Skocz do zawartości

Nowa Prawica


szfab

Rekomendowane odpowiedzi

Roczny koszt utrzymania ZUS to 3,4 mld zł (2008) , lwia część tej kwoty wraca do budżetu (podatki) i ZUS (składki). Ale niech będzie że nic nie wraca. Zostaje więc

134,8-3,4 = 131,4 mld zł.

Oczywiście jakiś system wypłaty świadczeń będzie musiał pozostać , znowu ludzie i znowu budynek/budynki. Brakuje więc 131,4 mld + koszty obsługi nowego systemu wypłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sytuacja w ZUS przypomina motywy z filmów Stanisława Barei, który dokumentował absurdy PRL. Jedna trzecia kosztów działalności ZUS (1,3 mld zł) jest przeznaczana na ściganie pracodawców, którzy zalegają z płaceniem składek za pracowników. Największym dłużnikiem ZUS są zaś państwowe zakłady, takie jak służba zdrowia czy kopalnie. To oznacza, że państwowy ZUS za państwowe pieniądze ściga zarządzane przez państwo firmy. Czyli państwo ściga samo siebie, wydając na to pieniądze podatników.

Zakład wydał w 2010 roku na świadczenia dla 5 mln osób 102 mld zł, co oznacza, że 4 proc. górników emerytów dostaje 8 proc. tej kwoty. To niesprawiedliwość, którą rząd woli sankcjonować i szukać oszczędności w emeryturach pozostałych Polaków, niż narażać się związkowcom.

Obecne przywileje emerytalne kosztują nas rocznie 20 mld zł. Najwięcej świadczenia górników. Korzystają z wyjątkowo hojnego sposobu wyliczania emerytur. To jedyna grupa zawodowa, w wypadku której dla każdego roku zatrudnienia ZUS stale przyjmuje przelicznik 1,8. W efekcie emerytura wynosi średnio 3,3 tys. zł. Pozostali dostają 1,7 tys., a np. samozatrudnieni – 1,1 tys.

baner_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w ramach ciekawostki - w Chińskiej Republice Ludowej rządzonej przez Komunistyczną Partie Chin nie ma czegoś takiego jak ZUS :)

My to mamy iście socjalistyczny beton w rządzie :)

Na JKM głosowałem w wyborach prezydenckich - człowiek dostał jakiś milion głosów, z taką armią mógłby przejąć władzę w kraju...

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwab: odpowiedz proszę na moje pytanie. Z czego ma być finansowany ZUS. Chyba macie jakiś program nie ? Ja oczywiście nie lubię ZUS , ale tylko Twoja partia się opowiada za likwidacją . Oglądam wszystkie vblogi Korwina. Często jest prymitywnie (sposób myślenia , liczenie w zakresie 1000 co można b.szybko wykazać) , ale nigdy nie jest nudno..... (oczywiście nie wykluczam głosowania na jkm , b.dobrze żeby taka partia była w sejmie, ale po co gadać o takich banialukach typu likwidacja ZUS co jest całkowicie nierealne puki co, to jest populizm godny politycznej karykatury typu A.Lepper) No , ale czego się można spodziewać po pr***cy , dziury Bauca ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"puki co",

- trzymajac trupa przy zyciu odkladasz cos, co i tak nastapi z czasem.

wiec panstwo bedzie dokladac za kilkanascie lat kwoty kilka razy wieksze niz obecnie.

Juz teraz powinno szukac rozwiazan/kredytow na wyplacanie swiadczen, przynajmniej czesci. Podnoszenie podatkow niszczy rozwoj gospodarczy, wiec jak dobrze pojdzie, z czasem nie bedzie mial kto placic ZUSu.

Sam ZUS nie jest nikomu potrzebny, wystarczy dobra jednostka zarzadzajaca, np. jak mBank.

Z roku na rok zmniejszac skladki ZUSowskie - czesc na wyplate swiadczen dla obecnych emerytów, czesc na wlasne oszczednosci, ktore mijaly beda inflacje, a z czasem przynosily duze dochody. Pieniadze szly by w rynek pieniezny, obligacje.

Likwidacja zasilkow, socjalow, ktore pozeraja wiele mld. Nieruchomosci w posiadaniu ktorych jest ZUS zapewne opiewaja na grube mld - zagospodarowanie tej przestrzeni, wynajem dlugoterminowy, sprzedaz w ostatecznosci.

Nie jestem politykiem, analitykiem i na codzien nie zajmuje sie finansami. Jedyne co widze to banke, ktora peknie - walka toczy sie o wladze i posady. Wazne sparawy sa przyslaniane katastrofa w smolensku, dopalaczami i innymi absurdami.

@szfab, ten filmik i Twój komentarz to co ma pokazać? Że policja nie powinna mieć broni, czy my powinniśmy ją mieć, by strzelać do policji?

Od razu chcesz strzelac. Policjant by sie zstanowil 3 razy czy uderzyc cie palka gdyby wiedzial ze co 3 osoba w tlumie rowniez ma bron.

O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do "puki co" to retoryka typowego pr***owego wyborcy , owszem ortografia nie jest moją mocną stroną (moglem to poprawić dowolnym programem , ale bardziej chodzi mi o argumenty merygoryczne nie ortograficzne). Jako typowy pr****owiec nie jesteś w stanie tego zrozumieć.Ok. Czyli chcesz bardziej zadłużać Państwo ? Otóż Twój guru jkm ma inny patent na zgodne z prawem zaspokojenie wydatków zus (ciekawe czy wiesz jaki ? :)) Chyba powinieneś znać lepiej niż ja jego program/postulaty. Jestem w szoku że nie wiesz jaki ;) (Na bierząco śledze vblogi). Ok likwidujemy ZUS w 2012 , bierzemy kredyt i przekraczamy bariere 60% długu wobec PKB co jest nie zgodne z konstytucją.Następny budżet będzie szczuplejszy o blisko 150mld. Skąd weźmiesz taką kwotę? Jakiś czas temu JKM proponował podatek inflacyjny...kurcze o tym nie śnił nawet Keynes po dobrej imprezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc na luz, mysle ze nie masz problemu z ortografia, tylko zbytnio sie spieszysz.

Przekroczenie progu zadłużenia wcale nie musi byc złe dla społeczeństwa, a dla samego Państwa i finansów publicznych. Zmsilo by to nierobow do rozsadnego wydawanie pieniedzy. Progi mozna zmieniac, U nas mamy stosunkowo bezpieczny patrzac na pozostale kraje.

co do mojej ogromnej niewiedzy, jak mowie, nie jestem analitykiem, politykiem i w finansach nie siedze.

co do samej likwidacji ZUSu. Pozostawiajac sprawe obecnym ofermom, nie bedzie juz rozwiazan.

Tracac pozostale wlasnosci panstwa i marnujac pieniedze, bedzie mozna zapomniec o pozyskiwaniu srodkow na ratowanie emerytow.

Powiedz mi zas jak ty widzisz sytuacje za 30 lat, ja jakos tego nie moge sobie wyobrazic. Jestes optymista?

Prywatyzacja - > wzamian za utrzymanie staruchow.

O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobycie większości żeby zmienić konstytucje jest i będzie ogromnie trudne ( być może przez wiele lat niemożliwe). Prawdopodobnie dzięki kreatywnej księgowości (np: aktualne rządy prawicy ) unikniemy przekroczenia konstytucyjnej bariery 60% PKB. Przy KAŻDEJ partii która ma realne szanse na rządzenie przekroczenie bariery oznacza DRASTYCZNY wzrost podatków. Co do likwidacji ZUS , oczywiście jest to możliwe , jednak przy bardzo optymistycznym wzroście gospodarczym ( tak , nasze emerytury (20-30 latków) zależą właściwie tylko od tego wskaźnika) , jest to możliwe , jednak na pewno musi być to proces rozłożony w czasie np: 40-50 lat , wbrew temu co mówi JKM , i co bardzo łatwo obalić. Ale nie będę więcej dolewał oliwy do ognia bo serio chce żeby ten facet zdobył np: 5,1% poparcia i przeforsował kilka fajnych pomysłów (oczywiście nie mówię o natychmiastowej likwidacji ZUS , bo tego po prostu zrobić się nie da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

@Bogdansenator

Czy kiedykolwiek napisałeś post na forum, który nie był pytaniem? Nie wiem dlaczego, ale strasznie mnie to irytuje. Zachowujesz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy i traktujesz z góry wszystkich swoich oponentów w dyskusji. Całkowicie nie zgadzam się z Twoimi poglądami.

Masz do tego prawo.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności