Skocz do zawartości

Jak ocenić konkurencyjność frazy


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Konkurencyjność można ocenić na podstawie planera , "obstawienia" adwordsa , analizy konkurencji . Planera masz za darmo analize konkurencji już niekoniecznie.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko że takie programy też muszą brać jakieś wskaźniki pod uwagę przy wycenie

Programy które wymieniłem nie dokonują wyceny, są pomocne w określeniu konkurencyjności , końcowa wycena to wypadkowa konkurencyjności i kosztów własnych.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytam wątek i chciałem zapytać z czego korzystać jako narzędzia wspomagającego wycenę (ocenę ;) trudności frazy? Pytam ponieważ:

1) Zgred przy okazji innego wątku przyznał, że Market Samurai korzysta z wyników Binga, a nie G, co chyba jednak ma znaczenie...

2) Keyword Planner, to jednak już nieco inne narzędzie niż dawny, dobry KTE, bo stopień skomplikowania wzrósł, trzeba się logować i z moich obserwacji wynika, że to co podaje jest jednak nakierowane mocno na kampanie AdWords. Jeśli się loguję i mam już zapisane jakieś wcześniejsze kampanie, to KP to "widzi" i proponuje mi od razu w ramach "bratniej pomocy" stosowne modyfikacje, a ja chcę po prostu zobaczyć w miarę pełną listę fraz, które mnie interesują i okazuje się, że to nie jest możliwe.

3) SpyWords-a np zbyt poważnie traktować nie można, chociaż jeśli chodzi o samą pomoc w wyszukiwaniu fraz, to byłby może ok, ale nie przy tej cenie...

Może macie jakieś inne propozycje (prócz Traffic Travis, który w jakiejś mierze może też być oczywiście pomocny) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie słów kluczowych zagranicznych , czy jest gdzieś wyszukiwarka słów kluczowych bliskoznacznych do danego słowa kluczowego , np dla słowa: makijaż permanentny ,możemy mieć: makijaż permanentny brwi, makijaż permanentny oczu , makijaż permanentny ust , mikropigmentacja itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bea12346 - Możesz po prostu skorzystać z narzędzia propozycji słów kluczowych AdWords. Pamiętaj tylko, aby zmienić region i język na angielski. Działa i jest za darmo, na początek więcej nie potrzeba.

Osobiście lubię też banalnie proste narzędzie ubersuggest.org, czasem coś ciekawego można tam znaleźć.

Czas w końcu zagospodarować sygnaturkę. Zajmuję się pozycjonowaniem. Kontakt przez PW na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@bea12346 - Google AdWords > Narzędzia > Planer słów kluczowych

Po wpisaniu jednej frazy oraz zmianie języka i lokalizacji otrzymujesz listę fraz "pokrewnych" łącznie z ich popularnością czyli średnią miesięczną liczbą wyszukiwań, konkurencją i sugerowaną stawką CPC :)

Edytowane przez Memtor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Tak wszystko pięknie Kristofero ale skoro już napisałeś o tych narzędziach to mógłbyś wymienić konkretne o które Ci chodzi. Wbrew pozorom nie jest ich aż tak dużo (darmowych jest na bank mniej niż 20 i nie mowie tu o silnikach online)

Po drugie na pewno różnia sie algorytmami wykrywania i ich skuteczność tez odbiega wiec na pewno niektóre sa skuteczniejsze a niektóre mniej. Moim zdaniem jednak nie ma to jak samemu to oszacować na podstwaie m.in wskazówek z pierwszego postu (co ciekawe zobaczcie jak duzo czasu minęło od jego napisania - a metod ciągle sie sprawdza).

Zresztą po co instalowac programy jak można bezpośrednio wszystko zobaczyć w narzedziach googla tak jak kolega wczesniej napisał a sama popularnosć fraz sprawdzić na google.com/trends

Najtańszy kredyt i darmowe doradztwo finansowo-kredytowe www.kredyt-doradca.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencyjność fraz :hahaha:

A to coś takiego w ogóle istnieje? :) Równie dobrze można mierzyć to linijką.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A to coś takiego w ogóle istnieje?

Wydaje mi się, że istnieje, a przynajmniej powinno. Np gdy ja chciałabym wypozycjonować słowo "tanie obiady Olsztyn" to ile osób używa tej samej frazy. Czy się mylę? Jestem laikiem w tych sprawach, wyrażam tylko swoje zdanie :) A jeżeli zlecam to zadanie firmie pozycjonerskiej to czy oni nie powinni wiedzieć jakie szanse mam na daną frazę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pozycjonuje swoją strone

www.marbea.es

w google.es , na słowa rejuvenecimiento marbella -konkurencyjność 100 tyś. jest na pierwszym miejscu , natomiast na slowa rejuvenecimiento marbella facial jest na 8-ym miejscu przy konkurencyjności 54tys . Dlaczego tak się dzieje, potrafi mi to ktoś wyjaśnić ( piszę to w dziale dla początkujących )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności