Skocz do zawartości

Rozliczanie firm kwartalnie


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Auto se kup.

Auto mam (na kilometrówce). Ale ile moża jeździć po świecie pisząc jednocześnie programy? ;-)

ale i tak tylko dochodowy sobie możesz odliczać

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topic dał mi do myślenia i jestem po telefonie do księgowego - z VATem mogę tak zrobić od ręki, a dochodowy niestety dopiero od nowego roku czyli tak czy siak co miesiąc muszę z fakturami dreptać do księgowego osobiście...

Od stycznia sobie przeskoczę na kwartał ;)

PS. Viper134 - nic mi o tym nie wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

del cytat

Jak masz mozliwosc to przekaz sobie samochod na srodek trwaly w firmie (amortyzacja). Poza tym ze odliczasz wszystko (Benzyna, opony, serwis, czesci, plyny) to jeszcze co miesiac odliczasz od dochodu stałą kwotę (zalezna od wartosci samochodu, np 20tys amortyzujesz w skali 20% rok, 4000 : 12 = 333zł miesiecznie przez kilka lat - mysle ze warto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba auto musze mieć kupione na firmę żeby był liczony jako środek trwały ? teraz normalnie odliczam paliwo (dochodowy) a usługi czy części - vat i dochodowy

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was pomyślał że może być tak że dokumenty i tak każą przynosić co miesiąc, a nie co kwartał, a tylko podatki się płaci co kwartał ?

Dokumenty zanoszę co miesiąc , a z podatkami jak mówisz jest to co kwartał, co miesiąc dostaje maila z wyliczeniem ile do zapłaty za dany miesiąc podatków ( co uważam, że jest dobre, mniej więcej wiadomo ile trzeba zostawić na podatek :) )

Auto nie musisz mieć kupione na firmę Marches, można zrobić umowę użyczenia, jednak jak nie masz jako samochód ciężarowy to możesz tylko wrzucić w koszty bez możliwości odliczenia vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty zanoszę co miesiąc , a z podatkami jak mówisz jest to co kwartał, co miesiąc dostaje maila z wyliczeniem ile do zapłaty za dany miesiąc podatków ( co uważam, że jest dobre, mniej więcej wiadomo ile trzeba zostawić na podatek smile.gif )

a można co kwartał dokumenty zanosić ? bo tak to nic nie daje, bo przelew do US zajmuje mi 5 min i wysłanie deklaracji 10 min

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego artykułu wynika, że trzeba być "małym podatnikiem". Byłem niż przez kilka lat, ale nie płaciłem dochodowego co kwartał (widocznie nie wybrałem tej opcji). Za to płacę do dziś VAT kwartalnie.

Co do małego podatnika, to jego główną zaletą jest to, że fakturę sprzedażową zalicza się do księgowości dopiero w momencie gdy klient zapłaci (to samo tyczy klienta, może taką fakturę wrzucić w koszty dopiero w momencie zapłaty). Robi to komplikacje i naszej księgowej (która musi pamiętać, że faktury należy zaliczać po datach przelewów) i księgowej Klienta. Także spotkałem się przez te kilka lat z klientami, którzy jak usłyszeli że wystawiam faktury VAT-MP (takie wystawiają mali podatnicy) kręcili nosem. Dlatego min z małego podatnika zrezygnowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak tylko dochodowy sobie możesz odliczać

Zgadza się, na kilometrówce nie można sobie vatu odliczać. Jedynie gdybym kupił auto na firmę. Ale potem przyszłaby byle jaka kontrola z us i się dopieprzyła skąd tyle kosztów samochodu, skoro praca polega na siedzeniu przy biurku i tworzeniu czegoś z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba auto musze mieć kupione na firmę żeby był liczony jako środek trwały ?

Jesli to jednoosobowa działalnosc (najprostsza forma DG) to wystarczy zebys w dowodzie rejestracyjnym miał wpisane jako własiciciel Twoje nazwisko. Piszesz proste oswiadczenie ze przeznaczasz samochód marki takiej i takiej, cene do amortyzacji bierzesz z umowy kupna / sprzedazy jesli posiadasz (to sie bardziej oplaca - auta z roku na rok traca na wartosci) a jesli nie to ustala sie wartosc rynkowa samochodu na chwile obecna. Od paliwa niestety Vatu nie odliczysz jesli nie masz samochodu ciezarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topic dał mi do myślenia i jestem po telefonie do księgowego - z VATem mogę tak zrobić od ręki, a

piwo się należy :)

Za to płacę do dziś VAT kwartalnie.

Co do małego podatnika, to jego główną zaletą jest to, że fakturę sprzedażową zalicza się do księgowości dopiero w momencie gdy klient zapłaci (to samo tyczy klienta, może taką fakturę wrzucić w koszty dopiero w momencie zapłaty). Robi to komplikacje i naszej księgowej (która musi pamiętać, że faktury należy zaliczać po datach przelewów) i księgowej Klienta. Także spotkałem się przez te kilka lat z klientami, którzy jak usłyszeli że wystawiam faktury VAT-MP (takie wystawiają mali podatnicy) kręcili nosem. Dlatego min z małego podatnika zrezygnowałem

czy tego typu rozliczenia (księgowanie po dacie płatności) dotyczą tylko dochodowego rozliczanego kwartalnie? Bo piszesz ze zrezygnowales z tej formy płatnosci jednocześnie ze do dzis placisz vat kwartalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak tylko dochodowy sobie możesz odliczać

Zgadza się, na kilometrówce nie można sobie vatu odliczać. Jedynie gdybym kupił auto na firmę. Ale potem przyszłaby byle jaka kontrola z us i się dopieprzyła skąd tyle kosztów samochodu, skoro praca polega na siedzeniu przy biurku i tworzeniu czegoś z głowy.

g by ci narobili w końcu do klienta jakoś musisz "dojechać" , masz fv np: z drugiego końca polski i nikt nie musi wiedzieć ze na gg się dogadaliście tylko że pojechałeś osobiście dobić deala ;d

Wykonam: Linki z forów/blogów, tematy, posty, komentarze, mocne i stałe linki.

Synchron.pl - skuteczne pozycjonowanie - referencje, duże doświadczenie, wystawiam fv - gg:8897114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności