętym designu :hello:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przecież od razu robić tego na swojej stronie. Popróbuj najpierw na prostych plikach, żeby zobaczyć, jak to działa.

Jak już zobaczysz jak działa, ze starej strony wytnij kod odpowiedzialny za zawartość i wygląd menu, wsadź go w osobny plik (przykladowy menu.txt), a resztę do index.php i podobnie dla pozostałych podstron.

To jest proste jak budowa cepa.

La Palma tu żyję.

Strony www, ilustracja to robię.

Link Vault jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności