Skocz do zawartości

Rozliczanie firm kwartalnie


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Za to płacę do dziś VAT kwartalnie.

Co do małego podatnika, to jego główną zaletą jest to, że fakturę sprzedażową zalicza się do księgowości dopiero w momencie gdy klient zapłaci (to samo tyczy klienta, może taką fakturę wrzucić w koszty dopiero w momencie zapłaty). Robi to komplikacje i naszej księgowej (która musi pamiętać, że faktury należy zaliczać po datach przelewów) i księgowej Klienta. Także spotkałem się przez te kilka lat z klientami, którzy jak usłyszeli że wystawiam faktury VAT-MP (takie wystawiają mali podatnicy) kręcili nosem. Dlatego min z małego podatnika zrezygnowałem

czy tego typu rozliczenia (księgowanie po dacie płatności) dotyczą tylko dochodowego rozliczanego kwartalnie? Bo piszesz ze zrezygnowales z tej formy płatnosci jednocześnie ze do dzis placisz vat kwartalnie.

ja nigdy dochodowego nie płaciłem kwartalnie. ale byłem małym podatnikiem. A z artykułu wynika, że tylko mały podatnik (lub też nowa osoba rozpoczynająca działalność, myślę, że ten warunek Ciebie nie dotyczy :) ) może skorzystać z opcji płatności kwartalnych podatku dochodowego.

Piszę to po to, bo mały podatnik niby jest fajny (płacisz VAT i dochodowy w momencie gdy dostaniesz $), ale robi problemy w momencie gdy Klienci (w szczególności duzi klienci) marudzą, że wystawiasz fakturę VAT-MP (znajomy mi nawet opowiadał, że zdarzały się sytuacje, że firmy rezygnowały z usług jakieś firmy, ze względu na to, że wystawiają FV-MP)

Z vatem jest tj pisał @FiKaS, możesz na to przejść praktycznie od ręki (chociaż zastanawiam się, czy nie jest tak, że możesz na to przejść na początku któregoś kwartału). Składasz wtedy też inny druk do US: VAT-7K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały podatnik to jest w ogóle niewypał jakich wiele w naszym państwie. Chcieli dobrze a wyszło jak zawsze...

Wystarczy trzymać się zasady: faktura proforma dla płatności z dołu; faktura vat dla płatności z góry.

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności