Skocz do zawartości

Jak ocenić konkurencyjność frazy


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, patrząc po ilości 301 przez ostatnie dwa lata, ilości linków... chłopaki mają same sukcesy.

a masz z tym problem ??? na niektórych witrynach mam po 20 301nek i żyję.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, wypowiem moje zdanie na ten temat - o ile pokrywa się z tematem :)

Nie jestem specjalistą w pozycjonowaniu, można powiedzieć, że zaczynam się tym interesować.

Moim zdaniem (przy, którym się nie upieram a staram się wyciągać racjonalne wnioski):

Wydaje mi się, że ilość, konkurencyjność fraz może mieć częściowy wpływ na trudność wypozycjonowania danego słowa ale również w takim samym stopniu może być mylące.

Np.: istnieje wiele sklepów internetowych, które posiadają podstronę "regulamin sklepu" - w przeglądarce występuje dużo takich fraz.

Mimo wszystko nie świadczy to o tym, że ktoś pozycjonuje swój sklep pod tym kątem i możliwość przebicia się w tym temacie niekoniecznie musi być trudna.

Pozdrawiam i przepraszam jeśli zaśmiecam.

SKLEPY INTERNETOWE PRESTASHOP

Skórki PrestaShop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zainteresowałem się tym tematem którego dyskusja zrobiła się naprawdę ciekawa :).

Zgodzę się z tym, że do oceny konkurencyjności słów kluczowych ilość wyników generowana po wpisaniu frazy/słowa do wyszukiwarki jest w sumie kiepskim współczynnikiem.

Ale mam do Was pytanie odnośnie narzędzia google do propozycji słów kluczowych ( https://adwords.google.pl/o/Targeting/Explo...EAS#search.none ).

Mianowicie czy ktoś z Was używa tego narzędzie jako jednego z czynników oceny konkretnej frazy kluczowej (nie mam tu na myśli proponowanego przez to narzędzie poziomu konkurencyjności ale bardziej ilość wyszukiwań miesięcznych globalnie/lokalnie ) ?

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam zamiennie Market Samuraja - wystarcza :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. ściągnij, zainstaluj i potestuj 15 dni.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie uczono i dosyć często trzymam się tej zasady, że do określania skali trudności słów kluczowych może posłużyć wartość ROI bądź ROI3, obliczane z odpowiedniego wzoru uwzględniającego liczbę słów występujących w title, serpach google i liczbie wyników. Działa na zasadzie skali porównawczej.

Nie cierpię spamerów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Mam konkretne pytanie. Muszę ocenić trudność kilku fraz i na przykład do sprawdzenia ilości backlinków używam traffic travis i tu pojawia się pewien problem :D otóż wpisując fraze "zarządca żyrardów" mam pierwszy wynik https://zyrardow24h.pl/topic/8201-zarzadca-nieruchomosci/ i teraz pytanie. Czy mam sprawdzac backlinki konkretnie do tego linka czy do calej strony zyrardow24h.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli w top 1 jest "słaba" strona to moge przyjąć z miejsca, że fraza jest prosta? Bo kilka mam podobnych :D

Jedyne co możesz przyjąć za pewne, to to że nie jesteś w stanie ocenić realnej siły tej strony dopóki jej nie wyprzedzisz ;) Ilość BL pokazywanych przez np. Majestic to nie wszystko. Oczywiście, jeśli całe top10 to stronki mające po 10-20 linków z katalogów to można przypuszczać, że fraza jest bardzo prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Beerbancie - akurat tutaj spudlowales. Jestem mgr-inż tego kierunku.

Nie masz realnej mozliwosci oceny konkurencyjnosci kazdej z fraz. Przyklad kilku zjawisk ktore w skuteczny sposob zamazuja twoja ocene:

-tematy zakazane w adsense

-frazy gdzie jest robione duzo 301 z jednoczesnym blokowanie yahoo bota i majestica - nie ma mozliwosci zebys znalazl docelowe strony

Ja dalej obstawiam przy tym,że firma ma prawo do wlasnego algorytmu oceny konkurencyjności frazy. Zerknij sobie np na kilka Swot'ow robiony w tej samej dziedzinie gospodarki - albo nawet na zlecenie tego samego podmiotu - ciekawostka jest , że mimo że analiza dotyczy tego samego rynku/podmiotu to różne firmy robiące analize podkreślają zupełnie różne mocne/slabe strony czy też zagrożenia.

Witam

ciekawy topic nawet analiza swat sie wdarla hehe ale o co chodzi z tymi 301jedynkami i blokowaniem ????

farma linkow steel sheds shed farming roof agricultural sheds ireland donegal farm sheds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności